Rozszerzenie kolei linowych

Post Reply
User avatar
pafawag_electroputere
Posts: 14
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: WAW / WRO
Contact:

Rozszerzenie kolei linowych

Post by pafawag_electroputere » 11 Dec 2009, 18:20

Strona przewoźnika PKL Polskie Koleje Linowe zieje pustką (za wyjątkiem obecnego jednego póki co niezidentyfikowanego pojazdu z KLT Góra Parkowa). W przyszłości na pewno rozszerzy się ona o kolejne wehikuły (np. z KLT Gubałówka czy Żar), ale ja mam jeszcze propozycję - można by spróbować wprowadzić do bazy (albo chociaż na próbę zrobić taki eksperyment) także wagony kolei typowo linowych (gdzie elementem nośnym jest lina, nie tor) - w końcu typowe lanovki także należą do kolei (przez co kwalifikowałyby się do galerii), od kolei konwencjonalnej różnią się tylko zastosowaną infrastrukturą nośną (podobnie monoraile wszelakie); ponadto potrafią być wdzięcznym obiektem fotografii. Proponowałbym wprowadzenie pojazdów takich kolei, jak np. KL Kasprowy Wierch, posiadających wagony kursujące wahadłowo, przez co ich ilość jest znikoma w stosunku do całej linii (chodzi mi o to, by w przyszłości wyeliminować z ewidencji takie koleje, jak pospolite wyciągi narciarskie czy popularne na południu "telekabiny").
I jak, co myślicie?
"Man muß das wollen, man muß daran glauben, dann wird es gelingen!"
- Graf Ferdinand von Zeppelin
Post Reply