Moje propozycje - banlista i KF'ik

Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 19 Mar 2009, 19:53

Oto moje propozycje zmian, ktore maja na celu wyeliminowanie negatywnych zjawisk jakie czasem sie na TWB zdarzaja - a chodzi o konflikty pomiedzy roznymi uzytkownikami, ktore wywoluja aberracje w ocenianiu, zlosliwe komentarze itd.

Kazdy uzytkownik powinien miec prawo okreslic, czyich wypowiedzi nie zyczy sobie czytac, albo komu nie udostepniac wlasnych zdjec. W tym celu proponuje wprowadzenie nowej funkcjonalnosci w postaci banlisty. Kazdy autor moglby zdefiniowac sobie liste uzytkownikow, ktorzy mieliby pewne ograniczenia przy przegladaniu jego zdjec (w nawiasach flagi):
- pelen dostep (0)
- zakaz oceniania (1)
- zakaz komentowania (2)
- zakaz oceniani i komentowania (3)
- zakaz przegladania zdjec (4)

Defaultowa flaga dla wszystkich uzytkownikow byloby 0, dopiero po dodaniu danego uzytkownika na banliste mialby on zablokowana mozliwosc oceniania i/lub komentowania lub przegladania (co wyklucza rowniez oceny i komenty) zdjec danego autora.

KF - czyli znany z grup dyskusyjnych KillFile - lista zawierajaca uzytkownikow, ktorych wypowiedzi sa przez nas ignorowane. Po dodaniu danego uzytkownika do KF'a, nie widzimy jego komentow (1), zdjec (2), komentow i zdjec (3).

Prosze o Wasze opinie :)
User avatar
jwojtynski
Posts: 35
Joined: 22 Oct 2005, 00:00
Location: Miasto-Ogród Warszawa

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by jwojtynski » 19 Mar 2009, 23:15

Iwan wrote: - zakaz przegladania zdjec (4)
Od kiedy to trzeba mieć konto na twb żeby przeglądać zdjęcia? :D
Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 20 Mar 2009, 01:46

jwojtynski wrote:Od kiedy to trzeba mieć konto na twb żeby przeglądać zdjęcia? :D
Jak dodasz sobie do tego uzytkownika "gość" (niezalogowany), to wtedy twoje zdjecia beda mogli przegladac tylko zalogowani (oczywiscie z wyjatkami ujetymi w twojej banliscie) :)
User avatar
jwojtynski
Posts: 35
Joined: 22 Oct 2005, 00:00
Location: Miasto-Ogród Warszawa

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by jwojtynski » 20 Mar 2009, 13:22

Iwan wrote:
jwojtynski wrote:Od kiedy to trzeba mieć konto na twb żeby przeglądać zdjęcia? :D
Jak dodasz sobie do tego uzytkownika "gość" (niezalogowany), to wtedy twoje zdjecia beda mogli przegladac tylko zalogowani (oczywiscie z wyjatkami ujetymi w twojej banliscie) :)
No nie, to jest lekkie przegięcie. Przeglądanie fotek tylko dla wybranych? To jest ogólnodostępna galeria, a nie jakieś getto dla wąskiego grona popadających w samozachwyt autorów.
Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 20 Mar 2009, 15:14

jwojtynski wrote:No nie, to jest lekkie przegięcie. Przeglądanie fotek tylko dla wybranych? To jest ogólnodostępna galeria, a nie jakieś getto dla wąskiego grona popadających w samozachwyt autorów.
W tej chwili czesc autorow zaprzestalo publikowac swoje zdjecia, bo nie odpowiada im atmosfera wokol nich. Ja chce dac im mozliwosc odciecia sie od tego, co im nie odpowiada.
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Adrian Henszel » 20 Mar 2009, 16:15

Ja tam bym proponował zrobienie czego takiego, co by wyświetlało, kto jak głosował na dane zdjęcie... może gdyby głosowanie było publiczne zmniejszyła się by liczba ocen 0 i 1 ot tak bo mi się podoba...
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 20 Mar 2009, 17:33

Adrian Henszel wrote:Ja tam bym proponował zrobienie czego takiego, co by wyświetlało, kto jak głosował na dane zdjęcie... może gdyby głosowanie było publiczne zmniejszyła się by liczba ocen 0 i 1 ot tak bo mi się podoba...
Adrianie - to juz bylo - no i zle sie konczylo :) Oceny zdjec danego usera byly uzaleznione od tego jak wczesniej ocenial zdjecia innych userow :)
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Adrian Henszel » 20 Mar 2009, 19:12

Iwan wrote:
Adrian Henszel wrote:Ja tam bym proponował zrobienie czego takiego, co by wyświetlało, kto jak głosował na dane zdjęcie... może gdyby głosowanie było publiczne zmniejszyła się by liczba ocen 0 i 1 ot tak bo mi się podoba...
Adrianie - to juz bylo - no i zle sie konczylo :) Oceny zdjec danego usera byly uzaleznione od tego jak wczesniej ocenial zdjecia innych userow :)
Sorry nie wiedziałem... za młody stażem widać jestem...
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Lukasy » 22 Mar 2009, 16:34

Myślę, że problem częściowo leży po stronie autorów. Ile razy wyrażają swoje oburzenie (czasem zresztą niesłusznie), tyle razy ziobracz(e) ma(ją) powód przyznać ziobro. Zresztą... ostatnio zaczęły się pojawiać komentarze "A za co dostałem 3?". To już jest przegięcie pały.

Teraz do rzeczy: Iwan, jestem zdecydowanie przeciw temu, co zaproponowałeś. Galeria jest publiczna, otwarta i publikując tu zdjęcia, godzisz się na to, że ktoś z różnych powodów postawi Ci słabą ocenę. Osobiście jak ktoś stawia mi słabą ocenę bez wyjaśnienia, za co, to mi to lotto. Wyznaję zasadę, że poprawne technicznie zdjęcie obroni się samo, zaś jedne 0, 1 lub 2 nie zawali mojego świata. Jeśli np. po wrzuceniu zdjęcia widzę, że przewaga ocen to czwórki, to ten jeden niedostateczny (i to bez uzasadnienia) naprawdę fruwa mi koło tyłka ;)

Bardzo cenne są zaś jedynki lub dwójki, przy których ktoś ma cywilną odwagę napisać, co jest nie tak. No ale skoro ten ktoś lub ktosie nie ma(ją) odwagi się przyznać - cóż.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 22 Mar 2009, 17:56

Lukasy wrote:Myślę, że problem częściowo leży po stronie autorów. Ile razy wyrażają swoje oburzenie (czasem zresztą niesłusznie), tyle razy ziobracz(e) ma(ją) powód przyznać ziobro. Zresztą... ostatnio zaczęły się pojawiać komentarze "A za co dostałem 3?". To już jest przegięcie pały.
Nie czaje? To, ze niektorzy oceniajacy postrzegaja to jako powod nie znaczy, ze taka ocena jest uzasadniona. Ja wlasnie dostalem kolejne cztery ziobra od swojego wielbiciela. M.in. pod ta fotka:
http://rail.phototrans.eu/14,34000,0.html
Teraz do rzeczy: Iwan, jestem zdecydowanie przeciw temu, co zaproponowałeś. Galeria jest publiczna, otwarta i publikując tu zdjęcia, godzisz się na to, że ktoś z różnych powodów postawi Ci słabą ocenę.
A ja uwazam, ze oceniamy zdjecia, a nie autorow. Jezeli ktos nie potrafi przezwyciezyc swojej niecheci do danej osoby, to nie powinien miec mozliwosci oceniac jej zdjec.
Post Reply