Język polska trudna język

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Język polska trudna język

Post by empi » 25 Dec 2011, 16:34

Co zrobić z kimś, kto nie potrafi formułować zdań i stosować znaków interpunkcyjnych? Aż mnie zęby bolą jak to czytam, patrzcie:

Oświęcim, ul. Powstańców Śląskich. W porównaniu do Chojnic (39 tyś ludności), Komunikacja jest w lepszym stanie niż chojnicka km. Dowodem są najnowsze Solarisy, i duża częstotliwość Kursowania. W Chojnicach autobusy w niedziele mają tylko jedną linie kursującą w niedziele w dobrej częstotliwości, a w Oświęcimiu aż 5. Porównanie jest bardzo wielkie. Na mnie wrażenie zrobił bardzo dobrze skomunikowany pociąg z Wieliczki 8:43 i można przesiąść się na 6 autobusów. Więc pogratulować MZK Oświęcim za dobre troszczenie się o pasażerów. Za jakość zdjęcia przepraszam.

Konarzyny, pętla. Stały bywalec na 1. Od jutra obowiązuje nowy rozkład linii 1 który dotyczy soboty i niedzieli skasowano kursy i w sobotę są 2 a w niedziele 1 ale zawsze jest linia K ehh...

Chojnice, pętla Szpital. Jak widać na przystanku obok świeżo rozbita szyba przez wandali, Co niektórzy mają zajęcia godne podziwu że jedna szyba rozbiła się na kilkaset kawałków. Ja na kilka tygodni muszę się ulotnić z twb problem aparatu, idzie na naprawę.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Michuss
Posts: 62
Joined: 12 May 2005, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Michuss » 25 Dec 2011, 18:22

Dodam jeszcze:

"Andzej ja ci powiem tak teraz to patrząc u was na częstotliwość. A u nas to duża różnica. Ale ja jakoś przekonany jestem że zło w komunikacji miejskiej to norma w wielu miastach 20-40 tyś."

Chciałbym wierzyć, że to ktoś kto wiele lat spędził za granicą i nie używał języka polskiego...
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Język polska trudna język

Post by empi » 25 Dec 2011, 19:22

Michał ja ci powiem Tak że to i tak jest nie źle bo, on nie robi błędów Ortograficznych tak więc wiesz zawsze mogło być, gorzej. Acz kolwiek jeśli nie umie pisać po polsku to, niech nie tworzy długich opisów. To jest publiczna, wypowiedź i jako pieprzony purysta i edytor nie mogę tego, ścierpieć.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: Język polska trudna język

Post by oolek15 » 25 Dec 2011, 21:37

Zawsze jest sprawdzanie pisowni w Firefoxie/Wordzie ;-) Więc jeżeli ktoś ma jakąś dys- (tak, ja też mam, ale nie związaną z ortografią) to niech sprawdza pisownię i będzie dobrze ;-)
Pozdrawiam, Olek
User avatar
Michuss
Posts: 62
Joined: 12 May 2005, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Michuss » 25 Dec 2011, 21:43

Nie, nie będzie, bo sprawdzanie pisowni nie uwzględnia np. interpunkcji, o pisaniu wielką literą słów w środku zdania nie wspomnę.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Marcin Ciszewski » 26 Dec 2011, 02:22

Walka z wiatrakami nie ma sensu ;-)
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Język polska trudna język

Post by empi » 26 Dec 2011, 12:53

Sugerujesz więc, że mam podpisać się pod jego wytworami i je zaaprobować?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Michuss
Posts: 62
Joined: 12 May 2005, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Michuss » 26 Dec 2011, 13:20

Proponuję wyedytować opis jedynie do miasta i ulicy, a komentarze skasować. :)
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Marcin Ciszewski » 26 Dec 2011, 13:45

empi wrote:Sugerujesz więc, że mam podpisać się pod jego wytworami i je zaaprobować?
Niezupełnie. Jest takie mądre przysłowie "czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał". Można cierpliwie poprawiać po nim ale niech mi ktoś powie po co? Skoro szkoła nie nauczyła poprawnego pisania to my nikogo do tego nie zmusimy. Inna sprawa, że akurat te błędy nie mają raczej większego wpływu na zrozumienie treści wypowiedzi.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Język polska trudna język

Post by empi » 26 Dec 2011, 14:33

Marcin Ciszewski wrote:
empi wrote:Sugerujesz więc, że mam podpisać się pod jego wytworami i je zaaprobować?
Niezupełnie. Jest takie mądre przysłowie "czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał". Można cierpliwie poprawiać po nim ale niech mi ktoś powie po co? Skoro szkoła nie nauczyła poprawnego pisania to my nikogo do tego nie zmusimy. Inna sprawa, że akurat te błędy nie mają raczej większego wpływu na zrozumienie treści wypowiedzi.
To przysłowie nie jest mądre, bo sugeruje, że po osiągnięciu jakiegoś wieku, możemy zamknąć się w trumnie, bo do końca życia nic nie osiągniemy.
Co mnie to obchodzi, że można to zrozumieć? Na brzydkich zdjęciach też można zobaczy autobus, a jakoś są blokowane.
To jest forma wypowiedzi ogólnodostępnej, publicznej, albo ktoś się nauczy układać zdania albo niech poprzestanie na nazwie miasta i ulicy.
Ja po nim cierpliwie nie będę poprawiał, tylko po raz pierwszy wykorzystam uprawnienia edytora do ingerencji w opisy zdjęć.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply