Karty przewoźników

User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Karty przewoźników

Post by JacekM1 » 28 Mar 2009, 22:24

Dlaczego w karcie przewoźnika nie wyświetla się jego email, skoro jest takie pole w formularzu dodawania/edytowania przewoźnika? 8-)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Karty przewoźników

Post by af_robert » 30 Mar 2009, 20:12

..pewnie dlatego aby uchronic ich przed zalewem spamu ;) (ja np. tez nie zyczylbym sobie, aby ktos podawal mojego maila publicznie w internecie) 8-)
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Karty przewoźników

Post by JacekM1 » 30 Mar 2009, 22:28

af_robert wrote:..pewnie dlatego aby uchronic ich przed zalewem spamu ;) (ja np. tez nie zyczylbym sobie, aby ktos podawal mojego maila publicznie w internecie) 8-)
po pierwsze zwykle podają tego maila na swojej stronie, po drugie - po co w ogóle go wpisywać i zajmować bajty w bazie danych?
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Karty przewoźników

Post by padamus » 30 Mar 2009, 23:09

A w ogóle ktoś to wpisuje?
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Karty przewoźników

Post by af_robert » 30 Mar 2009, 23:33

JacekM1 wrote: po pierwsze zwykle podają tego maila na swojej stronie
..moze i podają, ale raczej rzadko w formie: mail@przewoźnik.com ..a raczej jako "kliknij tu aby do nas napisac"
..podobnie z resztą jest z naszymi mailami - nie są podane "na tacy" - kto ma życzenie skontaktowac sie z którymś z autorów, wypelnia formularz kontaktowy i mail idzie gdzie trzeba

..z resztą to tylko moje domysly :)
padamus wrote:A w ogóle ktoś to wpisuje?
..mi sie to nawet czasem zdarza ;)
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Karty przewoźników

Post by Adam G.1 » 31 Mar 2009, 21:50

af_robert wrote:
padamus wrote:A w ogóle ktoś to wpisuje?
..mi sie to nawet czasem zdarza ;)
jeśli tylko taki mail jest podany, to tak - wpisuję go.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Karty przewoźników

Post by decomposed05 » 01 Apr 2009, 10:41

Do przyszłych zastosowań ;)
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Karty przewoźników

Post by Paul167 » 03 Apr 2009, 19:19

Podepnę się przy okazji z taką uwagą - jeżeli już koniecznie trzeba wstawić cudzysłów w nazwie przewoźnika, niech będzie to polski cudzysłów („”) a nie zwykły windowsowy (""). Wpisywanie tego drugiego do metryczek powoduje błędy przy próbie edycji. Niektórzy próbowali to ominąć, stosując podwójne apostrofy, ale wg. mnie to się kompletnie mija z celem.
Image
© Paul167
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Karty przewoźników

Post by decomposed05 » 06 Apr 2009, 15:48

Paul167 wrote:Podepnę się przy okazji z taką uwagą - jeżeli już koniecznie trzeba wstawić cudzysłów w nazwie przewoźnika, niech będzie to polski cudzysłów („”) a nie zwykły windowsowy (""). Wpisywanie tego drugiego do metryczek powoduje błędy przy próbie edycji. Niektórzy próbowali to ominąć, stosując podwójne apostrofy, ale wg. mnie to się kompletnie mija z celem.
Zaraz coś zaradzę ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Karty przewoźników

Post by empi » 23 Apr 2009, 14:53

decomposed05 wrote:
Paul167 wrote:Podepnę się przy okazji z taką uwagą - jeżeli już koniecznie trzeba wstawić cudzysłów w nazwie przewoźnika, niech będzie to polski cudzysłów („”) a nie zwykły windowsowy (""). Wpisywanie tego drugiego do metryczek powoduje błędy przy próbie edycji. Niektórzy próbowali to ominąć, stosując podwójne apostrofy, ale wg. mnie to się kompletnie mija z celem.
Zaraz coś zaradzę ;)
No i jak z tym cudzysłowem? Aktualnie jest tak, że jeśli wpisuję apostrofy wyskakuje (przykład): Przedsiębiorstwo Transportowe '\'\Abal'\'\ Artur Bryl.
Jeżeli wpisuję z cudzysłowem, to wyskakuje: Przedsiębiorstwo Transportowe "\Abal"\ Artur Bryl, a w momencie edycji wszystkie wyrazy wpisane po cudzysłowiu znikają.
Jako że dodaję często nowych przewoźników, dodałem już kilku bez żadnego cudzysłowia - można coś z tym zrobić? Powinny być stosowane cudzysłowy w pełnej nazwie.

Cholera, tak dawno miałem polski, że już nawet nie wiem jak się odmienia cudzysłów :/
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply