Ostrzeżenie

User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 12 Mar 2013, 20:57

Ostrzeżenia dodają blokerzy ale jako takie to nie mają one znaczenia. No chyba, że ktoś sobie nagrabi. :-)

Odnośnie nazwy to ma być: DP Praha - decyzja jest ostateczna i można ją jedynie wykonać. Analogicznie z DP Ostrava.

Dziękuję za uwagę.
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ostrzeżenie

Post by dario404 » 12 Mar 2013, 21:16

Może mi ktoś wytłumaczyć o chodzi i dlaczego ?
You are banned:
Reason: Pouczanie gdy się nie ma racji
Expires: 2013-03-15 01:00:00+01

http://phototrans.pl/session.start.php? ... 86201da16a
Normalnie Jaja :D
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 12 Mar 2013, 21:18

s.suder wrote:
Jakie to smutne, że niektórzy jak sobie coś ubzdurają, to brną w to, bez względu na racjonalność ich argumentacji.
Przedstawiłem powyżej jak najbardziej racjonalne argumenty na których z resztą opiera się TWB.
s.suder wrote:Przewoźnik też o tym wie, bo w swojej sieci ma przystanek i pętlę o nazwie "Dílny DP Ostrava"
Wow, ale silny argument. No po prostu leżę na deskach. I udowadniasz, że nawet nie zadałeś sobie trudu by zrozumieć to co ja napisałem.
s.suder wrote:Tymczasem Amailo lansuje na TWB jedynie słuszną wersję wyświetlającą się przy zdjęciach jako DPO Ostrava. Czyli jak by na to nie patrzeć Dopravní podnik Ostrava Ostrava.
Nigdzie nie wyświetla Ci się Ostrava Ostrava. Powyżej przedstawiłem Ci czemu ma być DPO i Ty dalej nie chcesz tego pojąć.
s.suder wrote:Zgodnie z jego argumentacją PKS Rybnik powinien pod zdjęciami wisieć jako PKS Rybnik Rybnik. W końcu "PKS Rybnik" to skrót a "Rybnik" jest siedzibą przedsiębiorstwa.
Kompletna bzdura którą obaliłem przy okazji wcześniej odbytej dyskusji. Sposób tworzenia skrótów w Polsce jest inny, bo u nas nie wciąga się nazwy miasta w skrótową wersję. Nigdy nie widziałem żeby autobus PKSu był oznaczony jako PKSR albo żeby strona internetowa rybnickiego czy jakiegokolwiek innego PKSu to było pksx.pl gdzie x to pierwsza litera miasta. W Polsce utarło się, że nazwę miasta dodaje się do skrótu od pierwszych liter nazwy firmy. I dlatego jest PKS Rybnik i tak są oznaczone autobusy. DPO nie pisze na swoich autobusach DP Ostrava tylko DPO. I gdyby pisali DP Ostrava, to skrót by był DP.
I jakby PKS Rybnik pisał na swoich autobusach PKSR, to w bazie by było wpisane PKSR.


s.suder wrote:Przyznam rację. Prawda. Do głowy, by mi nie przyszło, że ktoś aż tak nadużyje miłosiernie mu nadanych przez Tatusia uprawnień.
Nigdy nie nadużywałem swoich uprawnień, a miałem niezliczoną ilość okazji żeby się odegrać na kimś za coś. I nie zamierzam więcej z Tobą poruszać tej kwestii, bo jest to po prostu żałosne. Gdyby nie ostrzeżenie, to dalej nie miałbyś najmniejszego zamiaru sporu rozwiązać, bo "co on mi może".


s.suder wrote:Czescy przewoźnicy mają taką mnogość niemieckich pojazdów, że Twoje chęci uchronienia niemieckiej części przed demoralizacją skrótową mojego autorstwa wypadają kabaretowo. Zarówno polską, jak i czeską częścią zajmują się kompetentni ludzie.
Czy Ty w ogóle widzisz co piszesz? Co ma do tego wszystkiego ilość pojazdów z Niemiec czy jakiegokolwiek innego kraju? Modyfikujesz coś co jest dostępne dla każdego, a nie tylko dla czeskiej części.
s.suder wrote:Dla przykładu czeski administrator o nicku "tzv" zmieniał podobnie jak ja skróty DPO na DP i DPP na DP - jemu też dasz ostrzeżenie?
Dostał jakiś czas temu. I po wymianie maili zaręczył, że zmieniać nie będzie.
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ostrzeżenie

Post by dario404 » 12 Mar 2013, 21:37

Jeszcze raz podbijam z prośbą o wyjaśnienie Ojca :)
... aleee o co chooodzi ??

