Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by empi » 22 Nov 2009, 23:14

A ja uważam, że wprowadzenie jakiejś dyscypliny mija się z celem. Po prostu z całego serca współczujmy tym którzy przedkładają fotki ponad dobrą zabawę i tyle :-)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by Marek Landowski » 22 Nov 2009, 23:19

To jest fotogaleria, większość z nas jedzie na jakąś imprezę trzasnąć jakąś ciekawą fotkę i się zintegrować. Ja osobiście jak chce się napierdolić to ide do pubu/na wódkę z kumplami z miasta. No chyba, że ktoś nie ma kumpli na miejscu, to wszystko wyjaśnia.

IMHO zasady po imprezach powinny wyglądać tak:

1. pierwsze zdjęcie nie wcześniej niż 24h (ew. dnia następnego) po zakończeniu imprezy (bo a) mamy ludzi z poza rejonu imprezy, b) na małym ekranie aparatu niewiele widać, a jak wyszło konkretne zdjęcie przekonujemy się dopiero po zrzuceniu na komputer)
2. przez pierwszy tydzień na zdjęcia z imprezy limit 1/dzień (pamiętajmy o tych co mają zwykły limit 1/dzień, a chcieliby się pochwalić co zrobili)
3. chłosta dla tych co kończą imprezę wcześniej tylko po to, żeby być pierwszymi na TWB! (kiedyś była afera :P)

PS. Ja też nie focę na każdym fotostopie - wybieram tylko te najciekawsze. Niestety z reguły fotostop wygląda tak, że wszyscy się ustawią w rządku, zamiast pomyśleć nad swoim kadrem, a jak już ktoś pomyśli to zaraz przyjdzie grupka innych i skopiują jego pomysł.

Pozdrawiam kolegów. :)
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by m3ntor » 22 Nov 2009, 23:50

Rozumiem, że jedziesz na imprezę naj... w trzy d..., ale są inni którzy czas na niej spędzają w inny sposób.
Najebac w trzy dupy nie, bo muszę jakos wrócić do domu, ale żeby wprowadzić się w błogi stan, kiedy trzeba się trzymać ziemi, żeby nie spaść, to owszem, bardzo chętnie.

Postawmy sobie pytanie - to jest impreza czy foteza? Jak ktoś jedzie tylko po to, żeby natrzaskać zdjęć i potem pienić się na TWB, że nie może wrzucić, bo ktoś wrzucił, to pozostaje mi tylko współczuć.

Aha - a wrzucanie masowo zdjęć z imprezy to iście na łatwiznę i zapchanie sobie limitu. Autobus czy tramwaj zwykle jest ustawiony tak, że nie martwisz się o oświetlenie, nie martwisz się o znaki drogowe, o to, że światła mijania są włączone (nocne) i o mase innych rzeczy. Nie powiem już czym dla mnie jest bulkotanie, że nie można swojego zdjęcia z takiej imprezy wrzucić. A ktoś jak jedzie powiedzmy całą Polske na imprezę, a jedzie TYLKO dla tego, żeby wrzucić foty na TWB, to widocznie ma chyba jakiś problem ze sobą, bo nie pojmuje definicji "impreza". A może tak zrobić zdjęcia tylko dla siebie? TWB oczekuje bardziej oryginalnych zdjęć z wysiłków podjętych przez autorów indywidualnie a nie z podstawionych pod nos pozowań do portretów na imprezach komunikacyjnych.

Jednego jestem pewien - czytając temat i treści postów, nie zdziwiłem się sprawdzając kto jest autorem poszczególnych z nich. Współczuję Wam.
User avatar
Bartosz
Posts: 25
Joined: 25 Jun 2007, 00:00

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by Bartosz » 23 Nov 2009, 00:02

Nie rozumiem waszego podejścia. Ktoś jedzie sobie na impreze, z drugiego końca polski, i uważam że też powienien mieć prawo dodania "najlepszego kadru", lub czegokolwiek. Obecnie nie ma żadnych zasad dodawnia zdjęć po imprezach, i robi sie syf, bo jak kilka osób zapcha limity najlepszymi fotami to nie ma co dodawac. To jest fotogaleria, więc każdy posiadający tu konto powinien mieć prawo do dodania zdjęcia z imprezy. Jeżeli ktoś nie rozumie że są też inni, i po imprezie zap... do domu, by na odp... foty obrobić, i je dodać, to należy z tym skończyć. Ciekawe czy jakbym wziął na impreze laptopa i jeszcze z zemuna zapchał limit najlepszymi fotami to byście to poparli! Jeśli ktoś chce koniecznie dodać fotkę z imprezy to czemu mu tego bronicie? Może to jego 1 w życiu fotka Zemuna na TWB?? Myślcie o innych.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by Marcin Ciszewski » 23 Nov 2009, 01:27

empi wrote:A ja uważam, że wprowadzenie jakiejś dyscypliny mija się z celem. Po prostu z całego serca współczujmy tym którzy przedkładają fotki ponad dobrą zabawę i tyle :-)
Dyscyplina być musi, była już o tym mowa w temacie spadającego poziomu zdjęć w Galerii. Jak ktoś nie jest na tyle dojrzały by zachować samokontrolę przy dodawaniu zdjęć to trzeba gówniarskie i egoistyczne zachowania tępić. Sorry Winnetou.
m3ntor wrote:Postawmy sobie pytanie - to jest impreza czy foteza? Jak ktoś jedzie tylko po to, żeby natrzaskać zdjęć i potem pienić się na TWB, że nie może wrzucić, bo ktoś wrzucił, to pozostaje mi tylko współczuć.

Aha - a wrzucanie masowo zdjęć z imprezy to iście na łatwiznę i zapchanie sobie limitu. Autobus czy tramwaj zwykle jest ustawiony tak, że nie martwisz się o oświetlenie, nie martwisz się o znaki drogowe, o to, że światła mijania są włączone (nocne) i o mase innych rzeczy. Nie powiem już czym dla mnie jest bulkotanie, że nie można swojego zdjęcia z takiej imprezy wrzucić. A ktoś jak jedzie powiedzmy całą Polske na imprezę, a jedzie TYLKO dla tego, żeby wrzucić foty na TWB, to widocznie ma chyba jakiś problem ze sobą, bo nie pojmuje definicji "impreza". A może tak zrobić zdjęcia tylko dla siebie? TWB oczekuje bardziej oryginalnych zdjęć z wysiłków podjętych przez autorów indywidualnie a nie z podstawionych pod nos pozowań do portretów na imprezach komunikacyjnych.
Poprzez działania osób, którym "należy tylko współczuć" uszczerbek ponosi wizerunek i prestiż Galerii, a nie o to chyba w tym wszystkim chodzi.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
Razor 688
Posts: 38
Joined: 22 Aug 2007, 00:00

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by Razor 688 » 23 Nov 2009, 08:42

empi wrote:A ja uważam, że wprowadzenie jakiejś dyscypliny mija się z celem. Po prostu z całego serca współczujmy tym którzy przedkładają fotki ponad dobrą zabawę i tyle :-)
A może to by coś pomogło nie każdy ma dostęp do internetu bez przewodowego i laptopa, mimo że chamskie i egoistyczne posunięciem było by wrzucanie zdjęć w trakcje imprezy, bo ktoś już to wspomniało tym. Tak wiec naprawdę czasem zastanówmy się nad tym, co robimy...

EDIT: Ja widzę ze nadal nie, którzy nie rozumieją tego tematu. Każdy ma prawo dodać zdjęcie z imprezy owszem nie bronie nikomu, ale trzeba to robić z umiarem. Paweł wspomniał szanujmy się wzajemnie widać nie każdy to potrafi zrozumieć. Dla mnie nie zrozumiałe jest nadal zapychanie limitu i bardzo szybkie zap... do domu by dodać te zdjęcia żeby przypadkiem nie stracić najlepszych kadrów. I nadal nie mogę pojąc, co z tego wynika. Może się mylę, ale jednak jakieś zasady wprowadzić trzeba i to natychmiast, bo nie dość ze jakość zdjęć schodzi poniżej poziomu a fotogaleria na tym traci to zachowania nie, których są naprawdę na poziomie bardzo niskim... :roll:
User avatar
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Nov 2006, 00:00
Location: RMIelec

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by Bartek » 23 Nov 2009, 10:19

Ja myślę, że takie kwestie należy uzgadniać między sobą podczas trwania imprezy. Na pewno miłośnicy mieszkający na miejscu powinni się wstrzymać z dodaniem fotki jako pierwsi i pozwolić kolegom którzy kawał Polski przejechali wrzucić fotki.
Nie mniej jednak pod czas imprezy chodzi, tak jak już wcześniej wspomniano, o dobrą zabawę. Zdjęcia nie powinny być stawiane na pierwszym planie, bo jest to swego rodzaju dodatek do imprezy.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by empi » 23 Nov 2009, 13:04

Marek Landowski wrote:To jest fotogaleria, większość z nas jedzie na jakąś imprezę trzasnąć jakąś ciekawą fotkę i się zintegrować. Ja osobiście jak chce się napierdolić to ide do pubu/na wódkę z kumplami z miasta. No chyba, że ktoś nie ma kumpli na miejscu, to wszystko wyjaśnia.
Oprócz samego faktu napierdolenia liczy się jeszcze to z kim się napierdolić bez względu na to ilu kumpli ma się w różnych miejscach kraju i planety :P
Marek Landowski wrote: IMHO zasady po imprezach powinny wyglądać tak:

1. pierwsze zdjęcie nie wcześniej niż 24h (ew. dnia następnego) po zakończeniu imprezy (bo a) mamy ludzi z poza rejonu imprezy, b) na małym ekranie aparatu niewiele widać, a jak wyszło konkretne zdjęcie przekonujemy się dopiero po zrzuceniu na komputer)
2. przez pierwszy tydzień na zdjęcia z imprezy limit 1/dzień (pamiętajmy o tych co mają zwykły limit 1/dzień, a chcieliby się pochwalić co zrobili)
3. chłosta dla tych co kończą imprezę wcześniej tylko po to, żeby być pierwszymi na TWB! (kiedyś była afera :P)
Reguły to fajna sprawa, ale nie byłoby zbyt sztywno?
A czekanie na pierwsze zdjęcie 24h to słaby pomysł - zawsze jak odbywa się jakaś impreza (bez względu na to czy w niej uczestniczę czy nie) to oczekuję z niecierpliwością na jakieś fotki na TWB. Imprezy są w różnych miejscach kraju więc raz jeden ma bliżej raz drugi.
Marek Landowski wrote:PS. Ja też nie focę na każdym fotostopie - wybieram tylko te najciekawsze. Niestety z reguły fotostop wygląda tak, że wszyscy się ustawią w rządku, zamiast pomyśleć nad swoim kadrem, a jak już ktoś pomyśli to zaraz przyjdzie grupka innych i skopiują jego pomysł.
Kolejne imprezy pokazują jednak, że większość użytkowników TWB coraz bardziej stara się mieć niepowtarzalne ujęcie, stąd to wdrapywanie się na pagórki czy focenie w czasie jazdy autobusu i dosiadanie się do niego potem.

m3ntor wrote:Postawmy sobie pytanie - to jest impreza czy foteza? Jak ktoś jedzie tylko po to, żeby natrzaskać zdjęć i potem pienić się na TWB, że nie może wrzucić, bo ktoś wrzucił, to pozostaje mi tylko współczuć.

Aha - a wrzucanie masowo zdjęć z imprezy to iście na łatwiznę i zapchanie sobie limitu. Autobus czy tramwaj zwykle jest ustawiony tak, że nie martwisz się o oświetlenie, nie martwisz się o znaki drogowe, o to, że światła mijania są włączone (nocne) i o mase innych rzeczy. Nie powiem już czym dla mnie jest bulkotanie, że nie można swojego zdjęcia z takiej imprezy wrzucić. A ktoś jak jedzie powiedzmy całą Polske na imprezę, a jedzie TYLKO dla tego, żeby wrzucić foty na TWB, to widocznie ma chyba jakiś problem ze sobą, bo nie pojmuje definicji "impreza". A może tak zrobić zdjęcia tylko dla siebie? TWB oczekuje bardziej oryginalnych zdjęć z wysiłków podjętych przez autorów indywidualnie a nie z podstawionych pod nos pozowań do portretów na imprezach komunikacyjnych.
Oczywiście że tak. Impreza jest po to żeby się zintegrować i dobrze bawić, a zdjęcia z imprez siłą rzeczy nie są tak samo wartościowe jak foty w terenie - poza nielicznymi przypadkami inwencji twórczej (a takich coraz więcej jest jak pokazują kolejne imprezy!) zdjęcie z imprezy jest wypadkową: pogody, pomysłów organizatora na fotostop i właściwości aparatu. Skoro ktoś idzie na łatwizne i zapycha cały limit, to świadczy o tym, że nic innego nie ma do zaprezentowania na galerii i tyle.

Marcin Ciszewski wrote:
empi wrote:A ja uważam, że wprowadzenie jakiejś dyscypliny mija się z celem. Po prostu z całego serca współczujmy tym którzy przedkładają fotki ponad dobrą zabawę i tyle :-)
Dyscyplina być musi, była już o tym mowa w temacie spadającego poziomu zdjęć w Galerii. Jak ktoś nie jest na tyle dojrzały by zachować samokontrolę przy dodawaniu zdjęć to trzeba gówniarskie i egoistyczne zachowania tępić. Sorry Winnetou.
Jeśli chodzi o dyscyplinę to wystarczą uprawnienia cenzora na normalnych zasadach funkcjonowania fotogalerii - skoro zdjęcia są słabej jakości, to blokować.
Bartek wrote:Ja myślę, że takie kwestie należy uzgadniać między sobą podczas trwania imprezy. Na pewno miłośnicy mieszkający na miejscu powinni się wstrzymać z dodaniem fotki jako pierwsi i pozwolić kolegom którzy kawał Polski przejechali wrzucić fotki.
Doskonale rozumiem rozgoryczenie i złość uczestników imprezy, którzy nie mają możliwości dodania zdjęcia, bo ktoś natrzaskał cały limit - ale wydaje mi się, że najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest po prostu tak jak napisał Bartek dogadywanie się w czasie trwania imprezy oraz moralne potępienie, wzgarda i współczucie dla tych, którzy są na imprezie po to żeby wrzucić jak najwięcej zdjęć na TWB ;)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by padamus » 23 Nov 2009, 16:28

Bartek wrote:Ja myślę, że takie kwestie należy uzgadniać między sobą podczas trwania imprezy. Na pewno miłośnicy mieszkający na miejscu powinni się wstrzymać z dodaniem fotki jako pierwsi i pozwolić kolegom którzy kawał Polski przejechali wrzucić fotki.
Problem w tym, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał wszystko w d..., bo on musi być pierwszy. Ale...

Po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że żadne zasady, zakazy i nakazy nie mają w tym przypadku sensu. Tutaj użytkownicy muszą zachować się jak ludzie dorośli (choć niektórzy mają z tym problem) i pamiętać o czymś takim jak zdrowy rozsądek i szacunek do innych.
User avatar
Ventlan
Posts: 51
Joined: 19 Jun 2006, 00:00
Location: Łódź i okolice

Re: Zasady dodawania zdjęc po imprezach komunikacyjnych

Post by Ventlan » 23 Nov 2009, 17:39

To niech każdy pododaje to co chce i ile chce, a później niech przyjdzie blocker i posprząta, zwłaszcza powtarzające się kadry. Jeszcze by się okazało, że ten, który piewrszy zapchał sobie limit, zostanie bez zdjęcia z imprezy na galerii ;)
Post Reply