Miejsce ciężarówek

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miejsce ciężarówek

Post by Amalio » 22 May 2011, 22:19

koziutek wrote: "granica między autobusem a cieżąrówką jest wyznaczona bardzo wyraźnie" a jednocześnie nagina sobie te zasady w ramach własnego widzimisia.
Podaj choć jeden przykład.

koziutek wrote:I lepiej zajmijcie się zdobywaniem nowych userów, najlepiej takich siedzących w branży i znających się na rzeczy
Problemem wcale nie jest pozyskanie osób tylko zrobienie czegoś by te osoby przedstawiały zdjęcie przystające do dotychczasowego poziomu TWB. Z czym ja się nie do końca zgadzam ale nie mam na to zbyt dużego wpływu, bo nie ja odpowiadam za przyjmowanie użytkowników. Pewne rzeczy które dla nas są oczywiste dla ludzi niezwiązanych z TWB nie są i stąd wynikają problemy.
koziutek wrote: pokazuje, że to nie są jednak "3 osoby". Również w komentarzach płynie sporo poparcia dla pozostawienia status quo.
To spore poparcie tworzy grupa kilku krzykaczy którzy doprowadzają do tego, że spora część ludzi nie wie co ze zdjęciami zrobić, a nie, że konkretnie wolą by było po staremu.
koziutek wrote:
Spójrz może parę miesięcy wstecz, to zrozumiesz o czym piszę, i jednoczesnie dowiesz się skąd wziął się takie wojenny nastrój i polaryzowanie które wspominasz wcześniej. Nagle wasz boss pod zdjęciami pogotów czy nawet tramwajów technicznych nie znoszącym sprzeciwu tonem zaczął domagać się zaprzestania ich publikacji na części autobusowej. Zamiast napisać posta na forum pod hasłem "Wiecie-rozumiecie, pojawiła się nowa galeria, to moze przeniesiemy tam ciężarówki, co wy na to? Zapraszam was gorąco!". Zamiast skonsultować z adminem kwestię ew. przenosin starych zdjęć pogotów (by nie powiększać burdelu) i dopiero wtedy zaprezentować konstruktywne rozwiązania - nie, wszystko od dziś ma iść na twb3, bo ja tak wam nakazuje. Wszyscy mają się podporządkować mojemu stanowisku i mojej definicji cieżarówki. Czy dziwisz sie, że nie wszyscy klaszczą i klękają z wrażenia jak to słyszą? Twoje podejście jest zdecydowanie bardziej asertywne, szkoda, że dopiero teraz obudziłeś się z długiego zimowego snu udzielając się w tej kwestii ;-)
Gdy wywiązała się pierwsza dyskusja z innego tematu którą również nawiązał empi olałeś ją sikiem płaskim, nie zabrałeś tam głosu tak jak i inni którzy nie chcą nawet słyszeć o przenosinach. Jeżeli tego nie odczytałeś jako "Wiecie-rozumiecie, pojawiła się nowa galeria, to moze przeniesiemy tam ciężarówki, co wy na to? Zapraszam was gorąco!", to co jeszcze - indywidualne zaproszenia mają zostać rozesłane? Drażni mnie takie olewatorstwo i bierność. Widocznie od początku masz swoje ugruntowane zdanie na ten temat co udowodniłeś również pod tamtym zdjęciem toteż nie przedstawiaj mnie jako tego złego dorabiając sobie aureolę.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miejsce ciężarówek

Post by Amalio » 22 May 2011, 22:29

Po za tym jak wspomniał empi TWB Trucks działa i może to i nawet lepiej, że są głównie ludzie znani z TWB2, bo powstała naprawdę fajna grupa ludzi, nie ma wojen, a największe problemy i zamęt powodowali właśnie ludzie nowi. I ciągle dochodzi z autobusowego ktoś nowy.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Miejsce ciężarówek

Post by Adam G.1 » 22 May 2011, 23:40

empi wrote:Ja uważam, że założenie: interesuję się ciężarówkami, więc oglądam galerię dotyczącą ciężarówek, interesuję się autobusami, więc oglądam zdjęcia autobusów, interesuję się całym obszarem związanym z komunikacją, więc korzystam ze wszystkich trzech części TWB, by odnaleźć interesujące mnie rzeczy - za słuszny. Gdzie tu tkwi absurd?
Czyli ktoś kto nie ogląda TWB, nie interesuje się automatycznie autobusami? Chodzi mi o to, że stawiasz fakt oglądania TWB3 jako konieczny i niezbędny warunek do interesowania się ciężarówkami. I tak, jest to całkowicie absurdalne.
empi wrote:Natomiast zdanie:
Adam G.1 wrote:TWB3 powoduje same problemy, których nigdy wcześniej nie było
- jest przezabawne w zestawieniu z tym:
Adam G.1 wrote:Jak na razie ze strony TWB2 mamy DYSKUSJĘ, zaś ze strony TWB3 próbę narzucenia jakiegoś porządku bez owej dyskusji
Za wszelką cenę nie chcesz zauważyć mojego drugiego zdania. Okej, żałuję że to napisałem. Powinienem wiedzieć, że w dyskusji z Tobą tak to się właśnie musiało skończyć. Nawet mimo podkreślenia, że te dwa punkty są napisane nie na serio.
empi wrote:
Adam G.1 wrote:Nie chciałbym poruszać kwestii osobistych, ale merytoryki żadnej tu nie widzę - mam rozumieć, że czujesz się zagrożony albo że chciałbyś Ty mieć na to wpływ?
Każdy cenzor na TWB3 jest aktywnym użytkownikiem na TWB2, a jak już wspominał Amalio, problemów z blokadami zdjęć w ogóle nie mamy - nie istnieje dział "Zablokowane zdjęcia", kontaktujemy się między sobą żeby udzielić porad odnośnie obróbki zdjęcia albo namówić do powtórzenia ujęcia. Jestem zdziwiony jakąś obawą związaną z tym, że źli okropni ciężarowcy będą blokowali zdjęcia holowników MZA.
Ale jeżeli jest taka obawa, można wprowadzić zasadę, że kwestię blokowanych zdjęć dotyczących ciężarówek-autobusowych pogotów będziemy rozpatrywać wspólnie na forum TWB2 - mnie to w ogóle wisi, mógłbym Ciebie mianować specjalnym Mediatorem Do Spraw Autobusowych Ciężarówek i każdą sugestię blokady zdjęcia takiej ciężarówki rozpatrywałbyś samodzielnie i dopiero po uzyskaniu Twojej zgody byśmy mogli działać.
Zakładając, że w ogóle będziemy mieli problem z blokowaniem zdjęć, bo na razie go nie ma:)
Ja też nie chcę poruszać kwestii osobistych, bo ich tu nie ma i być nie powinno. Chyba jednak się nie da, bo dokładnie wiedziałem, że tak zareagujesz. Zarazem cieszę się, że najwyraźniej tylko Ty uważasz mnie za zakompleksionego na punkcie władzy człowieczka. Na dodatek tylko wtedy, kiedy jest Ci to na rękę.

Odpowiadając na pytanie - czy masz rozumieć, że czuję się zagrożony lub chciałbym mieć na to wpływ - niestety, diagnoza błędna, rozumowanie niepoprawne. Bowiem w wyraźny sposób piszę o NAS - użytkownikach TWB. To nie JA utracę władzę, tylko MY. To MY, potencjalnie zainteresowani pojazdami technicznymi użytkownicy TWB2 utracimy kontrolę nad tym, co nas interesuje.

Nie mam żadnej obawy o to, że ktokolwiek z TWB3 będzie robił coś na złość. To Ty po prostu tak chcesz widzieć moją wypowiedź :(.

Obawiam się tylko o to, że użytkownicy TWB2 jak i TWB3 na skutek wypracowanych oddzielnych zasad, mają inne priorytety. I właśnie to mi się nie podoba - to, że priorytety użytkowników (dla uniknięcia oskarżeń podkreślę) TWB2 przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie.

