Moje propozycje - banlista i KF'ik

User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Lukasy » 22 Mar 2009, 21:31

Z powodem przyznania ziobra chodziło mi mniej więcej o to, że ziobracza/ziobraczy chyba bawi cała ta szopka - sugeruję, że po to stawia(ją) ziobra, by mieć co czytać w komentarzach, które wypisują wkurzeni autorzy. Druga strona medalu jest taka, że niektórzy chyba mają zbyt wysokie mniemanie o swoich zdjęciach - ale to chyba było zrozumiałe.
Iwan wrote:A ja uwazam, ze oceniamy zdjecia, a nie autorow. Jezeli ktos nie potrafi przezwyciezyc swojej niecheci do danej osoby, to nie powinien miec mozliwosci oceniac jej zdjec.
Ale naprawdę robi to różnicę, że masz tą jedną 2 więcej w statystykach? Może byłoby to i dobre rozwiązanie, ale dobre zdjęcie broni się samo i jeśli wychodzi np. na ponad 100 punktów, to czy jedno 0 zaszkodzi? Niech sobie postawi te ziobro, jeśli to jest jego jedyna rozrywka ;)

Pamiętaj też, że żadnym systemem nie zmienisz nastawienia ludzi. Zdarzały się chyba przypadki, że ktoś postawił 2 i napisał, dlaczego tak zrobił. A autor? Podniósł dym, że "jednak można było na 3". I wtedy o kant dupy to tłumaczenie potłuc.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 22 Mar 2009, 22:39

Lukasy wrote:Z powodem przyznania ziobra chodziło mi mniej więcej o to, że ziobracza/ziobraczy chyba bawi cała ta szopka - sugeruję, że po to stawia(ją) ziobra, by mieć co czytać w komentarzach, które wypisują wkurzeni autorzy.
Ja wiem kto mi stawia ziobra i z czego to wynika. Nie przejmuje sie sama ocena, chce zakonczyc mozliwosc takiej zabawy.

Tak jak pisalem wczesniej - takie akcje zniechecaja ludzi do publikacji zdjec tutaj. Czy taka sytuacja nam odpowiada?
Druga strona medalu jest taka, że niektórzy chyba mają zbyt wysokie mniemanie o swoich zdjęciach - ale to chyba było zrozumiałe.
Jezeli zdjecie ma same oceny z zakresu 4-6 (jest ich kilkanascie, a nawet kilkadziestiat), a potem pojawia sie 0, to znaczy ze nie tylko autor uwaza dane zdjecie za dobre.
Ale naprawdę robi to różnicę, że masz tą jedną 2 więcej w statystykach?
Robi roznice wszystkim, ktorzy sygnalizuja ten problem, a nawet tym, ktorzy nie sygnalizuja, tylko juz na TWB nie chca nic publikowac.
Może byłoby to i dobre rozwiązanie, ale dobre zdjęcie broni się samo i jeśli wychodzi np. na ponad 100 punktów, to czy jedno 0 zaszkodzi?
Nie chodzi o pojedyncze oceny... Kazdy chce miec rzetelne oceny, a nie wziete z d..y.
Niech sobie postawi te ziobro, jeśli to jest jego jedyna rozrywka ;)
Wiem, ze to logika malego kundelka - ugryzc nie mozna to przynajmniej obsikac trzeba.
Pamiętaj też, że żadnym systemem nie zmienisz nastawienia ludzi. Zdarzały się chyba przypadki, że ktoś postawił 2 i napisał, dlaczego tak zrobił.
Zdarzalo sie - w dyskusji zawsze mozna bronic swojego stanowiska - jezeli postawilismy rzetelna ocene.
A autor? Podniósł dym, że "jednak można było na 3". I wtedy o kant dupy to tłumaczenie potłuc.
Autor ma prawo tak uwazac, a ja mam prawo napisac, czemu sie z nim nie zgadzam.
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Lukasy » 23 Mar 2009, 07:49

Iwan wrote:Tak jak pisalem wczesniej - takie akcje zniechecaja ludzi do publikacji zdjec tutaj. Czy taka sytuacja nam odpowiada?
To zależy od podejścia ludzi - np. mi to lotto, że mam jedno ziobro w tą czy w tą. Naprawdę mam poważniejsze zmartwienia na głowie niż to, że ktoś postawił mi złą ocenę. Aczkolwiek głos większości głosem wiążącym - jeśli autorów rozsierdza do czerwoności te ziobrowanie, to zbanujcie ziobracza albo zabierzcie mu możliwość oceniania wszystkich zdjęć i tyle ;) Zaznaczam, że to tylko mój pogląd.
Iwan wrote:Jezeli zdjecie ma same oceny z zakresu 4-6 (jest ich kilkanascie, a nawet kilkadziestiat), a potem pojawia sie 0, to znaczy ze nie tylko autor uwaza dane zdjecie za dobre.
Mi chodziło o sytuację zupełnie odwrotną - gdy przeważają oceny 3, jest do tego kilka równoważących się 2 i 4, a autor upiera się, że zdjęcie jest dobre. Ale to już OT.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
User avatar
kjacobson
Posts: 214
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by kjacobson » 23 Mar 2009, 11:43

