Skan fotografii

Post Reply
User avatar
azyl41
Posts: 17
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Skan fotografii

Post by azyl41 » 09 May 2010, 12:46

Witajcie, mam do was takie pytanko. W książce znalazłem takową fotografie przedstawiającą podobno Warszawę. I teraz pytanie czy ona już jest dodana, czy się opłaca dodać jak jej niema, pod jakiego przewoźnika ją ewentualnie podpiąć i co to za tramwaj?

Image
lipton
Posts: 9
Joined: 10 Feb 2005, 00:00

Re: Skan fotografii

Post by lipton » 09 May 2010, 15:25

Witaj!

A ja powiem tak: jeżeli nie wiesz nawet jakie to miasto, to naprawdę się za to nie bierz! ;] Tego zdjęcia na TWB nie ma, ale galeria ta nie służy do tego aby publikować wszystkie foty jakie się znajdzie w książkach, necie etc. - paru kolegów już zostało uczulonych na te kwestie.

Natomiast co do samego zdjęcia, to oczywiście jest to warszawski Nowy Świat (odcinek do Świętokrzyskiej do Alej Jerozolimskich w kierunku tych drugich). Wagon zmierza na pętlę na pl. Unii Lubelskiej, bo wtedy tam krańcowała 18. Sam wagon to typ A #38 z hamburskiej fabryki Falkenrieda (osprzęt elektryczny Siemens-Schuckert). A warszawskie przedsiębiorstwo tramwajowe nazywało się wtedy Tr.M., tj. Tramwaje Miejskie m.st. Warszawy.

Aha - zasadniczo wszystko powinno się zgadzać, ale piszę z głowy, więc sam rozumiesz... :-)
Post Reply