W zgryźliwej propozycji mianowania mnie Mediatorem Do Spraw Autobusowych Ciężarówek widzę możliwość wyciągnięcia konkretu. Pod żadnym pozorem nie zgodziłbym się, by takie stanowisko było jednoosobowe. Mnie NAPRAWDĘ cały czas chodzi o to, że UŻYTKOWNICY (nie ja, podkreślę) stracą kontrolę. Nie, nie nad blokowaniem. O blokowaniu w moich wypowiedziach nie było ani słowa. Dlaczego nagle w Twojej wypowiedzi się znalazło - nie będę próbował analizować.
empi wrote:Wiesz, jak nie jest radykalnie, to jest jak teraz - wozy są dublowane na obu TWB i każdy wrzuca gdzie chce. Jeżeli lubisz taki bałagan, to ok.
Moim głównym postulatem w tej dyskusji jest WPROWADZENIE ZMIAN, LECZ NIE RADYKALNIE-DYKTATORSKO. Nadal tego nie dostrzegasz?
empi wrote:Wersję mniej radykalną, wiążącą się z wprowadzeniem "wspólnych" profili niektórych ciężarówek, które wyświetlałyby się na obu częściach TWB, postulowałem na samym początku - ale wymaga to wprowadzenia przez admina konkretnego rozwiązania. Czy jest sens zawracać mu tym głowę?
Na wersję radykalną, jak sam widzisz, nie ma zgody (dla bezpieczeństwa podkreślę: nie mojej, piszę to na podstawie zdań zaangażowanych w TWB2 osób, które się tu wypowiedziały). Najwyraźniej trzeba więc wprowadzić w życie coś innego.
empi wrote:Zwłaszcza, że jest więcej prostych rzeczy, które chętnie bym widział do modyfikacji - np. przyspieszenie odświeżania edytowanych danych w karcie pojazdu i opisie zdjęcia, podział ilości pojazdów na eksploatowane aktualnie i wycofane w karcie przewoźnika itd.
Jest dużo do zrobienia. Żałuję, że kompletnie nie mam wiedzy informatycznej, by móc jakoś pomóc.
empi wrote:Ale nawet jeśli admin się zgodzi, żeby takie rozwiązanie wprowadzić - to jak miałoby wyglądać? Bo ja bym nie chciał np., żeby na TWB2 w profilu przewoźnika były przemieszane serie autobusów z ciężarówkami.
Można je ładnie uporządkować, bez przemieszania.
empi wrote:Ok. Nie interesują Ciebie cieżarówki w ogóle, ale interesują Ciebie ciężarówki techniczne przedsiębiorstw komunikacyjnych. W mojej wersji znajdujesz je po kliknięciu jednego linka. W Twojej masz wszystko do kupy na TWB2.
Przedstaw mi może MOJĄ wersję, bo chyba jakoś ją zdążyłeś zmodyfikować... W MOJEJ bowiem masz to na obu TWB. Nigdzie nie piszę, że ma zostać tak jak jest!
empi wrote:Czy przeniesienie ich na TWB3 uniemożliwia do nich dostęp albo komentowanie?
Od dawien dawna były zdjęcia tych pojazdów, ale nie było wówczas TWB3.
Uniemożliwia użytkownikom (nie mnie, podkreślę to kolejny raz dla własnego bezpieczeństwa) TWB2 decyzyjność względem tych zdjęć.
empi wrote:Brak mi słów. Liczyłem na argumenty, kontrargumenty, a co słyszę?
- TWB3 powoduje same problemy, których nigdy wcześniej nie było
Drugie zdanie mojej wypowiedzi. Celowo lub nie, przez Ciebie pomijane.
empi wrote:- Po przeniesieniu zdjęć ciężarówek na TWB3 stracę możliwość ich blokowania
Gdzie pisałem cokolwiek o blokowaniu? Celowo lub nie, spłycasz moją wypowiedź, wciskając mi w usta coś, czego nie mówiłem. Mam na myśli ROZMIJANIE SIĘ PRIORYTETÓW między użytkownikami (nie mną, dla bezpieczeństwa wolę podkreślić) TWB2 a TWB3.
empi wrote: Poza tym na dwie rzecz ZADZIWIAJĄCE zwrócił uwagę vecto_529 i Amalio:
- próba polaryzowania dwóch części TWB i wygenerowania jakiejś wzajemnej niechęci. To chyba jest potrzebne w naszym społeczeństwie.
Nie da się ukryć, generowanie niechęci i polaryzacja na siłę mimo braku realnych różnic to zachowanie bardzo typowe dla naszej kultury.

Tyle że teraz powinniśmy obaj uderzyć się w pierś. Uważam też, że próba dyskusji na ważny, dotyczący TWB temat, nie powinna mieć nic wspólnego z wzajemną niechęcią (wyimaginowaną, nie sądzę by była ona realna). Nie powinna mieć też nic wspólnego z ocenianiem drugiego człowieka i zakładaniem, że wszystko robi przez pryzmat swojej osoby.
empi wrote:- utrzymanie sztywnego podziału na dwie grupy, tak jakbym ja, Amalio, Luke i zdecydowana większość użytkowników TWB3 nie była wcale związana z TWB2. Halo! Jestem na TWB2 od 6 lat, byłem zaangażowany w wiele prac i dodałem 5000 zdjęć! Nie jestem jakimś kosmitą z niebytu.
Gdybyś był kosmitą z niebytu i przedstawił taki pomysł, dyskusja wyglądałaby znacznie inaczej lub nie wyglądałaby w ogóle (dla bezpieczeństwa podkreślę, że tak - teraz właśnie mówię o MOJEJ potencjalnej reakcji).
empi wrote:
Adam G.1 wrote:Takimi tekstami szkodzisz tylko sobie i swojemu tworowi - TWB3.
Naprawdę usiłuję się pohamować od interpretacji takich zdań. Ale Adam - zwróć uwagę na to ilu ludzi się udziela i współpracuje ze sobą na TWB3. W jaki sposób to ma być twór Amalia? Nie umiem zrozumieć tego, że Ciebie to boli - a ja naprawdę tak rozumiem sprowadzanie kwestii organizacyjnych do gorzkiego personalnego wyrzutu o "twoim tworze".
Chcesz wiedzieć, co mnie boli (naprawdę - a nie to co chciałbyś, by bolało!)?

a) Boli mnie to, że "twój twór" uważasz za gorzki personalny wyrzut. Równie dobrze mogę powiedzieć o tym, że TWB jako całość jest "twoim tworem" w stosunku do admina, który je tworzył. Nie ma w tym niczego negatywnego.

b) Boli mnie to, że na TWB2 nie może być tak miło, jak podobno jest na TWB3 (znów muszę użyć nawiasu, by ktoś nie wymyślił czegoś, czego nie powiedziałem: tu NIE MA sarkazmu!).

c) Boli mnie to, że mimo wszystko ze strony TWB3, reprezentowanej w tej dyskusji przez Ciebie i Amalia, nie widzę zgody na (tak mi się przynajmniej zdaje) kompromisowe rozwiązanie, proponowane przez kilofa, Roberta Chojnickiego, JackaM i mnie.
empi wrote:To jest naprawdę smutne, że w prostą kwestię organizacyjną są wmieszane jakieś sztucznie rozdmuchane antagonizmy.
Dokładnie. Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z własnego udziału w rozdmuchiwaniu tychże antagonizmów. Ja biję się w pierś, więcej nie będę, przepraszam. Jednocześnie proszę o traktowanie moich postów tak, jak są napisane. Jeśli wyraźnie tego nie zaznaczam, nie ma w nich drugiego dna. Naprawdę. :)
empi wrote:spróbujmy zrobić syntezę tego co dotychczas było powiedziane.

1. Jest problem: miejsce ciężarówek związanych z przedsiębiorstwami realizującymi transport publiczny.
2. Proponowane rozwiązania:
A. Likwidacja TWB3
B. Pozostawienie na TWB2 określonej grupy ciężarówek, a pojazdy typowo nie-autobusowe (szambiary i wszystkie inne odmiany) wędrują na TWB3.
C. Sztywny i radykalny podział: ciężarówki powyżej 3,5 tony z wyjątkiem przebudowanych autobusów lądują na TWB3.
D. Wprowadzenie przez admina specjalnej funkcji, pozwalającej na wspólne egzystowanie wybranych ciężarówek na obu częściach TWB.
Skupmy się na przedyskutowaniu tych czterech opcji albo odnalezieniu kolejnych. W następnym poście przedstawię je.
To mnie cieszy, doszliśmy w końcu do tego, do czego dojść powinniśmy od razu :)
Uważam też, że dyskusja powinna być jakoś moderowana, by wyłapywać i wycinać jad, który raz na jakiś czas lata sobie między wszystkimi stronami.

