Powiat, województwo jako organizator

Post Reply
karosa89
Posts: 8
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Powiat, województwo jako organizator

Post by karosa89 » 01 Apr 2021, 20:41

Dzień dobry wszystkim,
od razu napomnę, że nie wiem czy w dobrym miejscu poruszam ten temat, jednak chodzi on za mną od dłuższego czasu, a nie znalazłem żadnej dyskusji, pod którą można by ten temat podpiąć. Przechodząc do sedna - ustawą z dnia 16 maja 2019 r. utworzono Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. W związku z tym wiele gmin, powiatów, także urzędów marszałkowskich zdecydowało się na uruchomienie dotowanych połączeń autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Wraz z tym pojawił się temat oznaczania tychże organizatorów na naszej fotogalerii. Osobiście stosuję, konsekwentnie do gmin, skrót "SP <nazwa siedziby>", ale są też osoby, które dają "Powiat <nazwa powiatu>". W przypadku połączeń wojewódzkich, których chyba jest o wiele mniej niż powiatowych, nie orientuję się jak co poniektórzy oznaczają.
Kończąc swój niepotrzebnie długi elaborat na temat błahostki, zadaję pytanie krótkie - jak oznaczać? Przydałoby się unormować tę kwestię, o ile nie jest unormowana, a ja jestem ślepy - bowiem mnie osobiście ona męczy od dłuższego czasu.
Zapraszam do dyskusji.
User avatar
niedziul05
Posts: 254
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Karczew

Re: Powiat, województwo jako organizator

Post by niedziul05 » 01 Apr 2021, 21:04

Przyjęło się, że oznaczamy tak: Województwo Pomorskie, Powiat Kwidzyński, Gmina Bartoszyce lub UM Bartoszyce.
Co oznacza skrót SP?
Tomson Image
karosa89
Posts: 8
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Powiat, województwo jako organizator

Post by karosa89 » 01 Apr 2021, 21:34

Starostwo Powiatowe - po prostu.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Powiat, województwo jako organizator

Post by empi » 06 Apr 2021, 17:32

To bardzo słuszny głos. Według mnie to wszystko jedno czy pisać "SP" czy "powiat" (czy "UMW" czy "województwo"), byle wszystkie powiaty i województwa miały to samo :P
niedziul05 wrote:
01 Apr 2021, 21:04
Przyjęło się, że oznaczamy tak: Województwo Pomorskie, Powiat Kwidzyński, Gmina Bartoszyce lub UM Bartoszyce.
Co oznacza skrót SP?
Gmina Bartoszyce?! Gdzie się tak przyjęło :O
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
niedziul05
Posts: 254
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Karczew

Re: Powiat, województwo jako organizator

Post by niedziul05 » 06 Apr 2021, 18:17

Miało być UG Bartoszyce. Mea culpa !
Tomson Image
Post Reply