Szacunek do starszych

User avatar
warejbyko
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Dąbrowa Białostocka

Szacunek do starszych

Post by warejbyko » 28 Jan 2013, 20:53

Witam.
Drodzy użytkownicy (szczególnie Ci młodzi stażem i wiekiem).
Ostatnimi czasy Ci młodzi (nie będę mówić z nazwiska) zaczynają robić różnej maści chlew na fotogalerii i forum. Jesteśmy niby w świecie wirtualnym, każdy z Nas ma tą samą pasję czasem różne poglądy itp. Ale ku**a pytam się gdzie się podział szacunek do tych starszych (wiekiem, i stażem na TWB) ?
Poniżej przykład kolegi z Lubina:
http://phototrans.pl/14,602139,0.html#1196023
Jonatan Lier (2013-01-28 14:13:48.05753)+2 Lubię
Nie dość, że światowej klasy fotograf z dworca w Piotrkowie to jeszcze polonista.
albo tutaj:
http://phototrans.pl/14,603763,56001,1.html
Nie wiem kogo biorą tam do NR w Warszawie ale nie kierownicy nie mają równo pod sufitem biorąc takich ludzi jak lipton. Uważaj sobie co chcesz, ja na to i tak mam lekko mówiąc wyje**ne. Prędzej ty stracisz nerwy niż ja więc próbuj szczęścia
Ja się pytam: Gdzie szacunek? Ktoś (kolega z Tarnowa) powiedział:
"Zapominacie o szacunku i dystansie. Z tego co widzę żaden świeżak nie ma tutaj łatwo bo od razu najeżdżacie na niego itp. "
Chłopie, Ty wymagasz szanowania, a sam nie szanujesz ? Kiedyś młody user przyszedł to nie kozaczył. A teraz?
Przepraszam za tak chaotyczny post, ale dłużej już nie mogę na to patrzeć i tego czytać.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Szacunek do starszych

Post by JacekM1 » 28 Jan 2013, 21:10

Nie chodzi nawet o to kto jest starszy, tylko o ogólny wizerunek galerii - taki chlew pod zdjęciami na pewno nowych autorów i widzów nie przyciągnie. Drugi kolega otrzymał ostrzeżenie.
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
projektor_ols
Posts: 208
Joined: 30 Jun 2007, 00:00
Location: Olsztyn

Re: Szacunek do starszych

Post by projektor_ols » 28 Jan 2013, 23:01

Moim zdaniem za to co Pan z Tarnowa pokazał pod zdjęciami rozbitego Lion'sa powinien dostać przynajmniej miesięczny odpoczynek od TWB. Już w wątku z Krzychem w roli głównej było widać, że spokojnie to nie będzie ale to co teraz jest to już moim zdaniem ostre przegięcie.
User avatar
umoya
Posts: 225
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Grudziądz

Re: Szacunek do starszych

Post by umoya » 28 Jan 2013, 23:08

Czasem lepiej powiedzieć coś w stylu "dobra, myliłem się", niż obrzygać wszystkich dookoła i robić z siebie ofiarę rzekomego układu panującego na galerii. Jak wszyscy się szanują i nie ma żadnych spin, to jest tutaj całkiem sympatyczna atmosfera, jednak zawsze zdarzają się wyjątki. Zawsze lepiej, jak dany użytkownik się ogarnie i wszystko jest OK, a takich chwalebnych przykładów jest jednak kilka.
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: Szacunek do starszych

Post by oolek15 » 29 Jan 2013, 00:41

Starszy czy nie - i tak obowiązuje szacunek. Można kogoś nie lubić ale trzeba trzymać pewien poziom. Poza tym każdy pracuje na swoje konto. Czasem może się zdarzyć palnąć jakąś głupotę, ale jeśli zdarza się to za często to nic dziwnego że jest się postrzeganym tak a nie inaczej. A gdy się już zauważy swój błąd - lepiej się do niego przyznać albo przynajmniej siedzieć cicho - a nie iść w zaparte - przy okazji ubliżając innym.
PS: Nie mam dużego stażu zdjęć, ta garstka która jest nie jest idealna (delikatnie mówiąc) - więc chyba nie kwalifikuję się do "układu". Ale to niech już zbada komisja śledcza czy tam ABTWB :D .
Pozdrawiam, Olek
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Szacunek do starszych

Post by mrozard » 29 Jan 2013, 10:04

Szacunek w większości przypadków na TWB już się skończył, ale Ameryki tym chyba nie odkryłem. Miesięczne banany podziałają, ale tylko na jedną osobę, reszta albo powie, że ich to nie dotyczy i to oleje, albo i w ogóle tych flejmów nie zauważą (oczywiście wciąż mowa o "punktach zapalnych"). Na to się nic nie poradzi.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Szacunek do starszych

Post by Marcin Ciszewski » 29 Jan 2013, 13:48

JacekM1 wrote:Nie chodzi nawet o to kto jest starszy, tylko o ogólny wizerunek galerii - taki chlew pod zdjęciami na pewno nowych autorów i widzów nie przyciągnie. Drugi kolega otrzymał ostrzeżenie.
A moim zdaniem czepianie się interpunkcji wpływa na wizerunek galerii równie negatywnie co komentarze w stylu jak ten Jonatana.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Nov 2006, 00:00
Location: RMIelec

Re: Szacunek do starszych

Post by Bartek » 29 Jan 2013, 15:08

Marcin Ciszewski wrote:
JacekM1 wrote:Nie chodzi nawet o to kto jest starszy, tylko o ogólny wizerunek galerii - taki chlew pod zdjęciami na pewno nowych autorów i widzów nie przyciągnie. Drugi kolega otrzymał ostrzeżenie.
A moim zdaniem czepianie się interpunkcji wpływa na wizerunek galerii równie negatywnie co komentarze w stylu jak ten Jonatana.
+1
User avatar
Cash
Posts: 221
Joined: 03 Mar 2008, 00:00
Contact:

Re: Szacunek do starszych

Post by Cash » 29 Jan 2013, 15:54

Dla takich osobników powinien być ban. Na TWB jest tylu autorów, że na wywaleniu dwóch delikwentów nic nie stracimy pod względem dokumentacyjnym. Przywołajmy przykład Tarnowa. Zobaczcie ile zdjęć w tym mieście ma jedno auto.
Z buta wjeżdżam, czyli jak działa copywriting sprzedażowy.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Szacunek do starszych

Post by JacekM1 » 29 Jan 2013, 20:09

Marcin Ciszewski wrote:
JacekM1 wrote:Nie chodzi nawet o to kto jest starszy, tylko o ogólny wizerunek galerii - taki chlew pod zdjęciami na pewno nowych autorów i widzów nie przyciągnie. Drugi kolega otrzymał ostrzeżenie.
A moim zdaniem czepianie się interpunkcji wpływa na wizerunek galerii równie negatywnie co komentarze w stylu jak ten Jonatana.
Nadmierne czepianie się z pewnością. Ale niezbyt rozumiem co ma związek interpunkcja z impertynencją naszego młodszego kolegi...
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
Post Reply