mario

Post Reply
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

mario

Post by empi » 17 Jun 2009, 23:29

Jak to jest możliwe, że przez tyle lat funkcjonuje na TWB ktoś taki jak mario? Człowieka może szlag trafić - absolutnie olewa wszelkie ustalone na TWB zasady, nie raczy publicznie napisać na forum co mu się nie podoba, przedyskutować tematu - po prostu przesiaduje godzinami na TWB i edytuje dane. A co edytuje? Np. nazwy pojazdów - zmienia Mercedes Auwarter Clubstar na Mercedes / Auwarter Clubstar, swego czasu edytował przewoiźników tylko po to, by dopisać "PL" przed kodem pocztowym miasta, zmienia nazwy włascicieli na jakieś zgodne z własnym widzi mi się. I oczywiście spektakularny konflikt, kiedy mario zmieniał Neoplany K4016td na K4016td, twierdząc że jest to jedyny na świecie pojazd z typem ale bez marki - zabawa trwała kilkanascie dni, na zmianę edytowaliśmy wozy, mimo że admin i wiele osób oficjalnie się na ten temat wypowiedziało. Jak mario ma jakieś wąty, to zapraszam na forum, od tego jest. Ja nie po to wpisuję jakieś dane na TWB, żeby potem się w ciuciubabkę bawić - co ja mam zapisywać sobie linki wozów które edytowałem i co miesiąc sprawdzać czy mario do nich nie dotarł i nie poprzestawiał cyferek? Przecież to jest kabaret jakiś.

Dziękuję, wylałem swoją złość.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
TMSA
Posts: 82
Joined: 05 Jun 2007, 00:00
Location: Chrzanów

Re: mario

Post by TMSA » 18 Jun 2009, 00:01

empi wrote:Jak to jest możliwe, że przez tyle lat funkcjonuje na TWB ktoś taki jak mario? Człowieka może szlag trafić - absolutnie olewa wszelkie ustalone na TWB zasady, nie raczy publicznie napisać na forum co mu się nie podoba, przedyskutować tematu - po prostu przesiaduje godzinami na TWB i edytuje dane. A co edytuje? Np. nazwy pojazdów - zmienia Mercedes Auwarter Clubstar na Mercedes / Auwarter Clubstar, swego czasu edytował przewoiźników tylko po to, by dopisać "PL" przed kodem pocztowym miasta, zmienia nazwy włascicieli na jakieś zgodne z własnym widzi mi się. I oczywiście spektakularny konflikt, kiedy mario zmieniał Neoplany K4016td na K4016td, twierdząc że jest to jedyny na świecie pojazd z typem ale bez marki - zabawa trwała kilkanascie dni, na zmianę edytowaliśmy wozy, mimo że admin i wiele osób oficjalnie się na ten temat wypowiedziało. Jak mario ma jakieś wąty, to zapraszam na forum, od tego jest. Ja nie po to wpisuję jakieś dane na TWB, żeby potem się w ciuciubabkę bawić - co ja mam zapisywać sobie linki wozów które edytowałem i co miesiąc sprawdzać czy mario do nich nie dotarł i nie poprzestawiał cyferek? Przecież to jest kabaret jakiś.

Dziękuję, wylałem swoją złość.
Dokładnie! To samo dzieje się ze spacjami między ukośnikami, czy jego ideologią z umiejscowieniem rodzaju napędu autobusu w jego nazwie. Na nic tłumaczenie, że nie ma racji, bo przecież on wie lepiej od konstruktorów autobusów i ludzi, którzy tworzyli nazewnictwo pojazdów. Robi wszystko, żeby wprowadzać wszędzie zamieszanie i siać propagandę, dodatkowo wprowadzając publikę w błąd. Z nikim nie raczy nic uzgodnić, przedyskutować. Skandal... IMHO takim ludziom na start powinno się wlepiać dożywotnie restricted. Tyle z mojej strony, bo tylko sobie nerwy niszcze niepotrzebnie... :evil:
Pozdrawiam!
krzysiekz
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: mario

Post by padamus » 18 Jun 2009, 06:37

mario TWB traktuje jak jakieś prywatne poletko, robiąc burdel przy okazji. Zapomina, że TWB jest polską stroną, a w Polsce nie obowiązuje PL przed kodem pocztowym. Ponadto nasz specjalista od bajzlu poprawia nazwy przewoźników na wymyślony przez siebie schemat. Na jakiej podstawie skoro we wpisie do EDG czy KRS-ie jest inaczej? Ale może to mario ma rację, a przewoźnik powinien zmienić nazwę na, wg niego, prawidłową. Ustaliliśmy na starym forum jak oznaczamy wysokie T120 i co? Nasz wspaniały geniusz wyedytował wszystkie, tak że teraz są oznaczone jak nie powinny!
Ja z tym człowiekiem dyskutować nie mam zamiaru, bo to jakbym z nikim nie dyskutował i szkoda mojego czasu i klawiatury.
Prośba do Admina, by coś w końcu zrobił, bo nie po to poświęcamy swój czas na porządki na TWB by ten człowiek później wszystko sp... robiąc burdel.
Prośba do maria, jak się nudzisz to idź na spacer, jedź na wycieczkę, znajdź dziewczynę, popracuj nad swoimi zdjęciami lub cokolwiek innego, tylko nie rób bajzlu na TWB, bo celem życiowym edytorów nie jest sprzątanie twojego bajzlu.

Mam sugestię, by przewoźników (a i może pojazdy) mogła edytować tylko osoba, która to dodała i edytor.
Trajtek
Posts: 74
Joined: 30 Dec 2007, 00:00
Location: Gdynia

Re: mario

Post by Trajtek » 18 Jun 2009, 08:18

padamus wrote:Mam sugestię, by przewoźników (a i może pojazdy) mogła edytować tylko osoba, która to dodała i edytor.
Według mnie to zły pomysł, bowiem w momencie np. zmiany właściciela pojazdu, trzeba będzie ganiać za edytorami itp. Na TWB byli kiedyś użytkownicy (a może nadal są), którzy mieli zablokowaną możliwość edycji danych w bazie, więc może to jest rozsądniejsze rozwiązanie, aniżeli masowe zakazy...
User avatar
pawel_slo
Posts: 85
Joined: 20 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: mario

Post by pawel_slo » 18 Jun 2009, 09:55

Dołączam się do protestu! Przytoczę jeszcze problem tych nieszczęsnych PL, CZ, SK, D itd. przed kodami pocztowymi. Pytam się po co? Skoro przy dodawaniu przewoźnika wybierane jest miasto, a miasto automatycznie przypisuje go do danego państwa. Na dodatek nad przewoźnikiem pojawia się ścieżka uwzględniająca miasto, region i kraj...
Nielubiany, chamski, cyniczny Křemílek :D
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: mario

Post by decomposed05 » 18 Jun 2009, 15:37

Tu jest taki problem, że mario robi też dużo dobrej roboty (3miasto) i ciężko tu jest mu dać restrykcje. A jeśli chodzi o rozmowy to jest tak jak z Krzychem ;)
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: mario

Post by padamus » 18 Jun 2009, 18:09

No ale prezes, albo rybki albo akwarium. W Trójmieście jest więcej osób, które mają wiedzę i pilnowałyby porządku.
Czy dla dokładnych danych z Trójmiasta mamy tolerować burdel na TWB.
Poza tym szanuj też innych (nie piszę o sobie), którzy też mają wiedzę poświęcają czas na TWB, dbają o porządek i co? Przychodzi sobie pan z Trójmiasta, który na TWB chyba realizuje swoje kompleksy, pewnie tylko tu może działać po swojemu.
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: mario

