Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by decomposed05 » 30 Sep 2010, 21:00

Mamy problem "polityczny". Mamy kolegę z Chin na Tajwanie i Chin na kontynencie. Problem jest w tym, że oba państwa nie uznają się nawzajem co powoduje, że jak kolega z Chin na Tajwanie utworzył państwo Tajwan to kolega z Chin na kontynencie zaprotestował podając argumenty, że ONZ, że państwo z wyspy jest nieuznawane.

Jak z tego wyjść?
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Adam G.1 » 30 Sep 2010, 22:09

decomposed05 wrote:Mamy problem "polityczny". Mamy kolegę z Chin na Tajwanie i Chin na kontynencie. Problem jest w tym, że oba państwa nie uznają się nawzajem co powoduje, że jak kolega z Chin na Tajwanie utworzył państwo Tajwan to kolega z Chin na kontynencie zaprotestował podając argumenty, że ONZ, że państwo z wyspy jest nieuznawane.

Jak z tego wyjść?
Dla mnie sprawę należy rozwiązać krótko i, dla jednej ze stron, brutalnie. Tak samo jak nie wyróżniamy na TWB Republiki Naddniestrzańskiej czy Abchazji, tak samo nie powinniśmy wyróżniać Tajwanu. W liście państw należy kierować się oficjalnymi stosunkami dyplomatycznymi - zaś Polska niepodległości Tajwanu nie uznaje.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by koziutek » 30 Sep 2010, 22:21

Tajwan był wpisany znacznie wcześniej niż pojawił sie użytkownik stamtąd i nikomu to nie przeszkadzało.
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Marek Landowski » 30 Sep 2010, 23:39

Ale Palestyna przeszkadzała. :)
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Adam G.1 » 01 Oct 2010, 00:12

koziutek wrote:Tajwan był wpisany znacznie wcześniej niż pojawił sie użytkownik stamtąd i nikomu to nie przeszkadzało.
No to źle. Powinniśmy być konsekwentni, bo inaczej zaraz zaczną się boje o Abchazję, Republikę Naddniestrzańską, Kosowo i czort wie, co tam jeszcze.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Marcin Ciszewski » 01 Oct 2010, 00:35

OIDP Polska uznaje niepodległość Kosowa.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Adam G.1 » 01 Oct 2010, 01:24

Marcin Ciszewski wrote:OIDP Polska uznaje niepodległość Kosowa.
Tak, ale chyba jeszcze nie ma stamtąd zdjęć. Oczywiście, w razie czego powinny być podpięte właśnie pod Kosowo, nie Serbię.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by koziutek » 01 Oct 2010, 02:01

bo inaczej zaraz zaczną się boje o Abchazję, Republikę Naddniestrzańską, Kosowo i czort wie, co tam jeszcze.
No, o to się możemy kłócić między sobą, ja np. mogę napisać, że Abchazja to niepodległy kraj nie mający nic wspólnego z Gruzją, Ty, że Putin to morderca i zbrodniarz wojenny, ale myślę, że żaden z nas nie puści z tego powodu focha kasując zdjęcia i konto ;) Bo na pojawienie się kogoś z Suchumi czy Prisztiny to bym raczej tu nie liczył.

Natomiast w konkretnym przypadku naszych chińsko-tajwańskich kolegów może to grozić zabraniem zabawek przez jednego z nich, więc trzeba do sprawy podejść delikatnie. Salomonowym rozwiązaniem jest utworzenie fikcyjnego państwa gdzie można by wrzucać jako podległe jednostki takie różne zbuntowane prowincje. Coś a'la występy sportowców z takich nieuznawanych krajów pod flagą MKOl na Olimpiadzie.
Tak, ale chyba jeszcze nie ma stamtąd zdjęć.
są zdjęcia prisztińskiego przewoźnika http://phototrans.eu/24,4620,3212.html
Oczywiście, w razie czego powinny być podpięte właśnie pod Kosowo, nie Serbię.
Oczywiście, że nie powinny :P
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by decomposed05 » 01 Oct 2010, 12:28

Ja mam pewien niecny plan operujący na pewnej manipulacji.
Jeśli Tajwan uznaje się za spadkobierców całych Chin a Chiny uważają, że Tajwan należy do Chin to powinno zostać utworzono jedno państwo Chińskie z nazwą "Chiny" i kolega z Tajwanu by mógł myśleć, że mamy do czynienia z Tajwanem a kolega z Chin że z ChRL - żadnych flag i wyróżników jednych czy drugich. Tylko nie wiem, czy na to by się ktoś nabrał ;)
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Paul167 » 01 Oct 2010, 12:45

Żądam autonomii Śląska na TWB :D

A tak na poważnie, to faktycznie bardzo złożony problem. Tajwan to de facto niepodległe pańswo, ChRL nie ma tam zbyt wiele do gadania, a rewolucja Mao tam nie dotarła. Wydaje mi się, że nieuznawanie Tajwanu na arenie międzynarodowej wiąże się z silną pozycją gospodarczą Chin Ludowych, którym nikt nie chce się narażać. Z drugiej strony rząd Tajwanu (Republiki Chińskiej) uważa się za prawowitych następców władzy na kontynencie, uznając ChRL za okupanta.
Moim skromnym zdaniem, jeśli sap32aaa chce mieć na TWB własne państwo, to niech je sobie ma, ale niech przy okazji nie majstruje przy ChRL (bo już były próby zmiany nazwy kontynentalnych Chin na „obszar okupowany”). JNP6180G ma dla siebie całe Chiny Ludowe, łącznie z Tybetem ;).
Niestety - łatwo się mówi, że obydwie strony powinny trochę odpuścić. Problem w tym, że sprawy polityczne / narodowościowe / niepodległościowe zawsze budzą wiele emocji i obawiam się, że konflikt na TWB może nadal trwać.

http://www.phototrans.eu/14,440445,0.html - tu już zaczęli obrzucać się krzaczkami :P

EDIT:
decomposed05 wrote:Ja mam pewien niecny plan operujący na pewnej manipulacji.
Jeśli Tajwan uznaje się za spadkobierców całych Chin a Chiny uważają, że Tajwan należy do Chin to powinno zostać utworzono jedno państwo Chińskie z nazwą "Chiny" i kolega z Tajwanu by mógł myśleć, że mamy do czynienia z Tajwanem a kolega z Chin że z ChRL - żadnych flag i wyróżników jednych czy drugich. Tylko nie wiem, czy na to by się ktoś nabrał ;)
Jeśli mówimy o nabieraniu, to można by wyświetlać odpowiednią flagę / nazwę państwa w zależności od IP użytkownika, niahniahniah :D
Image
© Paul167
Post Reply