Burdello bum bum

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Burdello bum bum

Post by empi » 06 Apr 2020, 15:24

Mamy sobie w naszej bazie danych od 2016 r. przewoźnika imienien Jörg Schmidbauer - http://phototrans.pl/24,25054,0.html. Jest uzupełniony komplet Solarisów, z pracowicie uzupełnionymi przez Jakuba S. danymi technicznymi. I teraz przychodzi w to kolega 101sl, dubluje przewoźnika - http://phototrans.pl/24,32277,0.html - i dubluje kilka wozów. Następnie kolega eMeLPe usuwa duble - z silnikami i skrzynią biegów, a zostawia modele bez danych technicznych.
Czy mogę prosić o opamiętanie się, trochę rozumu, a na koniec posprzątanie tego?

I jeszcze uwaga techniczna - nie kopiujcie z fotobusa i busphoto "numerów zabudowy" jako końcówki VIN-u. Numer zabudowy to mamy jak VIN jest do podwozia, a do tego kilka cyferek dodaje producent budy. Coś takiego jak "numer zabudowy" w konstrukcji integralnej po prostu nie istnieje.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
kubakisielinski
Posts: 1
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Burdello bum bum

Post by kubakisielinski » 07 Apr 2020, 18:34

Faktycznie, mój błąd, ale wynika on z wyszukiwarki, która zwraca totalne bzdury. Nie udało mi się po prostu znaleźć wozu o takim numerze ani przewoźnika, więc dodałem, zamiast zedytować już istniejące dane. Jeszcze raz sorry.

PS Wyszukiwarka wozów po numerach taborowych na ekranie dodawania zdjęcia jest tak samo "funkcjonalna", nie można na niej zupełnie polegać.
User avatar
mumin02
Posts: 208
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Burdello bum bum

Post by mumin02 » 07 Apr 2020, 21:29

empi wrote:
06 Apr 2020, 15:24
[...]
Następnie kolega eMeLPe usuwa duble - z silnikami i skrzynią biegów, a zostawia modele bez danych technicznych.
Czy mogę prosić o opamiętanie się, trochę rozumu, a na koniec posprzątanie tego?
[...]
Gdybym wiedział, że takie będą tego efekty, to bym w ogóle tego nie ruszał.
Te przesunięte przeze mnie metryki są nadal w koszu? Jak tak - to je przywrócę z powrotem.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Burdello bum bum

Post by empi » 09 Apr 2020, 01:02

empi wrote:
09 Apr 2020, 01:01
kubakisielinski wrote:
07 Apr 2020, 18:34
Faktycznie, mój błąd, ale wynika on z wyszukiwarki, która zwraca totalne bzdury. Nie udało mi się po prostu znaleźć wozu o takim numerze ani przewoźnika, więc dodałem, zamiast zedytować już istniejące dane. Jeszcze raz sorry.

PS Wyszukiwarka wozów po numerach taborowych na ekranie dodawania zdjęcia jest tak samo "funkcjonalna", nie można na niej zupełnie polegać.
Wniosek z tego taki, że na przyszłość lepiej najpierw odnajdować pojazd lub przewoźnika, i dopiero z poziomu jego karty dodawać zdjęcie. Ja tak robię od 15 lat i duble zdarzają mi się niezwykle rzadko.

mumin02 wrote:
07 Apr 2020, 21:29
Gdybym wiedział, że takie będą tego efekty, to bym w ogóle tego nie ruszał.
Te przesunięte przeze mnie metryki są nadal w koszu? Jak tak - to je przywrócę z powrotem.
Nie mam pojęcia czy są nadal w koszu, z uwagi na trwającą pandemię ruch w edycji danych jest większy niż zwykle - co chwilę dosypywane są nowe duble, a stare są recyklingowane :P
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Burdello bum bum

Post by koziutek » 10 Apr 2020, 19:57

empi wrote:
06 Apr 2020, 15:24
I jeszcze uwaga techniczna - nie kopiujcie z fotobusa i busphoto "numerów zabudowy" jako końcówki VIN-u. Numer zabudowy to mamy jak VIN jest do podwozia, a do tego kilka cyferek dodaje producent budy. Coś takiego jak "numer zabudowy" w konstrukcji integralnej po prostu nie istnieje.
+100%
Co gorsza w przypadku tramwajów niektórzy wpisują numer seryjny jako nr zabudowy, a pole VIN zostawiają puste.
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Burdello bum bum

Post by egon » 14 Apr 2020, 23:15

Narobiłem trochę bałaganu.
Stworzyłem nowego przewoźnika:
http://phototrans.eu/24,32645,0.html
bo zapomniałem, że już wcześniej go zrobiłem:
http://phototrans.eu/24,26892,0.html
Czy ktoś mógłby mi pomóc to opanować? Tego pierwszego chciałbym usunąć, a autobus, który pod niego podpiąłem, przenieść do tego drugiego.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Burdello bum bum

Post by krzychu » 15 Apr 2020, 00:15

Robisz tak:
wchodzisz w ten pojazd i ustawiasz właściwego właściciela.
A niepotrzebnego zmieniasz nazwę np. na AAA i miasto x (Recycle County)
Państwa >> (x) Recycle Bin >> Recycle County >> x (Recycle County)
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Burdello bum bum

Post by egon » 15 Apr 2020, 08:42

krzychu wrote:
15 Apr 2020, 00:15
Robisz tak:
wchodzisz w ten pojazd i ustawiasz właściwego właściciela.
W tym problem, że nie chce mi tego przyjąć :( Próbowałem kilka razy i nic.

Edit: udało się za pomocą starej wersji :)
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
Post Reply