Post by Lukasy » 18 Jun 2009, 20:07

Dać banana na wszystko poza Pomorskim i już :P Już to widzę "Nie możesz utworzyć przewoźnika w tym województwie. Error 500 srocz" :D
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: mario

Post by empi » 18 Jun 2009, 22:01

decomposed05 wrote:Tu jest taki problem, że mario robi też dużo dobrej roboty (3miasto) i ciężko tu jest mu dać restrykcje. A jeśli chodzi o rozmowy to jest tak jak z Krzychem ;)
Generalnie to w całej tej sprawie nie chodzi o to kto ma rację - wszyscy jesteśmy ludźmi, popełniamy błędy albo robimy coś głupiego. Ale normalny człowiek jak czegoś nie wie albo jak się z kimś nie zgadza rozpoczyna dyskusję - od tego jest forum. Na TWB jest tyle osób o tak różnorodnej wiedzy, że zawsze ktoś coś mądrego odpisze. W ten sposób można wszystko ładnie ustalić. Ale w tym momencie - po co my sobie tutaj jęzor strzępimy, ustalamy, szukamy w necie, pytamy ludzi, angażujemy się żeby wybrać jak najlepszą wersję, skoro za miesiąc jakiś typ po prostu wszystko usunie i wpisze po swojemu? Jaki sens ma googlanie przeze mnie danych właściciela, danych poprzedniego właściciela, typu pojazdu, numeru rejestracyjnego, numeru taborowego, skoro mario mi to zmieni? Może po prostu zacznijmy wrzucać wszystkie pojazdy pod specjalnie utworzoną serię "masz mario, baw się" i niech sobie ustala wszystko tak jak chce?
Wczoraj tak się wnerwiłem, że przestało mi się podobać wynajdowanie wszystkich tych danych. Co jakiś czas mario doprowadza mnie do furii. A szkoda, bo gdyby potrafił podjąć dyskusję, to mielibyśmy ogromną korzyść z niego na TWB. Ma wiedzę, czas, entuzjazm - ale bez chęci porozumienia jakakolwiek współpraca nie wchodzi w grę!

Czy można zrobić tak, żeby mario mógł edytować tylko wozy i firmy z województwa pomorskiego? To byłoby rozsądne rozwiązanie według mnie.

A z Krzychem to ja umiem się dogadać, on jest tak uroczy że nie potrafię się na niego gniewać :D




Mario odpisał mi na maila w bardzo kulturalnym tonie, co mu się chwali ;-)
mario wrote:Cześć.

Rozumiem, że można czuć się prześladowanym ale bez przesady. Nie wynajduję specjalnie Twoich poprawek aby je na siłę przerabiać.

I zwracam Twoją uwage, że oprócz "Twojej" i "mojej", jak to piszesz, wersji oznaczania, każdy wpisuje niestety po swojemu. I sama dyskusja na forum niczego nie zmieni. Jeśli nie ma jasnych wytycznych to bałagan i tak pozostanie i pewnie się kiedyś zdarzy, że znów coś poprawię, wcale nie specjalnie.

mario
Rzeczywiście sprawę ułatwiłyby jasne reguły.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: mario

Post by koziutek » 22 Jun 2009, 09:17

W pewnym momencie, jak Mario dodał już prefiksy państw do wszystkich kodów pocztowych w UE, to przymierzył się do dłubania przy przewoźnikach ukraińskich i białoruskich. W ramach swego obsikiwania terenu zmieniał numery telefonów z formatu +380 123 456789 na +380 1234 56789 - oczywiście niezgodnie z rzeczywistością (w mniejszych miastach owszem, obowiązuje taki format, ale tu gdzie zmieniał było to nieprawdą). Ale, że zdaje się cyrylicy specjalnie nie kuma, więc dał sobie szybko spokój :) Ot taki przykład "tfruczości" głównego bohatera tego wątku.
Post Reply