Najlepsze zdjęcia

User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by padamus » 08 Nov 2009, 11:11

JacekM1 wrote:
padamus wrote:
Adam G.1 wrote:eee tam, tyle lat żyjemy już bez głosowania i jest w miarę w porządku ;) naprawdę fajne zdjęcia mają zazwyczaj masę pozytywnych komentarzy, czyli jednak są zauważane :)
Zapewne nie pamiętasz TWB z rankingiem zdjęć. Ja pamiętam i to, że zdjęcie lądowało w 50-tce było motywujące. A teraz o dobrym zdjęciu pamięta się miesiąc czy dwa, a później pamiętają już tylko nieliczni.
Jestem za jakąś formą wyróżniania - tylko jak tu wybrać grono głosujących ;)
Głosujących nie może być kilku(nastu). Można wybrać grupę biorąc pod uwagę np. uprawnienia czy staż na TWB.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Amalio » 08 Nov 2009, 11:38

Na forum przydałoby się też wtedy wrzucać kandydatury do tytułu the best of the best, żeby wszystkie starsze zdjęcia miały szansę zabłysnąć.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by JacekM1 » 08 Nov 2009, 12:00

padamus wrote:
JacekM1 wrote: Jestem za jakąś formą wyróżniania - tylko jak tu wybrać grono głosujących ;)
Głosujących nie może być kilku(nastu). Można wybrać grupę biorąc pod uwagę np. uprawnienia czy staż na TWB.
Ale ja się z Tobą absolutnie zgadzam ;) czas podkreślić rolę fotograficzną galerii i wybić to ponad dyskusje o przecinkach czy wyższości podwozia nad nadwoziem :P Nie mówiąc o tym, że eksponowanie dobrych zdjęc na stronie głównej może zachęcić innych do rejestracji i rozreklamować galerię :)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Nov 2006, 00:00
Location: RMIelec

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Bartek » 08 Nov 2009, 12:17

Dobry pomysł, jestem za! Każdy będzie chciał mieć fotkę w "najlepszych" więc motywacja do robienia lepszych zdjęć będzie ;)
User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by piotr_kosz » 08 Nov 2009, 12:29

Wyrażam szczerą nadzieję, że w zbiorze zdjęć "najlepszych" nie znajdą się te z tematu "Gdzie jest autobus".
User avatar
Mateusz Machel
Posts: 83
Joined: 06 Jul 2007, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Mateusz Machel » 08 Nov 2009, 12:40

Popieram! Bez zastanowienia :P.
piotr_kosz wrote:Wyrażam szczerą nadzieję, że w zbiorze zdjęć "najlepszych" nie znajdą się te z tematu "Gdzie jest autobus".
Dlaczego? Niektóre z tych zdjęć są naprawdę świetne. A niektóre o bani. Ale to chyba tyczy się każdego stylu fotografowania, bo jeden zrobi zajebisty portret z 2m a drugi nawet to spie... . ;)

Jeszcze pozostaje sprawa zdjęć historycznych, które jednak zbierają najbardziej przychylne oceny uzytkowników.

Pozdrawiam.
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by m3ntor » 08 Nov 2009, 12:56

Myślę, że na forum nie dojdziemy do ładu, jak kazdy zacznie rzucać linkami. Admin musiałby wydumać jakiś skrypt zewnętrzny albo coś wkomponować w sam portal. Naprawdę duża szkoda, że system ocen z kolejowego nie wylądował na non-rail ;).

Poza tym - myslę, że wartość artystyczna będzie w zdjęciach najwazniejsza. Na kolejowym zresztą historyczne są odpowiednio wydzielone. Myslę, ze to można załatwić przez postawienie warunku, że foty do 2003 przykładowo traktujemy jako historyczne a reszta - do drugiego wora. Zresztą sam fakt, że foto jest historyczne nie powoduje niekiedy lawiny komentarzy w taki sam sposób gdy foto jest np. z wczoraj a prezentuje jakąś klasę samą w sobie :-).

I nie wypada nie zgodzić się z tym, że faktycznie - jeżeli ktoś zobaczy swoje zdjęcie jako jedno z najlepszych, na pewno będzie to dla niego wyróżnienie. Zresztą na podstawie ocen limiterzy mieliby też łatwiejszą robotę w przydzielaniu limitów, bo są autorzy, którzy trzaskają naprawdę fajne klaty i mają mały limit, a są autorzy co strzelają raczej mało warte zdjęcia a mają limit 4 i więcej.

Generalnie jak widzę, nie tylko mi tego brakuje ;). Korzyści są oczywiste. Teraz wypadałoby poczekać co admin powie 8-)
User avatar
Crom
Posts: 106
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Location: Siemianowice, PL

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by Crom » 08 Nov 2009, 12:58

Przydałoby się również by kiepsko ocenione foty były z automata blokowane.

Co do osób uprawnionych - nie powinni to być sami blokerzy, bo co to za sens? Osoby z długim stażem powinny być w to również "wciągnięte".
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by padamus » 08 Nov 2009, 13:10

Crom wrote:Co do osób uprawnionych - nie powinni to być sami blokerzy, bo co to za sens? Osoby z długim stażem powinny być w to również "wciągnięte".
Wg mnie z automatu osoby, które miały konta przed podziałem TWB (z paroma wyjątkami), reszta rozpatrywana indywidualnie.
User avatar
dominiqus
Posts: 1
Joined: 24 Apr 2006, 00:00

Re: Najlepsze zdjęcia

Post by dominiqus » 08 Nov 2009, 14:07

Pomysł bardzo fajny. Jeżeli tylko uda się stworzyć odpowiedni mechanizm oceniania, łatwiej będzie wyłowić ciekawe fotografie. Być może przez wyróżnienie bardziej ambitnych prac, uda się wzmocnić wartość artystyczną twb, która moim zdaniem w ostatnim czasie straciła na znaczeniu, na korzyść nie mniej ważnej funkcji informacyjnej.
Post Reply