You are banned:
Reason: Pouczanie gdy się nie ma racji
Expires: 2013-03-15 01:00:00+01
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 12 Mar 2013, 21:40

Amalio wrote: Dostał jakiś czas temu. I po wymianie maili zaręczył, że zmieniać nie będzie.
No k.. zaj...ście stworzyłeś potworka w którym nie łapią się sami miłośnicy w Czechach. Gratuluję.

Powtarzam:
DP Praha
DP Ostrava
DP Brno
DP ...
DSO Zlin jeśli dobrze pamiętam.

Tak ma k...wa być.
dario404 wrote:Jeszcze raz podbijam z prośbą o wyjaśnienie Ojca :)
... aleee o co chooodzi ??

You are banned:
Reason: Pouczanie gdy się nie ma racji
Expires: 2013-03-15 01:00:00+01
a) wchrzaniłeś się w nie swój wątek.
b) spamujesz go
c) pisałeś o rozmiarze 900x600 a zalecanym (nie mylić z obowiązkowym) jest 1024 na 768.
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ostrzeżenie

Post by dario404 » 12 Mar 2013, 21:48

decomposed05 wrote:
dario404 wrote:Jeszcze raz podbijam z prośbą o wyjaśnienie Ojca :)
... aleee o co chooodzi ??

You are banned:
Reason: Pouczanie gdy się nie ma racji
Expires: 2013-03-15 01:00:00+01
a) wchrzaniłeś się w nie swój wątek.
b) spamujesz go
c) pisałeś o rozmiarze 900x600 a zalecanym (nie mylić z obowiązkowym) jest 1024 na 768.
Normalnie jaja :D koń by się uśmiał :D
Daj mi jeszcze na dodatkowe 3 dni bo to za mało :D

Pozdrawiam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 12 Mar 2013, 21:52

dario404 wrote: Normalnie jaja :D koń by się uśmiał :D
Daj mi jeszcze na dodatkowe 3 dni bo to za mało :D

Pozdrawiam
+ 2 miesiące.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 12 Mar 2013, 22:01

decomposed05 wrote:
Amalio wrote: Dostał jakiś czas temu. I po wymianie maili zaręczył, że zmieniać nie będzie.
No k.. zaj...ście stworzyłeś potworka w którym nie łapią się sami miłośnicy w Czechach. Gratuluję.

Powtarzam:
DP Praha
DP Ostrava
DP Brno
DP ...
DSO Zlin jeśli dobrze pamiętam.

Tak ma k...wa być.
A kto tak powiedział? Nie ma żadnego uniwersalnego tworzenia skrótów i czescy milośnicy dobrze o tym wiedzą. Tak jak są osoby które piszą DP Ostrava tak są tacy którzy piszą DPO i mówimy tu o miłośnikach. I oni sami dobrze się w tym łapią, a argumenty części są takie, że "tak było zawsze". I co z tego? Zawsze to było DSW i nikt nie ma teraz ale do tego, że jest DSW21, bo firma zmieniła sobie skrót. A ludzie piszą sobie DSW, bo wiedzą o czym piszą. Ostrawa też zmieniła sobie skrót i nie rozumiem czemu mamy używać wersji używanej od zawilusia skoro firma już jej nie używa i wypracowała własną markę. Bo? Bo trafił się ktoś kto chce wersji "od zawilusia"? To jest nie chciejstwo i niechęć, dodajmy jednostek, bo akurat tak się trafiło, że na galerii mamy osoby o takich, a nie innych poglądach. To tak samo jak z podwoziami. Mają być podwozia, bo tak się rzekomo to robi w Skandynawii, a jak się zapyta zainteresowanych co myślą o nadwoziach, to mówią, że tak jest lepiej.
To ja chcę jednego centralnego WPK, bo tak było zawsze i ch..j

Wytłumacz racjonalnie czemu mamy odpierdalać manianę, a potem będą się działy takie cuda jak PKS Bielsko-Biała Czechowice Dziedzice i tym podobne kombinacje. To tak od praktycznej strony.
Bo argument o tworzeniu potworków jest absurdalny, bo tak jak napisałem - to jest niechęć konkretnych osób. Wcale nie jest tak, że oni się nie łapią, bzdura.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Ostrzeżenie

Post by empi » 12 Mar 2013, 22:36

W tej dyskusji Amalio ma rację i sprawę poruszał też oidp fafax.
Według mnie decydująca jest tu forma skrótu przyjęta przez przewoźnika. Niektórzy wciągają do skrótu nazwę miasta, niektórzy nie.

Po takim werdykcie tylko czekać aż ktoś usunie Ł z KMŁ Łomianki albo W z TW Warszawa. Tylko co zostanie? T Warszawa? Czy Tramwaje Warszawa?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 12 Mar 2013, 23:11

empi wrote:
Po takim werdykcie tylko czekać aż ktoś usunie Ł z KMŁ Łomianki albo W z TW Warszawa. Tylko co zostanie? T Warszawa? Czy Tramwaje Warszawa?
+1
Post Reply