150 pkt

User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 150 pkt

Post by Kolins » 12 May 2013, 21:55

decomposed05 wrote:Czy wygląda to tak, że:
1. dodajemy zdjęcie
2. zbieramy tam te 60 punktów
3. blokujemy głosowanie
??
Dokładnie tak to wygląda :lol:

TKi3-120 wrote: [ciach] Rozwiązanie jest proste: ujemne 70-100 pkt, które dorzuca ta grupa przy 60 punktowym progu upublicznienia, to zdecydowanie za mało, by zdjęcie mówiąc kolokwialnie totalnie uwalić. Przy 150 punktowym progu zaś bardzo ciężko będzie się wydostać z tak dużej ilości punktów ujemnych. I tylko taki cel w tym widzę, bo przy obecnym progu mimo kilku minusów da się zdjęcie jakoś obronić.

Druga sprawa, poza tematem progu punktowego, tyczy się minusowego procederu. Mianowicie odblokowywanie głosowania pod zdjęciami przez wspomnianego już wyżej Wojciecha, tylko w takim celu, by postawić ocenę ujemną i dać swojemu towarzystwu przy okazji również okazję do takiego działania. Po "załatwieniu" ocen, głosowanie znów zostaje wyłączone, tak by zdjęcie nie miało szans zdobyć dodatkowych ocen. To jest działanie sprzeczne z regulaminem [kolejny ciach]
Stek bzdur. Minusuję zdjęcia słabe, nie zamierzam zaprzestać. Każde zdjęcie z zablokowanymi ocenami ewidentnie świadczą o "jakości" kadru.
http://rail.phototrans.eu/14,79202,0,Pa ... _6Bk_.html
http://rail.phototrans.eu/14,79059,0,Pa ... _6Bk_.html
http://rail.phototrans.eu/14,78355,0,El ... 60DA_.html
TKi3-120 wrote:Jeżeli w taki sposób ma wyglądać rozwój tej galerii i w taki sposób osoba z uprawnieniami ma traktować innych użytkowników, to ja dziękuję za taką współpracę.
Nie sądzę, żebyś mnie tym zmartwił. Jeśli sposobu kadrowania nie poprawisz, będziesz wrzucał każdego gniota na TWB, to nic się nie zmieni, zapewniam. Garnka z tego nie zrobisz.

Wszelkie zmiany zrobione przez Tatusia oceniam bardzo pozytywnie :P
Dalej stawiam na zwiększenie punktów dostępności zdjęcia do 150 pkt ;)
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 150 pkt

Post by Kolins » 12 May 2013, 22:04

TKi3-120 wrote: [ciach] co premiuje chociażby Wojciecha potrafiącego wrzucić na raz po kilkanaście zdjęć. To takie moje spostrzeżenie, może się do czegoś przyda.
Udowodnij kolejną bzdurę.
Ile to jest "kilkanaście" wg Ciebie? Nigdy liczby 10 nie przekroczyłem, chociaż mogę :mrgreen:

Usiłujesz na mnie wymusić usunięcie zdjęcia (link posiadam). Takiego prawa nie dostałeś. Jakakolwiek zła ocena pod "zdjęciem" skutkuje od razu tym, że wznosisz moment lament pod moim zdjęcie, na zasadzie rewanżu :lol: Też mam link, przyjrzałem się kolejności wpisów.

Piszę to dlatego, że spora ilość osób nie siedzi w temacie. Ale już jest wszystko jasne, dla mnie bardzo pozytywne ;)
TKi3-120
Posts: 62
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: 150 pkt

Post by TKi3-120 » 12 May 2013, 22:30

To ja w takim razie poproszę o dowód, a dokładniej wyciąg z regulamin, który pozwalał Ci odblokować głosowanie tylko po to, by móc ocenić samemu i dać możliwość takiej samej oceny swoim kolegom. O to tutaj idzie i nie migaj się jakimiś screenami czy linkami. Ja osobiście po uporczywym poszukiwaniu takiego podpunktu nie znalazłem.

Choć raz byś się zatem przyznał, że zrobiłeś coś sprzecznie z regulaminem. Swego czasu miałeś wielkie pretensje do mnie, że go nie znam, a tu okazuje się, że to Ty go nie znasz (albo masz go gdzieś, na jedno wychodzi i to jest bardziej prawdopodobna wersja).

