Pytanie podstawowe

User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by Luke_Police » 24 Mar 2013, 16:05

Fotogaleria to kopalnia wiedzy o przewoźnikach, autobusach, tramwajach, w miarę dobre źródło informacji na temat tego co dzieje się w innych miastach, w których nas aktualnie nie ma, a są inni autorzy, którzy robią zdjęcia i piszą ciekawe opisy do nich. Nie sposób tego dobrze opisać w krótki sposób, ale skoro sporo wolnego czasu poświęcam na fotografowanie transportu, a tutaj jest miejsce gdzie moje wypociny mogę zawsze pokazać szerszemu gronu zainteresowanych, to w pewnym sensie fotogaleria jest znakomitą odskocznią od szarej codziennej rzeczywistości ograniczającej się do codziennego powtarzania mniej więcej tych samych czynności :P
User avatar
luQas
Posts: 4
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by luQas » 24 Mar 2013, 18:44

1. Podglądanie nowości taborowych.
2. Możliwość rozmowy z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach
3. Podglądanie prac tych lepszych fotografów.
4. Satysfakcja z dodawanych prac :P
User avatar
s.suder
Posts: 41
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by s.suder » 25 Mar 2013, 00:29

Dzięki TWB pokochałem Czechy, uczę się robić zdjęcia i przeżywam różne fantastyczne przygody, które nie byłyby dla mnie dostępne, gdybym uprawiał inne hobby.
User avatar
mumin02
Posts: 208
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by mumin02 » 25 Mar 2013, 21:19

1. poszerzanie bazy danych
2. dodawanie zdjęć
3. polepszanie swojego rzemiosła
4. współtworzenie fotogalerii o zasięgu ogólnoświatowym
5. możliwość organizacji i uczestnictwa w imprezach miłośniczych
6. możliwość spotkania ludzi o pokrewnych zainteresowaniach
7. motywacja do ruszania w teren
User avatar
Misiek194
Posts: 43
Joined: 18 Feb 2005, 00:00
Location: Gdynia

Re: Pytanie podstawowe

Post by Misiek194 » 29 Mar 2013, 09:31

Przede wszystkim baza danych o pojazdach przewoźników i źródło, dzięki któremu można stworzyć sporo statystyk (aktualny spis taboru, ilość pojazdów, wiek taboru) - stąd cenne są ostatnio tworzone różniste zestawienia, dzięki którym baza wypluwa tylko te informacje, na których nam akurat zależy. Szczególnie cenne są opisy pod zdjęciami niektórych autorów, w których przybliżają oni zasady działania komunikacji miejskiej w danym mieście, opisują ofertę przewozową, ciekawostki, podają cenne informacje o taborze i jego alokacji - warto by takie zdjęcia jakoś wyróżnić, może tagiem "ciekawostki" / "info" lub podobnym. Myślę też, że czasem fotogaleria służy przedsiębiorstwom komunikacyjnym jako narzędzie marketingowe pozwalające kreować swój wizerunek (z moich obserwacji wynika, że przegląda tą stronę sporo osób z tzw. branży), pochwalić się stosowanymi nowinkami czy zakupionym taborem, zareklamować delikatnie pojazdy na sprzedaż. Jeżeli jest to robione z wyczuciem i bez przeginania to służy zarówno entuzjastom komunikacji jak i przedsiębiorstwom, które potencjał fotogalerii i samych miłośników potrafią wykorzystać.
User avatar
Andrev
Posts: 89
Joined: 06 Jun 2007, 00:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by Andrev » 30 Mar 2013, 21:54

Prawda jest taka że TWB to nie fotogaleria, a stan umysłu...przyznam że dość charakterystyczny hehehe.

PS: są tacy co poematy chwalebne ku czci galerii i Ikarusów pisali. Były też nawet jakieś objawienia i uzdrowienia...
User avatar
grotki
Posts: 23
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pytanie podstawowe

Post by grotki » 30 Mar 2013, 22:14

Jest to świetna baza danych i źródło informacji, oraz miejsce wymiany uwag.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pytanie podstawowe

Post by decomposed05 » 30 Mar 2013, 22:27

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Post Reply