Co dalej ze "starą" galerią?

Post Reply
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Co dalej ze "starą" galerią?

Post by Maciej Zygowski » 19 Oct 2009, 08:32

Na http://rail.phototrans.net wisi jeszcze spora grupa naszych kolejowych zdjęć. Widać, że część metryczek dla tamtych zdjęć mamy już w nowym TWB, ale zdjęcia nie przeniosły się, jak dotąd. Jest tam też spora grupa zdjęć źle opisanych, bądź z literówkami, które uniemożliwiają przeniesienie "z automatu". Czy da się jakoś "przyspieszyć" proces przenosin?

Ze swojej strony mogę zaproponować w wolnych chwilach pomoc przy edycji literówek itepe - byłoby to możliwe, gdybym tylko miał stosowne uprawnienie do starej bazy.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Co dalej ze "starą" galerią?

Post by decomposed05 » 19 Oct 2009, 17:21

A masz tamże konto, jeśli tak to podaj numerek a cos się załatwi. ;)
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: Co dalej ze "starą" galerią?

Post by Maciej Zygowski » 19 Oct 2009, 19:36

Służę numerkiem - 379.
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: Co dalej ze "starą" galerią?

Post by Maciej Zygowski » 21 Oct 2009, 21:52

Podziękował za uprawnienia. Niestety, zmiana statusu zdjęcia nie działa - a znalazłem trochę takich, którym przydałoby się zmienić status na 'historyczne', jeszcze z ubiegłego wieku. Na razie przeedytowałem zaledwie garstkę zdjęć, ale będę tam dłubał dalej.
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: Co dalej ze "starą" galerią?

Post by Maciej Zygowski » 22 Oct 2009, 21:05

Robota wre. Przetrzep w wolnej chwili ten stary worek i zostaw tylko to, co trzeba, a zdjęcia rozpoznanych w nowej bazie pojazdów (trochę ich tam się pozaznaczało) niech już stamtąd znikną - będzie się łatwiej przedzierać przez ten gąszcz;).

Przy okazji prosiłbym też o usunięcie ze starej bazy przewoźników i serii, które są już puste (lub będą po przeniesieniu tego, co teraz się do tego nadaje) - to również ułatwi dalszą pracę.

Przypominam się z problemem przy zmianie statusu zdjęcia oraz - przy okazji - przypomnę, że istnieje problem polegający na włączeniu głosowania zdjęciom przeniesionym do nowej bazy, które w starej bazie miały głosowanie wyłączone, ze szczególnym uwzględnieniem historycznych, które są po przenosinach narażone na utratę statusu bycia widocznym publicznie.
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: Co dalej ze "starą" galerią?

Post by Maciej Zygowski » 30 Oct 2009, 14:00

Prace trwają. Duża w tym zasługa kolegów, którym zawracam gitarę;), tj. Piotra Kozłowskiego i Eli'ego. Dodają kolejne serie (ja nie mogę, niestety), nierzadko też metryczki. Na chwilę obecną można znów posprzątać i wywalić ze starej bazy to, co się już przeniosło do nowej - będzie znów łatwiej przedzierać się przez pozostałości.

Przy okazji do rozważenia podrzucam temat przeniesienia zdjęć, dla których nie ma przy pojazdach wyszczegółowionego numeru taborowego. Przejrzałem pozostałości i (po niezbędnym przeedytowaniu) powtarzają się najczęściej następujące opisy do zdjęć:

EN57, EN94, EP09, VT47, VT46, ED70, 460, VT627, VT738, ВЛ11, EW53, EN56, SA109, Wls40, Wls50, Wls75, EU04, EU/P07, EP08, ET40, 14WE, SM03, SM30, SM48, WM5, WM10, WMB10, WM15A, S200, Ls60, ST43, ST44, SU45, SU46, 401Da, 409Da, TKt48, T448p, ASF, Ol49, Bhp, Bxhpi, Bdhpumn

Co z tym zrobić? Potworzyć metryczki w niezidentyfikowanych pojazdach? Da się to zrobić z automatu może? Takich "samotników" jest zresztą więcej, ale przeniesienie powyższych ułatwiłoby nawigację wśród pozostałych.

Niemal "na gwałt" potrzebne są serie dla wózków motorowych. Wydaje mi się, że wystarczyłoby na początek coś takiego:

1. Kolzam WM5
2. Kolzam WM10
3. Kolzam WM15

Niestety oznaczenia fabryczne nie są mi znane (o ile są inne od tych).

Przy okazji: niektóre tego typu zdjęcia przenoszą się, niestety błędnie, np. samotna SM31 (w sensie, bez numeru) podpięła się pod coś takiego: http://rail.phototrans.eu/14,41203,0.html. Jeśli tylko jestem w stanie spodziewać się, że tak się stanie, wrzucam numer taborowy/serię do opisu.
Post Reply