Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by skimboy » 01 Oct 2010, 15:19

Wolność dla:
Irlandii CAŁEJ
Kraju Basków
Palestyny
Kosowa
Tajwanu (Chiny to okupant)
Tybetu
Czeczenii (dobrze, że przypomniałeś Marcin)
No i cześć.
Co do Śląska - trzeba było namawiać dziadka, żeby za kim innym głosował w plebiscycie...
Sprawa jest prosta - Tajwan nie powinien być podpięty pod ChRL
Last edited by skimboy on 01 Oct 2010, 16:41, edited 1 time in total.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Marcin Ciszewski » 01 Oct 2010, 16:26

Zapomnieliście wszyscy o Wolnej Czeczenii :mrgreen: A tak na poważnie to zgadzam się z tezą, że szkoda by było kłócić się na TWB o politykę... W kwestii Chin i Tajwanu to proponuję podzielić/utrzymać podział na 2 odrębne kraje i wysłać maile do obu userów z ostrzeżeniem, że jakiekolwiek manipulacje z nazwą "wroga" będą surowo karane. W razie czego niech sobie przeczytają punkt 3.5. Regulaminu.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by JacekM1 » 01 Oct 2010, 21:44

skimboy wrote:Wolność dla:
Irlandii CAŁEJ
Kraju Basków
Palestyny
Kosowa
Tajwanu (Chiny to okupant)
Tybetu
Czeczenii (dobrze, że przypomniałeś Marcin)
No i cześć.
Co do Śląska - trzeba było namawiać dziadka, żeby za kim innym głosował w plebiscycie...
Sprawa jest prosta - Tajwan nie powinien być podpięty pod ChRL
jeszcze wiele innych terytoriów powinieneś sobie dopisać do tej ambitnej listy

a ja się zgadzam z Adamem G. - stan na TWB powinien odzwierciedlać stanowisko polskiego MSZ. Z tym, że warto o tym wspomnieć w regulaminie - aby uniknąć takich scysji. Coś w stylu "wiemy, staramy się zrozumieć wasze problemy, ale tu obowiązuje stanowisko polskiego rządu"
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by empi » 01 Oct 2010, 21:59

JacekM1 wrote: a ja się zgadzam z Adamem G. - stan na TWB powinien odzwierciedlać stanowisko polskiego MSZ. Z tym, że warto o tym wspomnieć w regulaminie - aby uniknąć takich scysji. Coś w stylu "wiemy, staramy się zrozumieć wasze problemy, ale tu obowiązuje stanowisko polskiego rządu"
Popieram - chociaż tu miejmy prostą i zrozumiałą zasadę, bo robiąc wyjątki znowu się pogubimy. Mam nadzieję, że da się to dyplomatycznie (to słowo pasuje tu jak żadne inne) rozwiązać.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by koziutek » 01 Oct 2010, 22:08

żadnych flag i wyróżników jednych czy drugich. Tylko nie wiem, czy na to by się ktoś nabrał
Nikt się nie nabierze, ale jest to jakieś rozwiązanie problemu. W tym przypadku tajwański kolega nie wyrzeka się chińskości - wręcz przeciwnie, nie chce jednak mieć nic do czynienia z Chinami pod komunistyczną flagą i publikować pod nią zdjęć.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by Adam G.1 » 01 Oct 2010, 22:42

koziutek wrote:
żadnych flag i wyróżników jednych czy drugich. Tylko nie wiem, czy na to by się ktoś nabrał
Nikt się nie nabierze, ale jest to jakieś rozwiązanie problemu. W tym przypadku tajwański kolega nie wyrzeka się chińskości - wręcz przeciwnie, nie chce jednak mieć nic do czynienia z Chinami pod komunistyczną flagą i publikować pod nią zdjęć.
Zaraz znajdzie się Białorusin, który też będzie chciał publikować zdjęcia wyłącznie pod biało-czerwono-białą flagą...
Fotogaleria jest na polskim serwerze, a więc uważam że powinniśmy się trzymać stanowiska naszego MSZ, jak napisał Jacek. I faktycznie należy umieścić taką informację w regulaminie.
skimboy wrote:Wolność dla:
Irlandii CAŁEJ
Kraju Basków
Palestyny
Kosowa
Tajwanu (Chiny to okupant)
Tybetu
Czeczenii (dobrze, że przypomniałeś Marcin)
No i cześć.
Wspaniale, że masz własne poglądy. Nawet właściwie się z nimi zgadzam, ale to nie powinno mieć tu najmniejszego znaczenia, bo ktoś inny może mieć zgoła inny punkt widzenia. Jeszcze raz podkreślę - nie poglądy, lecz stanowisko MSZ powinno być dla nas wiążące.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by koziutek » 02 Oct 2010, 02:52

Zaraz znajdzie się Białorusin, który też będzie chciał publikować zdjęcia wyłącznie pod biało-czerwono-białą flagą...
A jeszcze potem na Rynku we Wrocławiu wylądują kosmici i zmienią polską flagę na ludzika z trzema czułkami. Można sobie tak długo i namiętnie popychać ale konkretnego problemu chińsko-tajwańskiego to nie rozwiązuje.
User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by skimboy » 02 Oct 2010, 07:36

JacekM wrote:jeszcze wiele innych terytoriów powinieneś sobie dopisać do tej ambitnej listy
Wiem, że są, ale w tych przypadkach dobrze znam całą sprawę. Jeśli myślisz, że krzyczę o wolności dla każdego, to się mylisz.
Adam G wrote:stanowisko MSZ powinno być dla nas wiążące
Ja tak nie uważam, no ale mniejsza z tym...

I nie róbcie takich mistyfikacji z flagami itp., bo wyjdzie jeszcze gorzej niż jest...
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by decomposed05 » 08 Oct 2010, 20:03

Proponuję ograniczyć państwa do członków i obserwatorów stałych ONZ (Watykan i Palestyna).
http://www.un.org/en/members/
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Chiny na kontynencie vs Chiny na Tajwanie

Post by koziutek » 09 Oct 2010, 15:03

To pod co podpinać ew. zdjęcia z obu Korei? ;)
Post Reply