oceny na twb1 wywoływały i pewnie zawsze będą wywoływać dużo emocji... jednak to co się tu czasem dzieje przechodzi ludzkie pojęcie - pod naprawde świetnymi zdjęciami pojawiaja się oceny z zakresu 0-2, z kolei pod "straszydłami" 6...mnożniki teoretycznie trochę tu pomagają... Może wprowadzić takie coś, że stawiając ocene 0-1 trzeba automatycznie wpisać za co, wtedy przynajmniej będzie wiadomo za co :) chociaż pewnie wtedy znacząco wzrośnie liczba "2" :D
Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 23 Mar 2009, 14:53

kjacobson wrote:pod naprawde świetnymi zdjęciami pojawiaja się oceny z zakresu 0-2, z kolei pod "straszydłami" 6... mnożniki teoretycznie trochę tu pomagają...
Mi 0ra stawia osoba z mnoznikiem :)
Może wprowadzić takie coś, że stawiając ocene 0-1 trzeba automatycznie wpisać za co, wtedy przynajmniej będzie wiadomo za co :) chociaż pewnie wtedy znacząco wzrośnie liczba "2" :D
Ktos wpisze "gniot", albo "nieostre" - no i jak tu z tym polemizowac? ;)

Ja sobie darowalem ocenianie (ocene stawiam sporadycznie, np. zeby upublicznic cos wartosciowego, albo zrzucic w niebyt jakiegos koszmarka). Szkoda nerwow na tlumaczenie, czemu dana fota jest srednia i dlatego mozna jej postawic najwyzej 3.
User avatar
fikander
Posts: 29
Joined: 08 Apr 2008, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by fikander » 24 Mar 2009, 21:16

Iwan wrote:Nie chodzi o pojedyncze oceny... Kazdy chce miec rzetelne oceny, a nie wziete z d..y.
Problem w tym, że skończy się to w ten sposób, iż osoby stawiające rzetelnie niskie oceny kiepskim zdjęciom, również będą odcinane od głosowania na zasadzie 'no jak to nie postawiłeś 6, przecież jest gagar'. Też niejednym ziobrem z tyłka wyjętym zostałem na tej galerii poczęstowany, ale mimo wszystko sądzę, że to nie jest odpowiednie rozwiązanie.
User avatar
Michuss
Posts: 62
Joined: 12 May 2005, 00:00

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Michuss » 25 Mar 2009, 13:17

A może by się jeszcze zastanowić nad odrzucaniem jednej/dwóch najwyższej i najniższej oceny? Jeśli ziobro stawia jedna osoba to zostanie w ten sposób wyeliminowana.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by decomposed05 » 09 Apr 2009, 10:46

Michuss wrote:A może by się jeszcze zastanowić nad odrzucaniem jednej/dwóch najwyższej i najniższej oceny? Jeśli ziobro stawia jedna osoba to zostanie w ten sposób wyeliminowana.
Jeśli jest dużo głosujących to i tak jest to wyeliminowane naturalnie.
Iwan
Posts: 23
Joined: 05 May 2005, 00:00
Contact:

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by Iwan » 09 Apr 2009, 22:25

decomposed05 wrote:Jeśli jest dużo głosujących to i tak jest to wyeliminowane naturalnie.
No nie wiem :) Czesc uzytkownikow jest bardziej lubiana przez ziobrowiczow, a czesc nie. W zwiazku z tym Ci bardziej lubiani beda mieli delikatnie inne wyniki w rankingach itd...

IMHO najwyrazniejsze przypadki oceny "z dupy" powinny byc administracyjnie wyjasniane - a osoba stawiajaca takie oceny powinna ponosic jakies tego konsekwencje.
luke_lok
Posts: 6
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Moje propozycje - banlista i KF'ik

Post by luke_lok » 11 Apr 2009, 14:13

Może warto teraz zobaczyć, kto ciągle stawia jedynki i dwóje?
http://rail.phototrans.eu/autobusy.php? ... end_data=S
Przy ostatnich historycznych zdjęciach Leszka Ochmańskiego pojawiło się sporo jedynek.
Ja oraz wielu innych autorów dostałem 2. Nie mówię, że moje zdjęcie jest cudne, ale 3 bym za nie postawił.
Patrząc po wielu dodanych dziś zdjęciach widać, że pojawia się pojedyncza ocena 1 lub 2.
Post Reply