Język polska trudna język

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Amalio » 26 Dec 2011, 14:50

Marcin Ciszewski wrote: Niezupełnie. Jest takie mądre przysłowie "czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał". Można cierpliwie poprawiać po nim ale niech mi ktoś powie po co? Skoro szkoła nie nauczyła poprawnego pisania to my nikogo do tego nie zmusimy. Inna sprawa, że akurat te błędy nie mają raczej większego wpływu na zrozumienie treści wypowiedzi.
Masz całkowitom racje. Ale paczonc na to z drógiej strony wydaje mi sie rze morzna jednak czegoś wymagać od urzytkownikuf tej galerji bo powinno sie czymać jakiś poźom. Moja wypowieć terz hyba rozómiesz a jednak niehciałbyś raczej takih czytać. Bez względu na to czy chodzi o ortografię czy umiejętność poskładania jakiejś logicznej wypowiedzi.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Marcin Ciszewski » 26 Dec 2011, 18:02

Amalio wrote:Masz całkowitom racje. Ale paczonc na to z drógiej strony wydaje mi sie rze morzna jednak czegoś wymagać od urzytkownikuf tej galerji bo powinno sie czymać jakiś poźom. Moja wypowieć terz hyba rozómiesz a jednak niehciałbyś raczej takih czytać. Bez względu na to czy chodzi o ortografię czy umiejętność poskładania jakiejś logicznej wypowiedzi.
Takich nie, ale jeżeli ktoś gdzieś nie postawi przecinka, źle odmieni wyraz albo napisze słowo w środku zdania dużą literą to czepianie się takich bzdur jest moim zdaniem lekką przesadą. To fotogaleria transportowa a nie forum purystów językowych. Jeszcze tylko tego brakowało żeby paru użytkowników odeszło stąd z powodu czepiania się opisów zdjęć.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
Andrev
Posts: 89
Joined: 06 Jun 2007, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Andrev » 26 Dec 2011, 19:56

Chojnice, pętla Szpital. Jak widać na przystanku obok świeżo rozbita szyba przez wandali, Co niektórzy mają zajęcia godne podziwu że jedna szyba rozbiła się na kilkaset kawałków. Ja na kilka tygodni muszę się ulotnić z twb problem aparatu, idzie na naprawę.
Image
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by Amalio » 26 Dec 2011, 20:10

Marcin Ciszewski wrote:To fotogaleria transportowa a nie forum purystów językowych.
Ależ oczywiście. Ja sam mam czasem problemy, ale podejrzewam, że każdemu z nas jego wypowiedzi czyta bardzo, bardzo źle co chyba idealnie zobrazował Adrian. Prawdziwa mordęga i tyle.
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Język polska trudna język

Post by padamus » 26 Dec 2011, 20:37

Michuss wrote:Proponuję wyedytować opis jedynie do miasta i ulicy, a komentarze skasować. :)
Hehe, niegdyś jak pewne zacięte sztuki niezmieniały opisu, mimo komentarzy, to opis kasowałem. Co ciekawe niektóre zdjęcia pona 5 lat wiszą bez opisu :mrgreen:
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Język polska trudna język

Post by empi » 26 Dec 2011, 21:31

Marcin Ciszewski wrote:jeżeli ktoś gdzieś nie postawi przecinka, źle odmieni wyraz albo napisze słowo w środku zdania dużą literą to czepianie się takich bzdur jest moim zdaniem lekką przesadą. To fotogaleria transportowa a nie forum purystów językowych. Jeszcze tylko tego brakowało żeby paru użytkowników odeszło stąd z powodu czepiania się opisów zdjęć.
Rozmawiamy o konkretnym przypadku.

Wszystko ma swoje granice i nikt nie jest idealny: http://www.phototrans.eu/14,223031,0.html :D
padamus wrote:
Michuss wrote:Proponuję wyedytować opis jedynie do miasta i ulicy, a komentarze skasować. :)
Hehe, niegdyś jak pewne zacięte sztuki niezmieniały opisu, mimo komentarzy, to opis kasowałem. Co ciekawe niektóre zdjęcia pona 5 lat wiszą bez opisu :mrgreen:
I bardzo dobrze.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply