I powstanie "knociarzy" ;)

User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by Marcin Ciszewski » 14 May 2010, 19:17

Co się dziwisz, w polskich urzędach osoby znające języki to rzadkość. Każdy obcokrajowiec Ci to powie.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by Amalio » 14 May 2010, 19:46

Marcin Ciszewski wrote:Co się dziwisz, w polskich urzędach osoby znające języki to rzadkość. Każdy obcokrajowiec Ci to powie.
Dzisiaj mówili nawet o tym w radiu :) Jeździli obcokrajowcy po urzędach i nikt nie był ich w stanie w ogóle rozumieć :/
Podobno tylko w Żorach potrafili się bezproblemowo dogadać w urzędasami, więc co się dziwić takiemu Supłowi...
User avatar
fikander
Posts: 29
Joined: 08 Apr 2008, 00:00
Contact:

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by fikander » 14 May 2010, 20:11

Do parzenia kawy angielszczyzny wszak nie potrzeba...



A tak na serio, to (ZTCW) w urzędach płacą marne grosze i mało kto z wykształceniem i kwalifikacjami pójdzie tam pracować.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by Marcin Ciszewski » 14 May 2010, 20:18

Z własnego doświadczenia wiem, że kwalifikacje (czytaj: studia wyższe) niekoniecznie idą w parze z biegłą znajomością angielskiego.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by egon » 14 May 2010, 22:32

Zaraz, zaraz, na razie jeszcze u nas urzędowym językiem jest _polski_. Ilu urzędników w Wieliej Brytanii czy USA zna polski? Jak oni chcą coś u nas załatwić, niech się uczą. Zaś nie popadajmy w snobizm...

Zachowania kolegi Mig7 nie popieram, ale o tą słabą znajomość języka angielskiego jednak bym się nie czepiał. Obowiązku takiego nie ma.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by Amalio » 14 May 2010, 22:38

egon wrote:Zaraz, zaraz, na razie jeszcze u nas urzędowym językiem jest _polski_. Ilu urzędników w Wieliej Brytanii czy USA zna polski? Jak oni chcą coś u nas załatwić, niech się uczą. Zaś nie popadajmy w snobizm...
Czyli jeżeli ktoś będzie miał do załatwienia sprawę w polskim urzędzie, to będzie musiał załatwić sobie tłumacza albo iść na szybki kurs języka Polskiego :?: Właśnie po to jest język angielski by każdy z każdym mógł się dogadać. Nie rozumiem czemu przytoczyłeś USA i GB. Tu nie chodzi o nich, tylko o cały świat, kogokolwiek bez względu na to skąd pochodzi.
Uniwersalny język dzięki któremu dogadamy się wszędzie.
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by egon » 14 May 2010, 22:44

Amalio wrote:Czyli jeżeli ktoś będzie miał do załatwienia sprawę w polskim urzędzie, to będzie musiał załatwić sobie tłumacza albo iść na szybki kurs języka Polskiego :?: Właśnie po to jest język angielski by każdy z każdym mógł się dogadać. Nie rozumiem czemu przytoczyłeś USA i GB. Tu nie chodzi o nich, tylko o cały świat, kogokolwiek bez względu na to skąd pochodzi.
Spróbuj coś po angielsku załatwić w Niemczech - życzę powodzenia ;) Owszem, Niemcy ten język znają, ale mało który jest łaskaw nim się posługiwać u siebie - twardo wymagają od przyjezdnych znajomości niemieckiego (co innego za granicą). Oni się szanują, dlatego są szanowani przez innych. A Polacy od lat innym w tyłki włażą :(
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by padamus » 15 May 2010, 05:26

Ciekawi mnie dlaczego tak pogardliwie piszecie o urzędnikach? W Polsce, jak na razie, językiem urzędowym jest polski. Językami obcymi można sobie najwyżej nabić punkty w konkursie.
User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by skimboy » 15 May 2010, 06:41

Dobra, urzędnicy nie muszą znać się na gramatyce, ale chociaż znaczenia kilku słówek mogli by się nauczyć.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: I powstanie "knociarzy" ;)

Post by Amalio » 15 May 2010, 07:52

padamus wrote:Ciekawi mnie dlaczego tak pogardliwie piszecie o urzędnikach? W Polsce, jak na razie, językiem urzędowym jest polski. Językami obcymi można sobie najwyżej nabić punkty w konkursie.
<Elle> Artykuł w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"
Zwróćmy rzecz jasna uwagę na końcówkę. Przy takim podejściu, to rzeczywiście mnie nie dziwi, że potem takie rzeczy o nas piszą...
egon wrote: Spróbuj coś po angielsku załatwić w Niemczech - życzę powodzenia ;)
A Ty załatwiałeś? Bo ja owszem ( choć generalnie nie muszę - znam oba języki )i nie napotkałem problemów.
Ale tak czy inaczej nic tłumaczy pani urzędnik napotkanej przez owych cudzoziemców w Katowicach: czytała gazetę, gdy Ci skończyli mówić powiedziała "No" i wróciła do czytania...
Takie zachowaniu już na pewno nie przystoi żadnemu urzędnikowi.
Last edited by Amalio on 15 May 2010, 07:58, edited 1 time in total.
Post Reply