Karty przewoźników

mariomj
Posts: 86
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Karty przewoźników

Post by mariomj » 23 Apr 2009, 18:15

Obecnie "działa" tylko cudzysłów drukarski i to przeklejany z edytora tekstu. Cudzysłowy wpisywane bezpośrednio w formularzu nie działają.
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Karty przewoźników

Post by Paul167 » 23 Apr 2009, 23:43

empi wrote:No i jak z tym cudzysłowem? Aktualnie jest tak, że jeśli wpisuję apostrofy wyskakuje (przykład): Przedsiębiorstwo Transportowe '\'\Abal'\'\ Artur Bryl.
Jeżeli wpisuję z cudzysłowem, to wyskakuje: Przedsiębiorstwo Transportowe "\Abal"\ Artur Bryl, a w momencie edycji wszystkie wyrazy wpisane po cudzysłowiu znikają.
Jako że dodaję często nowych przewoźników, dodałem już kilku bez żadnego cudzysłowia - można coś z tym zrobić? Powinny być stosowane cudzysłowy w pełnej nazwie.

Cholera, tak dawno miałem polski, że już nawet nie wiem jak się odmienia cudzysłów :/
Dlatego dla polskich przewoźników radziłem wpisywanie polskich cudzysłowów (w unicode), bo nie będą powodować takich problemów jak standardowe a jednocześnie są bardziej zgodne z typografią naszego języka ;). Polecam mocny akcent, przydaje się.
Image
© Paul167
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Karty przewoźników

Post by decomposed05 » 24 Apr 2009, 12:51

Paul167 wrote: Dlatego dla polskich przewoźników radziłem wpisywanie polskich cudzysłowów (w unicode), bo nie będą powodować takich problemów jak standardowe a jednocześnie są bardziej zgodne z typografią naszego języka ;). Polecam mocny akcent, przydaje się.
A pod X-y coś masz? :P


Sprawa cudzysłowów powinna już być rozwiązana.
Post Reply