Ja ze swojej strony pragnę też dodać, a nawet przysiąc, że nie kieruję się w żadnym stopniu osobistymi chęciami. Pisząc o utracie kontroli za każdym razem mam na myśli utratę kontroli przez OGÓŁ UŻYTKOWNIKÓW TWB2.
Na ile to ja pisałem niewyraźnie, na ile to empi postanowił to zinterpretować na swój sposób, nie wiem. Jeśli faktycznie pisałem niewyraźnie, przepraszam.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Miejsce ciężarówek

Post by Adam G.1 » 22 May 2011, 23:44

Sorry za błędne cytowanie w powyższym poście - silnik forum pozwala dokonać tylko trzech zmian, limit ten już przekroczyłem i niczego nie mogę z tym zrobić.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Miejsce ciężarówek

Post by koziutek » 23 May 2011, 07:50

Amalio wrote:Podaj choć jeden przykład.
Już podałem w tym wątku, a Empi ten przykład nieźle wzmocnił :)
Osinobus vs. tramwaj-szlifierka.
User avatar
kilof
Posts: 40
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miejsce ciężarówek

Post by kilof » 23 May 2011, 08:06

B. Pozostawienie na TWB2 określonej grupy ciężarówek, a pojazdy typowo nie-autobusowe (szambiary i wszystkie inne odmiany) wędrują na TWB3.
+ :twisted:
Osinobus vs. tramwaj-szlifierka.
Osinobus zostaje na twb2, a tramwaj wypad na twb3 ;)

Ja bym to widział w taki sposób, bo link jakoś mnie nie zachęca a poza tym jeśli już jest wrzucone w opis firmy kilka innych linków, to po prostu zginie.
Image
Pytanie do admina- czy to wykonalne :>

Poza tym trzymam się swojej wersji- szambiarki, pikapy i innego typu ścierwa na twb3, nadzór ruchu, dźwigi tramwajowe i pogoty do holowania które są własnością firm które zajmują się stricte przewozem osób zostają na twb2.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Miejsce ciężarówek

Post by empi » 23 May 2011, 08:38

Adam G.1 wrote:Proszę nie traktować tej wypowiedzi zupełnie poważnie.
Jeżeli bardzo chcesz, to odniosę się do tego zdania - ja założyłem ten temat, żeby przedyskutować ważny według mnie problem, a nie czekać na wstawki artystyczno-satyryczne. Albo dyskutujemy, albo piszemy głupoty "których nie należy brać zupełnie poważnie". Ja uznałem, że dyskutujemy, więc polemizuję z Twoimi opiniami.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Miejsce ciężarówek

Post by empi » 23 May 2011, 08:46

kilof wrote: Ja bym to widział w taki sposób, bo link jakoś mnie nie zachęca a poza tym jeśli już jest wrzucone w opis firmy kilka innych linków, to po prostu zginie.
Byłoby zajebiście.
kilof wrote: Poza tym trzymam się swojej wersji- szambiarki, pikapy i innego typu ścierwa na twb3, nadzór ruchu, dźwigi tramwajowe i pogoty do holowania które są własnością firm które zajmują się stricte przewozem osób zostają na twb2.
I to też jest następna sprawa do przedyskutowania:
- Kamaz MPK Radom był pogotem-holownikiem, ale przebudowano go na skrzyniaka do wywozu gruzu i śmieci z porządkowania placu, w zimę doczepia mu się pług. Gdzie powinien być?
- Wywrotki, skrzyniaki (z żurawiami nawet) i cokolwiek ciężarowego, wykorzystywane okazjonalnie do holowania autobusów (vide piękny Steyr Transgóru)
- dźwigi tramwajowe - czym różnią się od zwykłych dźwigów? Co jak zostaną sprzedane do pana Mietka spod Grójca, prowadzącego własną działalność? Dalej umieszczamy zdjęcia tych wozów pod MPK Łódź?
- Stary z różnymi nadwoziami typowo przystosowane do obsługi sieci trakcyjnej - co jeśli po sprzedaży dla odmiany do pana Kazimierza z Kłobucka będą woziły kartofle? I w drugą stronę - niektóre przedsiębiorstwa (vide KPK Białystok) kupują używane kilkunastoletnie MAN-y z różnymi nadwoziami i własnym sumptem dobudowują na nich budy i wyposażają na pogoty. Gdzie to ma być?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Miejsce ciężarówek

