Spis taboru PKS

Post Reply
twister7862
Posts: 97
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Spis taboru PKS

Post by twister7862 » 27 Jan 2011, 15:29

Witam, jak wiadomo, społeczność TWB pochodzi z różnych miejsc Polski, w związku z czym mam pytanie do Was - Czy dysponujecie kompletnymi spisami taboru PKSów ??? Pytam się, gdyż mam na swoim komputerze liczne spisy takowych przedsiębiorstw z całego kraju i staram się je aktualizować, ale w wielu przypadkach mam różne zbieżne informacje :/ Jeśli ktoś dysponuje takowymi (jestem chętny również na wykazy historyczne, powiedzmy od 1995 roku wzwyż) to proszę bardzo o kontakt na adres twister7862@wp.pl
Z góry dziękuję.
User avatar
Michalbc
Posts: 333
Joined: 23 Jul 2007, 00:00
Location: Bolesławiec
Contact:

Re: Spis taboru PKS

Post by Michalbc » 27 Jan 2011, 17:09

Z Bolesławca na dzień dzisiejszy masz wszystko uzupełnione, stan taboru jeżdżącego się zgadza ;)
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Spis taboru PKS

Post by Paul167 » 27 Jan 2011, 20:43

Spis taboru dodanego do bazy możesz sobie ściągnąć w formacie PDF, na dole karty każdego przewoźnika po zalogowaniu się można znaleźć link „Lisf of vehicles in PDF”. :)
Image
© Paul167
twister7862
Posts: 97
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Spis taboru PKS

Post by twister7862 » 28 Jan 2011, 10:32

@Paul167: Wiem wiem, widziałem to :) Ale jednak są PKS-y na TWB, gdzie może brakować wozów albo np. no nie wiem, jak to ująć, hmm... może o w ten sposób, że po prostu dodawano w danym mieście/miasteczku wozy do bazy, ale nie zadbano o to, by to aktualizować na bieżąco pod względem kasacji/sprzedaży tak jak tj. chociażby w PKS Jędrzejów. Z niepotwierdzonych informacji, jakie dostałem wynika, że nie ma tam żadnego Jelcza L11/2, a u Nas - z tego co widziałem - wszystkie są wpisane jako używane. Podobnie było z PKS-em Mińsk Mazowiecki, tutaj chodziło o Ikarusy 280.53, które zostały wycofane przed wakacjami, a jeszcze sporo czasu wisiało, dlategoż pytam się Was, czy nie dysponujecie kompletnymi wykazami taborowymi PKSów, bo nierzadko to co u Nas jest, po prostu nie pokrywa się ze stanem faktycznym.
hadrian2
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Spis taboru PKS

Post by hadrian2 » 27 Mar 2011, 19:47

twister7862 wrote:@Paul167: Wiem wiem, widziałem to :) Ale jednak są PKS-y na TWB, gdzie może brakować wozów albo np. no nie wiem, jak to ująć, hmm... może o w ten sposób, że po prostu dodawano w danym mieście/miasteczku wozy do bazy, ale nie zadbano o to, by to aktualizować na bieżąco pod względem kasacji/sprzedaży tak jak tj. chociażby w PKS Jędrzejów. Z niepotwierdzonych informacji, jakie dostałem wynika, że nie ma tam żadnego Jelcza L11/2, a u Nas - z tego co widziałem - wszystkie są wpisane jako używane. Podobnie było z PKS-em Mińsk Mazowiecki, tutaj chodziło o Ikarusy 280.53, które zostały wycofane przed wakacjami, a jeszcze sporo czasu wisiało, dlategoż pytam się Was, czy nie dysponujecie kompletnymi wykazami taborowymi PKSów, bo nierzadko to co u Nas jest, po prostu nie pokrywa się ze stanem faktycznym.
Rozmawiałem prawie 2 miesiące temu jednym z kierowców PKS Jędrzejów i zapytałem się, czy PKS Jędrzejów posiada jeszcze jakieś Jelcze L11/2 i dowiedziałem się, że mają jeszcze jedną sztukę.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Spis taboru PKS

Post by Luke_Police » 07 Apr 2011, 17:14

Szczecińscy przewoźnicy, w tym PKS Szczecin, ma takie spisy opublikowane na stronie E-urzędu. Widnieją tam spisy pojazdów, na które przewoźnicy uzyskali licencję do krajowego przewozu osób. Niestety spis bardzo ubogi - Numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN, marka pojazdu (a w niej czasem różne kwiatki), niemniej jednak, jeśli taki spis może się w czymś przydać, to linkuję: http://eurzad.szczecin.pl/chapter_51145.asp?lic=0007374

Dodam, że dzięki temu spisowi dowiedziałem się, że na TWB brakuje jeszcze 13 autobusów PKS Szczecin (stan na luty 2011, do dzisiaj coś mogło przybyć lub ubyć).
Post Reply