Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Co zrobić z autorem wątku: viewtopic.php?f=7&t=4222

Poll ended at 21 May 2010, 08:38

Pochwalić
10
13%
Dać ostrzeżenie
19
24%
Wywalić
40
51%
Zgłosić na policję
9
12%
 
Total votes: 78
User avatar
mebit800
Posts: 68
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by mebit800 » 14 May 2010, 22:57

Dobra.
Zauważ, że nie dyskutujemy o zdjęciach/wiedzy na temat KM ;)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by decomposed05 » 14 May 2010, 23:00

asiek120 wrote: No ale czego się można spodziewać po osobach, które z rozpiętym rozporkiem czekają aż załadują się nowo dodane zdjęcia i oczekują Ikarusów w pięknym krajobrazie.
Mi tam nie chodzi o samo blokowanie zdjęć ale nie życzę sobie tekstów j. w. i takich:
przygłupi administrator nadużywa pozycji
strzele... ale temu cymbałowi.
nie lubię tych dupków z literkami przy nicku ;)
Jest sposób aby takie coś wyjaśnić ale na pewno nie jest to ten sposób który wybrałeś. Napisałbyś normalnego posta, popatrzyło by się, podjęta by została decyzja. A tak obrażasz wszystkich dookoła.
Mam nadzieję, że złapiesz o co mi chodzi.
User avatar
asiek120
Posts: 30
Joined: 08 Dec 2008, 00:00

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by asiek120 » 14 May 2010, 23:01

zauważ, że nie jestes w temacie nie znasz go od podszewki.
User avatar
pafawag_electroputere
Posts: 14
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: WAW / WRO
Contact:

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by pafawag_electroputere » 14 May 2010, 23:54

Procesować się z blokerami można, jak najbardziej, ale na pewno nie w tak bezczelny sposób, bo to już nawet nie trolling, a rzucanie błotem w czyjąś godność, i to na oczach świata (na szczeście przez krótki czas, bo durne opisy poszły w pierony), co jest trudne do wybaczenia... Jeśli podejmuje się taką drogę dyskusji - sorry Winnetou, pyszczących się nie słucha tylko spławia.

Spokojnie - niech się wypowie jedna, potem druga strona, dojdzie się, co kogo boli, i się to jakoś bezboleśnie załatwi. Nie dajmy ponosić się emocjom. Strojenie fochów w opisach tylko ukazuje słabość emocjonalną jednostki, która nie może wybrać innej drogi mediacji niż obrzydliwa obraza.
"Man muß das wollen, man muß daran glauben, dann wird es gelingen!"
- Graf Ferdinand von Zeppelin
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by Adam G.1 » 15 May 2010, 02:26

asiek120 wrote:zauważ, że nie jestes w temacie nie znasz go od podszewki.
Wszyscy doskonale widzą Twoje zachowanie. Do tego nie potrzeba gruntownej znajomości żadnego tematu.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by empi » 16 May 2010, 19:12

asiek120 wrote:Tak się składa, że nie chodzi o samą idee zablokowania zdjęcia ale formę zemsty ze strony empiego. Co prawda dziwi fakt, że zdjęcia nie zostały zablokowane kilka dni po dodaniu a kilka miesięcy tym bardziej, że sam bloker wcześniej twierdził, ze inne zdjęcia nadają się do zablokowania a tego nie zrobił. Dziwi też to, że osoby, które nie są w temacie wypowiadają się - wazeliniarze. Sam osobnik, o którego się rozchodzi przyznał, że zrobił to w przypływie emocji (na zasadzie spłuczki klozetowej).
W zasadzie dyskusja z tą grupą knociarsko-rewolucyjną jest bezcelowa, ale wyjaśnię jeszcze, żeby ktoś tych przeinaczeń nie wziął za fakt.

Przyczyną zablokowania zdjęć była ich jakość - powody wypisałem dokładnie pod każdym z trzech. Nie może być więc żadnej mowy o nadużywaniu uprawnień, bo nadużyciem uprawnień byłoby zablokowanie zdjęcia niekwalifikującego się do blokady. Tak jak wspomniałem, znalazłem też inne zdjęcia nadające się do zablokowania, ale pełniły jakąś funkcję na TWB - np. były debiutami, więc ich nie zablokowałem pomimo jakości.
Czas dodania zdjęcia nie ma żadnego wpływu na podjęcie dezycji o zablokowaniu zdjęcia.
Mój emocjonalny stosunek do autora zdjęć był tylko wątkiem pobocznym, dodatkowym. Przypływ emocji na zasadzie spłuczki klozetowej nie jest dobrym porównaniem, ponieważ z blokadą celowo poczekałem do następnego dnia i nawet uprzedziłem o tym w komentarzu.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
asiek120
Posts: 30
Joined: 08 Dec 2008, 00:00

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by asiek120 » 16 May 2010, 23:36

pluj świni w twarz a ona że nie jest świnią
User avatar
asiek120
Posts: 30
Joined: 08 Dec 2008, 00:00

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by asiek120 » 16 May 2010, 23:43

jako student psychologii powinieneś to zrozumieć. No chyba ze studia są ci potrzebne do korzystania z ustawowej ulgi na przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego.
Możecie skasować moje konta i poczuć satysfakcje, że rozbijanie jak to profesor empi nazwał grupy knociarskiej idzie sprawnie.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by empi » 17 May 2010, 01:24

Jako student psychologii wnioskować mogę, że jesteś silnie niedowartościowany, przez co wszelką krytykę traktujesz jako agresywny atak - widząc siebie jako ofiarę ataku, bronisz się agresywnie, nie wyznaczając sobie żadnych granic. Poczucie bycia ofiarą w Twoim mniemaniu usprawiedliwia od ponoszenia odpowiedzialności za jakikolwiek Twój wyczyn, jesteś przekonany że to Ty masz rację, mimo że w zasadzie wszyscy Cię potępili. Nie wypada Ci przyznać, że czujesz się pokrzywdzony czy że nie miałeś racji - bardziej honorowym (w Twoim mniemaniu) rozwiązaniem jest kontynuowanie swojego postępowania, to dobrze tłumi jakieś ewentualne refleksje nad tym, że a nuż nie masz racji. Dodatkowo obrzucanie innych wyzwiskami (czyli akty agresji) przy braku zdecydowanej reakcji na to upewnia Cię w przekonaniu, że jesteś bardzo silny - to zapewne podwyższa samoocenę. Twoja pewność uzasadnienia agresji i poczucie bycia ofiarą gwarantują to, że czujesz się zupełnie w porządku, niezależnie od tego jak inni komentują Twoje zachowanie - a to z kolei gwarantuje brak zmian w schemacie zachowań, według którego działasz. Zresztą pewnie dużo osiągałeś stosując ten styl zachowań - większość ludzi ustępuje pod takim naporem chamstwa. Ja zapewne też bym ustąpił, gdyby nie zdecydowana reakcja Deco, na której mogłem się oprzeć.

Zapewne coś tam jeszcze odpiszesz, nie mniej chamskiego niż do tej pory, ale to już ma tylko dla Ciebie jakieś znaczenie. Ja uważam sprawę za zakończoną, wyciągnąłem z niej jakieś wnioski dla siebie - mogę się spokojnie zająć innymi sprawami. Pozostali też już raczej tym się nie ekscytują.

Pozdrawiam i życzę więcej kontroli nad własnym zachowaniem - żeby się nie okazało, że nikt nie wytrzymał naporu Twojego chamstwa.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Tolerować chamstwo i groźby karalne?

Post by decomposed05 » 20 May 2010, 14:27

Konto Borys Jelczyn zostało zablokowane.
Post Reply