Post by empi » 23 May 2011, 09:10

Adam G.1 wrote:
empi wrote:Ja uważam, że założenie: interesuję się ciężarówkami, więc oglądam galerię dotyczącą ciężarówek, interesuję się autobusami, więc oglądam zdjęcia autobusów, interesuję się całym obszarem związanym z komunikacją, więc korzystam ze wszystkich trzech części TWB, by odnaleźć interesujące mnie rzeczy - za słuszny. Gdzie tu tkwi absurd?
Czyli ktoś kto nie ogląda TWB, nie interesuje się automatycznie autobusami? Chodzi mi o to, że stawiasz fakt oglądania TWB3 jako konieczny i niezbędny warunek do interesowania się ciężarówkami. I tak, jest to całkowicie absurdalne.
My nie rozmawiamy o zainteresowaniach w ogóle, tylko o użytkownikach TWB. Wyobrażam sobie dwa przypadki ludzi interesujących się ciężarówkami, działających na TWB2, ale nie zaglądających na TWB3:
1. Masochiści lub pracujący nad swoją silną wolą cierpiętnicy, odmawiający sobie pokus zatruwających ich umysł;
2. Mieszających w sprawy organizacyjne własne ambicje i emocjonalne nastawienie do osób zaangażowanych w działalność danego przedsięwzięcia.
Adam G.1 wrote:Bowiem w wyraźny sposób piszę o NAS - użytkownikach TWB. To nie JA utracę władzę, tylko MY. To MY, potencjalnie zainteresowani pojazdami technicznymi użytkownicy TWB2 utracimy kontrolę nad tym, co nas interesuje.
W takim razie, jeżeli nie chodzi o wpływ na blokowanie - to o jaką kontrolę chodzi? W jaki sposób użytkownicy TWB2 chcą kontrolować TWB3? Bo nie bardzo rozumiem jak miałaby taka kontrola wyglądać i dlaczego miałby być zgłaszany jej postulat.
Adam G.1 wrote:Obawiam się tylko o to, że użytkownicy TWB2 jak i TWB3 na skutek wypracowanych oddzielnych zasad, mają inne priorytety. I właśnie to mi się nie podoba - to, że priorytety użytkowników (dla uniknięcia oskarżeń podkreślę) TWB2 przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie.
Jakie tam są oddzielne zasady? Jaki priorytet mają użytkownicy TWB2, nie będący w zgodzie z priorytetami TWB3? Ja po prostu nie rozumiem tego.
Adam G.1 wrote: Moim głównym postulatem w tej dyskusji jest WPROWADZENIE ZMIAN, LECZ NIE RADYKALNIE-DYKTATORSKO.
Radykalno-dyktatorskie by było, jakbyś się któregoś dnia obudził, a wszystkie Twoje zdjęcia technicznych ciężarówek byłyby na TWB3.
Adam G.1 wrote:Na wersję radykalną, jak sam widzisz, nie ma zgody. Najwyraźniej trzeba więc wprowadzić w życie coś innego.
Nie uznaję dyskusji za skończoną, więc nie wypowiadam się na temat tego na co jest zgoda, a na co nie ma.
Adam G.1 wrote: Nigdzie nie piszę, że ma zostać tak jak jest!
Jeśli TWB3 sprawia same problemy, to zrozumiałem, że chcesz, żeby było tak jakby TWB3 nie było wcale - czyli tak jak było przez lata.
Adam G.1 wrote:Uniemożliwia użytkownikom (nie mnie, podkreślę to kolejny raz dla własnego bezpieczeństwa) TWB2 decyzyjność względem tych zdjęć.
Na czym ma polegać decyzyjność względem tych zdjęć!
Adam G.1 wrote: a) Boli mnie to, że "twój twór" uważasz za gorzki personalny wyrzut. Równie dobrze mogę powiedzieć o tym, że TWB jako całość jest "twoim tworem" w stosunku do admina, który je tworzył. Nie ma w tym niczego negatywnego.
Nie przekonasz mnie, że było to neutralne. A Amalio nie utworzył TWB3.
Adam G.1 wrote: b) Boli mnie to, że na TWB2 nie może być tak miło, jak podobno jest na TWB3
Jak było mniej użytkowników na TWB2, to też było miło.
Adam G.1 wrote: c) Boli mnie to, że mimo wszystko ze strony TWB3, reprezentowanej w tej dyskusji przez Ciebie i Amalia, nie widzę zgody na (tak mi się przynajmniej zdaje) kompromisowe rozwiązanie, proponowane przez kilofa, Roberta Chojnickiego, JackaM i mnie.
To kompromisowe rozwiązanie zaproponowałem zaraz po utworzeniu TWB3. Brak było jakichkolwiek zmian, a na TWB3 zaczęły być dublowane pojazdy dodane już na TWB2 - stwierdziłem, że czas zacząć działać, póki tych wozów jest 10, a nie 1000.
Adam G.1 wrote:Dokładnie. Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z własnego udziału w rozdmuchiwaniu tychże antagonizmów. Ja biję się w pierś, więcej nie będę, przepraszam.
Niestety nie zdaję sobie z tego sprawy i uważam, że nie mam nic sobie do zarzucenia w tej kwestii. To nie ja nie lubię Amalia i to nie ja widzę TWB3 jako twór i zabawkę Amalia. Ja chcę znaleźć rozwiązanie, a nie ucierać komuś nosa.

Adam G.1 wrote:To mnie cieszy, doszliśmy w końcu do tego, do czego dojść powinniśmy od razu :)
Ja od tego zacząłem, liczyłem na kolejne propozycje i rozważanie ich w kategoriach wad i zalet. A w odpowiedz było: dupa dupa dupa, wszystko zostaje jak jest, wypchajcie się, TWB3 powinno nie istnieć, macie beznadziejny PR, nie lubimy Amalia więc będziemy udawać, że TWB3 nie istnieje, bo nie będziemy pozwalać na to, żeby chłopak był taki ważny, z naszej strony jest rzeczowa dyskusja a wy cośtam cośtam.
Adam G.1 wrote: Uważam też, że dyskusja powinna być jakoś moderowana, by wyłapywać i wycinać jad, który raz na jakiś czas lata sobie między wszystkimi stronami.
Uważam, że jesteśmy dorośli i nie jest nam potrzebna cenzura.


HAHAHA, ZARAZ, PRZECIEŻ JA JESTEM MODERATOREM NA FORUM :D :D :D
Adam G.1 wrote: Ja ze swojej strony pragnę też dodać, a nawet przysiąc, że nie kieruję się w żadnym stopniu osobistymi chęciami. Pisząc o utracie kontroli za każdym razem mam na myśli utratę kontroli przez OGÓŁ UŻYTKOWNIKÓW TWB2.
Ciekawe jaką kontrolę masz na myśli, bo nie umiem sobie tego wyobrazić.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Miejsce ciężarówek

Post by Adam G.1 » 23 May 2011, 13:27

empi wrote:W takim razie, jeżeli nie chodzi o wpływ na blokowanie - to o jaką kontrolę chodzi? W jaki sposób użytkownicy TWB2 chcą kontrolować TWB3? Bo nie bardzo rozumiem jak miałaby taka kontrola wyglądać i dlaczego miałby być zgłaszany jej postulat.

Jakie tam są oddzielne zasady? Jaki priorytet mają użytkownicy TWB2, nie będący w zgodzie z priorytetami TWB3? Ja po prostu nie rozumiem tego.

Na czym ma polegać decyzyjność względem tych zdjęć!
W dużym skrócie, chodzi mi o to, że to, co jest wartościowe dla użytkownika TWB2, nie zawsze musi być wartościowe dla użytkownika TWB3 i vice versa. Skoro jest pewna grupa zdjęć, które interesują użytkowników obu części, to o nich powinno się decydować wspólnie.
empi wrote:
Adam G.1 wrote:Nigdzie nie piszę, że ma zostać tak jak jest!
Jeśli TWB3 sprawia same problemy, to zrozumiałem, że chcesz, żeby było tak jakby TWB3 nie było wcale - czyli tak jak było przez lata.
Przyczepiłeś się tego punktu jak rzep psiego ogona. Napisałem już. Merytoryczna część wypowiedzi zaczyna się później. Czy zechcesz to w końcu, po trzecim już chyba naprowadzeniu na cel, zrozumieć?
empi wrote:
Adam G.1 wrote:Dokładnie. Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z własnego udziału w rozdmuchiwaniu tychże antagonizmów. Ja biję się w pierś, więcej nie będę, przepraszam.
Niestety nie zdaję sobie z tego sprawy i uważam, że nie mam nic sobie do zarzucenia w tej kwestii. To nie ja nie lubię Amalia i to nie ja widzę TWB3 jako twór i zabawkę Amalia. Ja chcę znaleźć rozwiązanie, a nie ucierać komuś nosa.
Smutne. Ty nigdy nie jesteś winny - ani trochę. Nawet gdy oskarżasz mnie o to, że nie wypowiadam się tu po to, by znaleźć rozwiązanie. Mam już trochę dosyć Twojej interpretacji moich wypowiedzi.

