Ostrzeżenie

User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 12 Mar 2013, 23:27

Nie każda zasada da się zastosować w każdym przypadku. Nie mamy PKMK zamiast PKM Katowice, PKMG zamiast Gliwic czy PKMJ zamiast Jaworzna i nie musimy mieć DPP i DPO. Moja decyzja jest ostateczna i nie szukajcie dziury w całym.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 12 Mar 2013, 23:38

decomposed05 wrote:Nie każda zasada da się zastosować w każdym przypadku.
Ale to nie jest ta sama zasada co:
decomposed05 wrote: Nie mamy PKMK zamiast PKM Katowice

Tylko taka jak dla KMŁ.




decomposed05 wrote:i nie musimy mieć DPP i DPO. Moja decyzja jest ostateczna i nie szukajcie dziury w całym.
To ja to p.....le. I później dziwić się, że wiecznie gdzieś jest z czymś burdel.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 12 Mar 2013, 23:52

Amalio wrote:
decomposed05 wrote:Nie każda zasada da się zastosować w każdym przypadku.
Ale to nie jest ta sama zasada co:
decomposed05 wrote: Nie mamy PKMK zamiast PKM Katowice

Tylko taka jak dla KMŁ.
Co ma KMŁ wspólnego z DP Praha? Skrót KMŁ pochodzi od "Komunikacja Miejska Łomianki", skrót DPP nie wiadomo od czego pochodzi - prawdopodobnie od Dopravni Podnik Praha ale z tego co widzę to ta firma się nazywa Dopravni Podnik hlavnego mesta Prahy czyli powinno DPhmP a co jak szaleć to szaleć!
Amalio wrote:
decomposed05 wrote:i nie musimy mieć DPP i DPO. Moja decyzja jest ostateczna i nie szukajcie dziury w całym.
To ja to p.....le. I później dziwić się, że wiecznie gdzieś jest z czymś burdel.
Jest burdel bo ty go stworzyłeś przenosząc wzorce z Komunikacja Miejska Łomianki Spółka z o. o. na grunt Dopravniho Podnika hlavnego mesta Prahy (DPhmP). I zrobiłeś to tak, że nawet Czech miłośnik pewnie nie mógł odnaleźć właściwego przewoźnica co z kolei spowodowało, że zmienił je na bliższe swemu sercu i rozumowi DP - bo wszędzie się używa DP Praha lub DPP ale nie DPP Praha. Oczywiście później go opierdoliłeś z wrodzonym poczuciem wyższości. Wskutek czego mamy kretyńskie DPP Praha oraz wkurwionego Czecha, który przestał dodawać zdjęcia a jak już doda to z adresem naszej konkurencji. Brawo, osiągnąłeś swój cel.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 13 Mar 2013, 00:36

decomposed05 wrote:skrót DPP nie wiadomo od czego pochodzi - prawdopodobnie od Dopravni Podnik Praha ale z tego co widzę to ta firma się nazywa Dopravni Podnik hlavnego mesta Prahy czyli powinno DPhmP a co jak szaleć to szaleć!
http://img341.imageshack.us/img341/4343/dppg.png

decomposed05 wrote: Jest burdel bo ty go stworzyłeś przenosząc wzorce z Komunikacja Miejska Łomianki Spółka z o. o. na grunt Dopravniho Podnika hlavnego mesta Prahy (DPhmP).
Nie, ja tego nie stworzyłem, ale osoba która to zrobiła miała zwyczajnie rację.
decomposed05 wrote: I zrobiłeś to tak, że nawet Czech miłośnik pewnie nie mógł odnaleźć właściwego przewoźnica co z kolei spowodowało, że zmienił je na bliższe swemu sercu i rozumowi DP - bo wszędzie się używa DP Praha lub DPP ale nie DPP Praha. Oczywiście później go opierdoliłeś z wrodzonym poczuciem wyższości. Wskutek czego mamy kretyńskie DPP Praha oraz wkurwionego Czecha, który przestał dodawać zdjęcia a jak już doda to z adresem naszej konkurencji. Brawo, osiągnąłeś swój cel.
Żebyś Ty się kiedyś tak przejął moim wkurwieniem.
A współpraca z nim, to była orka na ugorze, bo jeśli ktoś miał poczucie wyższości to chyba on, bo miał głęboko w dupie uwagi jakie się mu pisało - robił wszystko po swojemu, kompletne marnotrawienie czasu na poświęcanie mu uwagi. I to już tak całkiem abstrahując od głupich skrótów.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 13 Mar 2013, 06:59

Z mojej strony wygląda to tak:
- najpierw chcesz tworzyć na gwałt regulaminy żeby wszystko było uregulowane (bo komuś coś zza granicy nie spasowało), a jak przychodzi co do czego żeby w duchu regulaminu, ogólnopojętej spójności było okej, to nie - już mamy właśnie wyjątek, bo komuś innemu coś nie spasowało.
Naprawdę takie ustawodawstwo baaardzo ułatwia pracę. Stoimy w tym samym miejscu co przed napisaniem regulaminu, bo tak jak wielokrotnie pisałem był on do załatwienia jednostkowego problemu i ani to co w nim jest nie służy wprowadzaniu spójnych zasad, ani tym bardziej to czego w nim nie ma nie pomaga wprowadzać czegokolwiek. No, a na logice oprzeć się na pewno nie można! O tym, że nie mam nawet żadnego kitu który można by wcisnąć dociekliwym, zwłaszcza obcokrajowcom nie wspominając. Czechy rządzą się swoimi prawami. Czemu? Bo tak...
I tak do następnego razu. Pytanie na co wypadnie.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 13 Mar 2013, 08:37

Jeśli pod rozumieniem "swoje prawa" oznacza "nie po twojej myśli" to tak, rządzą się swoimi prawami. W regulaminie nie ma nic o skrótach bo myślałem, że to jest oczywiste ale widzę, że nie jest bo zawsze się znajdzie upierdliwiec taki jak ty, który wie swoje i ma skrzywione poczucie porządku, że jak KMŁ to musi być DPP. Nie musi.

Ten link to jak kulą w płot bo w dziale Historia i paru innych jest DP.

Przyjmij to do wiadomości:
DP Praha
DP Ostrava

Sammy, tzv, Petr i ja, mamy rację i nie dyskutuj z tym - przyjmij to.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 17 Mar 2013, 21:17

decomposed05 wrote:W regulaminie nie ma nic o skrótach bo myślałem, że to jest oczywiste ale widzę, że nie jest bo zawsze się znajdzie upierdliwiec taki jak ty, który wie swoje i ma skrzywione poczucie porządku, że jak KMŁ to musi być DPP. Nie musi.
Kwestie zapisu modeli też były sprawą oczywistą, ale znalazł się upierdliwiec który nie jest upierdliwcem, bo jest litwinem i jego upierdliwe poczucie porządku spowodowało powstanie szczegułowego regulaminu.
decomposed05 wrote:Ten link to jak kulą w płot bo w dziale Historia i paru innych jest DP.
Trudno by było żeby ktoś pisał DPP mając na myśli Dopravní podnik(więc jest DP). A wszędzie tam gdzie autor miał na myśli Dopravní podnik hl. m. Prahy jest DPP.


No, ale spoko. Ja już Ci w niczym przeszkadzać nie będę
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Luke_Police » 18 Mar 2013, 17:23

Amalio wrote:A wszędzie tam gdzie autor miał na myśli Dopravní podnik hl. m. Prahy jest DPP.
Nie znam dobrze czeskiego, ale argumentacja Amalio wydaje mi się logiczna i słuszna. Jestem w stanie zrozumieć to, że analogicznie jak Komunikacja Miejska Łomianki ma swój skrót KMŁ, a Tramwaje Szczecińskie TS i nikomu to nie przeszkadza, że sortując przewoźników po skrótach widzimy "TS Szczecin" czy "KMŁ Łomianki", to równie dobrze mogłoby sobie istnieć "DPP Praha". Ale nie będę się kłócił o jedną literkę, nawet jeśli przyjęta wersja jest lekko odbiegająca od faktycznego skrótu używanego przez przewoźnika.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 18 Mar 2013, 18:16

Czescy miłośnicy albo używają DP Praha albo DPP. Idąc śladem DPP można stworzyć MPKW, MZKJG, MPKK, PKMG, PKMKat.


Odróżnijcie formy przymiotnikowe od miejscownika!
Post Reply