Lamenty

Post Reply
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Lamenty

Post by Kolins » 03 Jan 2014, 17:14

http://rail.phototrans.eu/14,85966,0,FabLok_6D_.html

Zna ktoś ludzi, którzy się panicznie boją ocen? Po co są minusy (zlikwidować!) pod zdjęciami, skoro po postawieniu jednego od razu ktoś się staje dla Patryka Orła ekspertem, dla Jarzynki "miszczem", ktoś tam kiedyś został idiotą... Samokrytyki brakuje, czy czegoś innego?
Chętnie rozwinę temat, na razie sobie skompletuję zrzuty ekranu.
Grzegorz Jarzyna
Posts: 8
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Lamenty

Post by Grzegorz Jarzyna » 14 Jan 2014, 09:23

Przyglądnij się swoim zdjęciom, a później oceniaj innych.
Poza tym, ton Twoich wypowiedzi jest mizerny.
User avatar
Andrev
Posts: 89
Joined: 06 Jun 2007, 00:00

Re: Lamenty

Post by Andrev » 14 Jan 2014, 20:47

Oho. Kolejny flejm na kolejówce:
Image
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: Lamenty

Post by Kolins » 15 Jan 2014, 07:31

Grzegorz Jarzyna wrote:Przyglądnij się swoim zdjęciom, a później oceniaj innych.
Poza tym, ton Twoich wypowiedzi jest mizerny.
Oceniam innych :lol: Nie musisz udawać, że tego nie zauważyłeś. I nie broń się moimi zdjęciami. Masz swoje.

Już nie pamiętasz, co sam napisałeś? To dopiero było mizerne :!: Całe szczęście wyleciało. I mam nadzieję, że tak będzie zawsze. Może kiedyś w końcu przestaniecie marudzić na warunki, które Wam wszystkim ktoś stworzył, a z którymi nie potraficie się pogodzić.
Grzegorz Jarzyna
Posts: 8
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Lamenty

Post by Grzegorz Jarzyna » 17 Jan 2014, 22:47

Źle się patrzy, jak galeria, która wypracowała sobie pewien poziom, z każdym dniem traci na swej wartości.
Moje ostatnie działania nie były przypadkowe. Dobitnie zobrazowały, że nie wartość zdjęcia jest ważna.

Czepianie się opisów to tylko pretekst, by dać minusa. Tak na prawdę, to w którym miejscu jest napisane, że są one obowiązkowe?

Może warto zastanowić się, czy w takiej formie galeria ma sens istnienia?
SU46-024
Posts: 65
Joined: 18 Aug 2006, 00:00
Location: Wrocław / Nysa

Re: Lamenty

Post by SU46-024 » 17 Jan 2014, 22:59

Stawianie minusów za brak opisu nie jest do końca w porządku, tak samo jak nie jest w porządku nie pisanie opisów z premedytacją. Wiele zasad na tej stronie zostało przyjętych niejako umowanie (tzn. nie są wpisane do regulaminu, ale przyjęto, że się je stosuje). Akurat Wy powinniście to kojarzyć, bo jesteście tu od lat. Nie wiem kto wali pernamentnie minusy za opisy (choć mogę się domyślać). Uważam, że od kwestii opisowo/datowo/metryczkowych powinnien być inny sposób upomnień niz +/- zdjęcia (który generlanie nie do tego służy) - może by tak bardziej stosować ostrzeżenia/upomnienia (bo coś takiegio chyba u nas funkcjonuje).
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: Lamenty

Post by Kolins » 18 Jan 2014, 16:50

Jeśli mnie ktoś podejrzewa, że stawiam oceny za jakiś opis, to jest w błędzie (chociaż uważam, że jest on częścią zdjęcia). Oceniam ZAWSZE tylko zdjęcie i nie mam zamiaru tego zmieniać. Jednak lakoniczność opisu trochę mnie gryzie. Wzorem dla mnie zawsze był Maciej Zygowski w tym względzie, chociaż czasami księgę "Pana Tadeusza" potrafił wpisać.

Problem polega na tym, że są użytkownicy, których zdjęcia nie wszystkim się podobają. Skoro jesteśmy na galerii (lub bazie danych), gdzie są jakieś łapy, to każdy powinien zaakceptować fakt, że w każdy gust trafić się zawsze nie da (gust, to szeroki temat). Galerii jest pełno, na każdej z nich zasady są takie same dla każdego. Chyba nie dojdziemy do tego, że trzeba będzie wpisywać ocenę sugerowaną? :lol: (Ale wyjściem z sytuacji może być obowiązkowy tekst uzasadnienia przy łapce w dół.)

Być może też gryzie kogoś, że wraz z oceną daję ileś tam punktów (można przyjąć, że dużo). Nic na to nie poradzę, nie ja jestem autorem licznika. Jeśli Tatuś nam to zmieni, nic się przecież nie stanie. Swego czasu proponowałem próg 150 pkt do upublicznienia zdjęcia (może być 100... w każdym razie 60 wydaje mi się mało). Ale skoro to nie przeszło, to trudno.

Podobnie, jeśli ktoś sugeruje, że toczę jakąś wojnę, bitwę, itp, to niech sobie to włoży między bajki. Zwisa mi to, czy autor jest ze Śląska, Roztocza, czy Bóg wie skąd. Na FB naczytałem się już tyle bzdur, że śmiać się chce. Cóż, jest wolność słowa podobno.

Pozdrawiam, Kolins
Grzegorz Jarzyna
Posts: 8
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Lamenty

Post by Grzegorz Jarzyna » 18 Jan 2014, 21:14

Nie ma się co oszukiwać. Poziom zdjęć mocno spadł, a obecny system oceniania nie pozwala na trzymanie poziomu. Łapa w górę - jeden plus. Łapa w dół - jeden minus. Bez różnicy, ile ktoś ma zdjęć. Skróciłbym wymagany termin dodawania zdjęcia do tygodnia, by móc głosować.
Post Reply