Napiszę jeszcze raz, ostatni: w moich wypowiedziach nie ma drugiego dna. Nie uważam TWB3 za zabawkę Amalia, nie przejawiam w wypowiedziach "nielubienia" go, co byłoby trochę dziwne, bo nawet go nie znam. I nie powstrzymam się tym razem przed kolejnym zdaniem: zdaję sobie sprawę, że studia dają Ci gigantyczną pewność siebie w interpretacji cudzych wypowiedzi. Niestety, moje wypowiedzi interpretujesz już od dawna jednoznacznie i tak samo błędnie, bo takimi właśnie chcesz je widzieć. Jeśli kiedyś w końcu przestaniesz i zaczniesz je widzieć tak jak inni - to obaj na tym zyskamy.

Jeżeli uważasz, że wypowiadam się tu po to by "utrzeć komuś nosa" a nie po to, by znaleźć rozwiązanie, to uważasz źle. Nic takiego z moich wypowiedzi nie wynika. Ty za to chyba wypowiadasz się tu po to, by spełnić swoje ambicje psychologiczne - od samego początku zamiast odpowiadać na rzetelne argumenty, zająłeś się przeinaczaniem moich wypowiedzi i próbą wyciągnięcia z nich tego, czego nigdy w nich nie było.
empi wrote:Ja od tego zacząłem, liczyłem na kolejne propozycje i rozważanie ich w kategoriach wad i zalet.
Zacząłeś od radykalnej propozycji, potem zacząłeś czepiać się słówek. Zarówno w wypowiedzi kilofa, jak i mojej (dwie pierwsze) były KONKRETNE propozycje (a w zasadzie: taka sama propozycja). Wolisz jednak przypomnieć wszystkim, jaki jesteś wspaniały że od tego zacząłeś, a potem inni źli wszystko popsuli. Tak, kilof nie powinien pisać "dupa dupa dupa". Tak, ja nie powinienem stroić sobie żartów z "problemów, których wcześniej nie było". I tak - Ty nie powinieneś czepiać się tych zdań, lecz zauważyć całość. Powinieneś zauważyć to, że nasze wypowiedzi w znacznej części były merytoryczne i zawierały konkretne propozycje. Z mojego punktu widzenia, właśnie tak upadła ta dyskusja - poprzez czepianie się niefortunnych wyrażeń i doszukiwanie drugiego dna oraz nasze emocjonalne odpowiedzi.
empi wrote:TWB3 powinno nie istnieć,
Gdzie pojawiła się taka wypowiedź?
empi wrote:nie lubimy Amalia więc będziemy udawać, że TWB3 nie istnieje, bo nie będziemy pozwalać na to, żeby chłopak był taki ważny,
To wynika z Twojej bujnej wyobraźni, nie zaś z jakiejkolwiek wypowiedzi. Na tej samej zasadzie mogę powiedzieć, że nie lubisz mnie czy Jarosza. Gdyby tak ktoś zaczął się w Twoich wypowiedziach na siłę doszukiwać drugiego dna, to dopiero mielibyśmy armageddon (nie trzeba żadnych studiów, by wiedzieć, że zwrócenie się do Jarosza per "Koziutku, Jaroszku" jest lekceważące. No i kto tu jest uprzedzony? Ja do Amalia, czy może Ty do Jarosza, mnie i może zaraz jeszcze kogoś, kto odważy się sprzeciwić przenosinom?).

Napiszę jeszcze raz: odłóż wreszcie na bok interpretowanie cudzych wypowiedzi, zajmijmy się faktycznym problemem. To pierwsze tragicznie Ci nie wychodzi, prowadzi do stawiania wobec mnie jakichś absurdalnych zarzutów, z którymi nigdy się nie zgodzę. To drugie ma szanse pójść lepiej.

Z mojej strony to już ostatni post zawierający osobiste zarzuty. Mam nadzieję, że doczekam się w końcu postrzegania moich wypowiedzi takimi, jakimi są. Jeśli jednocześnie ktokolwiek inny niż empi poczuje, że przejawiam wobec niego jakąkolwiek niechęć w wypowiedzi, niech się zgłosi. Jeśli rzeczywiście wypowiadam się tu nie po to, by znaleźć rozwiązanie, to przestanę.

W gruncie rzeczy mój postulat jest identyczny z tym, co proponował np. kilof czy Jacek M. Może chociaż od tej chwili dla empiego będzie to jasne.
Post Reply