Nadużywanie uprawnień

User avatar
Mateusz Machel
Posts: 83
Joined: 06 Jul 2007, 00:00

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by Mateusz Machel » 06 May 2010, 13:24

Jeśli wiek jest dla Ciebie tak dużą przeszkodą w rozmowie..., to jest mi przykro. Najlepiej będzie jak dostosujesz się do panujących tutaj zasad i zwyczajów, jeśli jest to dla Ciebie nie do pokonania, to chyba pomyliłeś miejsca.

BTW, 98% userów TWB umie się dostosować lub wyrazić swój sprzeciw w sposób nie uwłaczający niczyjej godności.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by Amalio » 06 May 2010, 14:26

Mig7 wrote:Niestety, ale ludzie nadużywają tutaj uprawnien. Najbardziej boli to, że są to zazwyczaj małolaty, które na codzień muszą słuchać mamusi i tatusia, a tutaj sobie odbijają. Przekonałem się o tym w przykry sposób, a taki EMPI małolat nawet nie jest dla mnie partnetrem do rozmowy. Może zatem czas na wymianę ekipy prowadzącej tę stronę? Może Szef powinien wprowadzić pewne ograniczenia wiekowe dla cenzorów? Piszę te słowa korzystając z mojej bytności tutaj, bo któż wie, może już za godzinę empi zablokuje moje konto...
A czy Ty w ogóle wiesz ile on ma lat :?: No i ciekawe jaki winien być Twoim zdaniem ten limit wiekowy...
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by m3ntor » 06 May 2010, 17:08

Wiek może mieć znaczenie, ale nie musi. Doskonale wiemy, że są ludzie co mają po dzieścia-parę lat i zachowują się jak niewyżyci gimnazjaliści i odwrotnie - znam przypadki ludzi w wieku gimnazjalnym a zachowujących się tak poważnie i dojrzale, że nawet ja mam wątpliwości czy aby na pewno dobrze widzę i słyszę...

W każdym bądź razie - zamiast cenzorów, podejmujących jednostronną decyzję, blokowanie zdjęć powinno odbywać się na zasadzie jakiejś zbiorowej vel grupowej decyzji vel punktacji vel czegokolwiek co nie sprowadza decyzji na jedną osobę, bo potem mamy obrzucanie błotem jednej osoby, podczas gdy druga osoba "ja bym tego nie blokował". A jak np. na 10 osób 7 stwierdzi, że trzeba blokować, to wtedy sprawa wygląda zgoła inaczej.

I nie mówię, że trzeba zrobić punktację, bo wtedy pojawią się osoby, które nawet jak zdjęcie bedzie dobre, będą próbowały zrobić wszystko, by było ocenione jak najgorszej. Proponuję coś na zasadzie, że użytkownicy zgłaszają tylko zdjęcia złe, kiepskie - po prostu knoty - do specjalnego systemu, a tam cenzorzy głosują na zasadzie "co najmniej 9 głosów za/przeciw zablokowaniu" i dopiero wtedy skrypt albo oddala wniosek o bloka albo - blokuje. To na pewno uchroni wszystkich cenzorów przed oskarżeniami typu "naduzywanie uprawnień" i wyzwisk jakie mają ostatnio miejsce na forum i z drugiej strony - uchroni skłóconych userów przed cenzorami, którzy naprawdę nadużywają uprawien, bo w to, że tego nie robią - nie wierzę.

Taka demokracja jakby.

Ale - jak jakiś user nagrabi se u wszystkich cenzorów - to wtedy będa burdy o to, że cenzorzy się na nim wyżywają. No ale, zanim znajdzie się taki wojak, który upora się z tym, żeby mieć na pieńku z większością cenzorów potrzebnych do zablokowania zdjęcia, to sporo ikarusów jeszcze pójdzie na żylety :D.

PS A za celowe zapychanie systemu dobrymi zdjęciami userzy dostawaliby warny.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by Adam G.1 » 06 May 2010, 21:05

m3ntor wrote:W każdym bądź razie - zamiast cenzorów, podejmujących jednostronną decyzję, blokowanie zdjęć powinno odbywać się na zasadzie jakiejś zbiorowej vel grupowej decyzji vel punktacji vel czegokolwiek co nie sprowadza decyzji na jedną osobę
Nigdy w życiu. Nie potrzeba nam koleżeńskich i niekoleżeńskich zachowań w stylu stawiania sobie zer czy szóstek. Zresztą napisałeś o tym niżej.
m3ntor wrote:Proponuję coś na zasadzie, że użytkownicy zgłaszają tylko zdjęcia złe, kiepskie - po prostu knoty - do specjalnego systemu, a tam cenzorzy głosują na zasadzie "co najmniej 9 głosów za/przeciw zablokowaniu" i dopiero wtedy skrypt albo oddala wniosek o bloka albo - blokuje.
Tak! A knot będzie sobie wisiał dopóki skrypt nie zadecyduje o jego blokadzie... Masz zbyt poważne podejście do tematu :)
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by m3ntor » 06 May 2010, 22:18

Tak! A knot będzie sobie wisiał dopóki skrypt nie zadecyduje o jego blokadzie... Masz zbyt poważne podejście do tematu :)
Nie skrypt, a aż nie zagłosuje minimalna ilość osób. Przy odpowiedniej organizacji to się sprawdzi. Jak będzie 30 cenzorów, to po 9 głosie foto ma decyzję automatycznie. Przykładowo.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by decomposed05 » 07 May 2010, 08:35

Mig7 wrote:Niestety, ale ludzie nadużywają tutaj uprawnien. Najbardziej boli to, że są to zazwyczaj małolaty, które na codzień muszą słuchać mamusi i tatusia, a tutaj sobie odbijają. Przekonałem się o tym w przykry sposób, a taki EMPI małolat nawet nie jest dla mnie partnetrem do rozmowy. Może zatem czas na wymianę ekipy prowadzącej tę stronę? Może Szef powinien wprowadzić pewne ograniczenia wiekowe dla cenzorów? Piszę te słowa korzystając z mojej bytności tutaj, bo któż wie, może już za godzinę empi zablokuje moje konto...
Ty już wyczerpałeś możliwości dyskusji z tobą pisząc takie rzeczy jak tu:
viewtopic.php?f=7&t=4168
Mig7
Posts: 24
Joined: 17 Apr 2005, 00:00

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by Mig7 » 07 May 2010, 10:16

M3ntor ma dobrą propozycję, popieram. Wtedy usunięcie zdjęcia będzie obiektywne. Natomiast Decomposed po raz kolejny mnie podsumował, ukazując swoje ślepe zauroczenie świtą małolatów. Póki mam tutaj konto, póki będę mieć taką możliwość - będę się wypowiadać. Może pewnego dnia pseudoelita twb dojrzeje i stanie się elitą z prawdziwego zdarzenia :)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by decomposed05 » 07 May 2010, 10:20

Mig7 wrote:M3ntor ma dobrą propozycję, popieram. Wtedy usunięcie zdjęcia będzie obiektywne. Natomiast Decomposed po raz kolejny mnie podsumował, ukazując swoje ślepe zauroczenie świtą małolatów. Póki mam tutaj konto, póki będę mieć taką możliwość - będę się wypowiadać. Może pewnego dnia pseudoelita twb dojrzeje i stanie się elitą z prawdziwego zdarzenia :)
Uprzedzam lojalnie, że zaczynasz mnie irytować. Poziom umysłowy tych jak to określasz małolatów to dla ciebie Himalaje.
Mig7
Posts: 24
Joined: 17 Apr 2005, 00:00

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by Mig7 » 07 May 2010, 10:30

Co do twojego natomiast - bez komentarza z mojej strony. Dyplomacja musi być. I jeszcze tytułem wyjaśnienia - kiedyś się czepiłeś, czemu zamieszczam zdjęcia za pośrednictwem kolegi. Napisałem wówczas iż nie rozumiem angielskiego. Za radą życzliwego kolegi (mało tu takich, ale są)przestawiłem sobie w profilu język polski i dziś ponownie próbowałem zamieścić zdjęcie. Okazuje się, że limit dzienny został wyczerpany - a w dniu dzisiejszym zamieściłem 0 zdjęć (słownie ZERO). Więc namieszałeś coś z moim limitem i tak czy tak zdjęcia bym nie zamieścił. Irytuje cię moja osoba? Zablokuj moje konto do końca, jak to uczyniłeś już w wielu przypadkach. Przecież możesz. Zostaw sobie najlepiej swoją spółkę tylko, bo przecież wszelka krytyka jest niewygodna.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Nadużywanie uprawnień

Post by decomposed05 » 07 May 2010, 10:37

Nie trzeba było umieszczać zdjęć z komórki.

PS. W jakich wielu przypadkach krzykaczu?
Post Reply