Ostrzeżenie

User avatar
s.suder
Posts: 41
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Ostrzeżenie

Post by s.suder » 12 Mar 2013, 18:46

Nie życzę sobie, żeby jeden użytkownik, wprowadzając swoje błędy na stronę, tworzył tu prywatny folwark. I oczekuję usunięcia ostrzeżenia za zmianę błędnego DPP Praha na poprawne DP Praha. Kimże on jest, żeby decydować o tym, co jest poprawne, a co nie, i w dodatku innych karać.

Ostrzeżenia

Amalinium 2013-03-12 15:27:22.287034
Czy Ty sobie myślisz, że weźmiesz mnie na przetrzymanie? Uspokoiłeś się, ale jak widać tylko po to by postwarzać trochę pozorów. Moja cieprliwość się kończy. Nie zmieniaj nazw przewoźników.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 12 Mar 2013, 19:06

Tu nie ma żadnych powodów żeby cokolwiek Tobie ściągać. Było dużo razy mówione, a Ty dalej swoje.
s.suder wrote:tworzył tu prywatny folwark
Po pierwsze to Ty tworzysz prywatny folwark na który poskarzyli mi się inni i którego nie miałeś zamiaru usunąć mimo, że stanęło na tym, że coś niszczy Twoje poczucie estetyki. Wszystko było wyklarowane.
s.suder wrote:Kimże on jest, żeby decydować o tym, co jest poprawne, a co nie,
To raczej pytanie które powinieneś skierować sam do siebie.
Nawet na stronie przewoźnika oni sami jako formę skrótową podają DPP i to jest SKRÓT. Ty lepiej od firmy wiesz jaki jest skrót.
User avatar
s.suder
Posts: 41
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ostrzeżenie

Post by s.suder » 12 Mar 2013, 19:44

Abstrahując od całej sytuacji, z tego co ja widzę, Ty nie masz uprawnień ani na czeskiej, ani na polskiej stronie do tego, żeby dać mi jakiekolwiek ostrzeżenie. Jeśli więc zalogowałeś się na niemieckiej tylko po to, żeby mi dać ostrzeżenie - mnie Polakowi w sprawie dotyczącej czeskiego problemu - to ja to uważam za nadużycie uprawnień i ponownie wnoszę o anulowanie ostrzeżenia.

Wtedy będziemy mogli analizować, po czyjej stronie jest racja. Póki co użyłeś nieprzysługującego Ci argumentu siły, jest on dla mnie tak wysoce niestosowny, że kompletnie nie mam ochoty polemizować na temat problemu. Zwłaszcza że skarżącym się użytkownikiem był prawodpodobnie jedynie fafax, a po mojej stronie także bez problemu kilka dusz znajdę.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by JacekM1 » 12 Mar 2013, 19:49

Ja nie wiem co jest poprawne i chciałbym usłyszeć argumenty za i przeciw, a nie jakieś personalne przepychanki.
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Amalio » 12 Mar 2013, 20:25

JacekM1 wrote:Ja nie wiem co jest poprawne i chciałbym usłyszeć argumenty za i przeciw, a nie jakieś personalne przepychanki.
Dla niektórych trudne jest do przełknięcia to, że dany przewoźnik korzysta z innej formy skrótowej niż oni sobie zakładają. Bo zawsze było DP Praha, a to znaczy, że tak ma być i tyle.
Skrót od Dopravy Podnik mesta Praha to DPP i takim skrótem operuje firma. Sammy używa kompletnie nieracjonalnego argumentu, że to "maslo maślane", bo baza dolepia nazwę miasta do skrótu, więc po co DPP Praha jak może być DP Praha.
Nie, nie może być, bo:
- pole skrót jest na skrót. Skrótem jest DPP i to od przewoźnika zależy jakiego skrótu używa. Skrótem od Dortmunder Stadtwerke DSW, a mimo to w bazie jest DSW21. Dlaczego? Bo takiego skrótu używa firma by podkreślić to, że firma jest na miarę XXI wieku. Dalej. W bazie jest firma o nazwie Taxi Centrale Renesse. Firma jest z Renesse i używa skrótu TCR i taki jest wpisany do bazy. Nikomu nigdy to nie wadziło, że "masło maślane".
Podwód dwa. Bo:
-założymy, że DPP zmieni siedzibę z Pragi na mieszczące się pod Pragą Kladno. Według bazy będziemy mieli przewoźnika DP Kladno co jest kompletną nieprawdą, bo to dalej jest Dopravny Podnik mesta Praha. Jeśli skrót to DPP, to bez względu na siedzibę zawsze to będzie DPP. Czy to DPP Praha czy DPP Kladno.
To samo tyczy się Ostravy gdzie przewoźnik w sposób wyraźny swoje pojazdy lansuje jako DPO. Niektórzy jednak żyją chyba komuną i wszystko musi się nazywać DP, bo tak było zawsze.
s.suder wrote:Abstrahując od całej sytuacji, z tego co ja widzę, Ty nie masz uprawnień ani na czeskiej, ani na polskiej stronie do tego, żeby dać mi jakiekolwiek ostrzeżenie. Jeśli więc zalogowałeś się na niemieckiej tylko po to, żeby mi dać ostrzeżenie - mnie Polakowi w sprawie dotyczącej czeskiego problemu - to ja to uważam za nadużycie uprawnień i ponownie wnoszę o anulowanie ostrzeżenia.

Wtedy będziemy mogli analizować, po czyjej stronie jest racja. Póki co użyłeś nieprzysługującego Ci argumentu siły, jest on dla mnie tak wysoce niestosowny, że kompletnie nie mam ochoty polemizować na temat problemu. Zwłaszcza że skarżącym się użytkownikiem był prawodpodobnie jedynie fafax, a po mojej stronie także bez problemu kilka dusz znajdę.
Oszczędź sobie owijania w bawełnę. Prawda jest taka, że nie uznajesz mojej racji i cokolwiek bym nie powiedział, to masz to głęboko.
I nie, nie nadużywam władzy, bo Ty ingerujesz w coś dostępnego na każdej części galerii i z czego korzysta każdy.
I nie, nie trzeba Ci ściągać ostrzeżenia żeby przystąpić do dyskusji, bo gdybyś chciał tę sprawę przedyskutować, to zrobiłbyś to dawno, miesiące temu. Czemu tego nie zrobiłeś? Bo miałeś mówiąc kolokwialnie wyjebane na to co mówię, bo nic nie jestem Ci w stanie zrobić i robiłeś po swojemu. Jakiesz zaskoczenie gdy dostałeś ostrzeżenie, prawda?
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by Marcin Ciszewski » 12 Mar 2013, 20:30

jak już się czepiamy to wypadałoby wiedzieć, że te wszystkie DPP DPO DSW TCR itp. to nie są skróty tylko akronimy ;)
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Ostrzeżenie

Post by vecto_529 » 12 Mar 2013, 20:34

Marcin Ciszewski wrote:to nie są skróty tylko akronimy ;)
+1

Zwane potocznie skrótowcami, gdyby ktoś nie zrozumiał wypowiedzi Marcina.
ImageImageImage
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Ostrzeżenie

Post by decomposed05 » 12 Mar 2013, 20:40

vecto_529 wrote:
Marcin Ciszewski wrote:to nie są skróty tylko akronimy ;)
+1

Zwane potocznie skrótowcami, gdyby ktoś nie zrozumiał wypowiedzi Marcina.
+2

Amalio: daj sobie na wstrzymanie. Wytłumacz rzeczowo i bez obrażania kolegi.
Sammy: dlaczego nie podniosłeś tego problemu wcześniej tu na forum?

W kwestii ustalenia skrótu skontaktuję się z odpowiednimi osobami. I tak zostanie jak ustalę. Google fight jest za DP Praha ;)
User avatar
s.suder
Posts: 41
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ostrzeżenie

Post by s.suder » 12 Mar 2013, 20:46

Amalio wrote:To samo tyczy się Ostravy gdzie przewoźnik w sposób wyraźny swoje pojazdy lansuje jako DPO. Niektórzy jednak żyją chyba komuną i wszystko musi się nazywać DP, bo tak było zawsze.
Jakie to smutne, że niektórzy jak sobie coś ubzdurają, to brną w to, bez względu na racjonalność ich argumentacji.

DPO to skrót od Dopravní podnik Ostrava. Przewoźnik o tym wie, bo posługuje się na przykład stroną http://www.dpo.cz
DP Ostrava to także skrót od Dopravní podnik Ostrava. Przewoźnik też o tym wie, bo w swojej sieci ma przystanek i pętlę o nazwie "Dílny DP Ostrava". Dowód? Proszę: http://www.dpo.cz/jr/2013-03-03/051.pdf

Tymczasem Amailo lansuje na TWB jedynie słuszną wersję wyświetlającą się przy zdjęciach jako DPO Ostrava. Czyli jak by na to nie patrzeć Dopravní podnik Ostrava Ostrava. Zgodnie z jego argumentacją PKS Rybnik powinien pod zdjęciami wisieć jako PKS Rybnik Rybnik. W końcu "PKS Rybnik" to skrót a "Rybnik" jest siedzibą przedsiębiorstwa. Bzdura, ale ja za poprawianie takiej bzdury dostałem ostrzeżenie.
Amalio wrote:Jakiesz zaskoczenie gdy dostałeś ostrzeżenie, prawda?
Przyznam rację. Prawda. Do głowy, by mi nie przyszło, że ktoś aż tak nadużyje miłosiernie mu nadanych przez Tatusia uprawnień.
Amalio wrote:I nie, nie nadużywam władzy, bo Ty ingerujesz w coś dostępnego na każdej części galerii i z czego korzysta każdy.
Czescy przewoźnicy mają taką mnogość niemieckich pojazdów, że Twoje chęci uchronienia niemieckiej części przed demoralizacją skrótową mojego autorstwa wypadają kabaretowo. Zarówno polską, jak i czeską częścią zajmują się kompetentni ludzie. Dla przykładu czeski administrator o nicku "tzv" zmieniał podobnie jak ja skróty DPO na DP i DPP na DP - jemu też dasz ostrzeżenie?
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Ostrzeżenie

Post by krzychu » 12 Mar 2013, 20:52

Tak a propos mam pytanie:
Kto daje te ostrzeżenia i za co, skoro nawet sam Tatuś dostał 2?
Post Reply