Jeżeli zaś idzie o usiłowanie usunięcia zdjęcia, to źle to ująłeś (jak zawsze zresztą przeinaczasz na swoją stronę). W każdym razie, napisałem Ci wtedy, że skoro usuwasz komuś zdjęcie, bo jest mało ciekawe (swoją drogą co to za powód, że jest mało ciekawe?), to i powinieneś swoje usunąć - również pod ten sam punkt podpada. Widocznie jednak Ciebie się regulamin nie dotyczy.

Zdjęcia z linków przeze mnie załączonych: (http://rail.phototrans.eu/14,79202,0,Pa ... _6Bk_.html
http://rail.phototrans.eu/14,79059,0,Pa ... _6Bk_.html
http://rail.phototrans.eu/14,78355,0,El ... 60DA_.html ) Dwa pierwsze zdjęcia do zdjęć szałowych nie należą, ale nie każde zdjęcie musi być szałowe i zebrać 400pkt. Jest też coś takiego jak wartość dokumentalna, na pewno wyższa w przypadku Koźmina Wielkopolskiego czy Zielonej Góry gdzie prawie nikt nie fotografuje niż Gdańska Głównego. Trzecie zaś zdjęcie to przykład tego, jak dbasz o rozwój galerii. Wystarczy, że pojawi się niestandardowy kadr, to już podnosisz larum, że zdjęcie jest źle wykonane. Otóż zapamiętaj sobie, że nie masz prawa nikomu narzucać sposobu kadrowania wg Twojego widzimisię. Na pytanie dlaczego zaś postawiłeś minusa i zaprzągłeś do tego jednego ze swoich kolegów, nie potrafiłeś odpowiedzieć. Efekt tego jest taki, że co lepsze zdjęcia pojawiają się na WRP, zaś na TWB ląduje masa zwykłych szlakówek.

I daruj sobie nazywanie tego co wrzucam gniotami. Przynajmniej miej szacunek do czyjejś pracy. Ja może i ostro komentuję Twoje działania czy zdjęcia, ale nigdy nie nazwałem Cie prostakiem czy Twoich zdjęć gniotami.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 150 pkt

Post by Kolins » 12 May 2013, 22:43

TKi3-120 wrote:To ja w takim razie poproszę o dowód, a dokładniej wyciąg z regulamin, który pozwalał Ci odblokować głosowanie tylko po to, by móc ocenić samemu i dać możliwość takiej samej oceny swoim kolegom.
Nie znasz regulaminu i chcesz wyciąg ode mnie? Za tłumacza też mam tu robić...? :mrgreen:

TKi3-120 wrote:Otóż zapamiętaj sobie, że nie masz prawa nikomu narzucać sposobu kadrowania wg Twojego widzimisię. Na pytanie dlaczego zaś postawiłeś minusa i zaprzągłeś do tego jednego ze swoich kolegów, nie potrafiłeś odpowiedzieć. Efekt tego jest taki, że co lepsze zdjęcia pojawiają się na WRP, zaś na TWB ląduje masa zwykłych szlakówek.
Nie mam prawa nikomu narzucać sposobu kadrowania. Mam prawo sposób kadrowania oceniać i z tego prawa nie zrezygnuję ;) Dodam jeszcze, że nie każde posiedzenie na peronie uważam za pracę. Mam mnóstwo (od zarąbania wręcz) przykładów innych, ludzie zasuwają pieszo po 5 km, żeby coś zrobić. I nie pisz pierdół, że nie masz problemu z upublicznieniem zdjęć. Z tymi, które tu na TWB są, problemów być może nie masz, wystarczy się głosowaniu przyjrzeć. Ale walnij tu jeszcze jakąś głupotę, to wbrew Twoim oczekiwaniom, wrzucę coś, co sam potem usunąłeś. I wtedy się okaże, kto dba o galerię oraz dzięki komu (jak twierdzisz) są ucieczki do WRP (moich zdjęć tam nie ma, są znakomici koledzy).
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 150 pkt

Post by Kolins » 12 May 2013, 22:45

Kolins wrote:
TKi3-120 wrote:To ja w takim razie poproszę o dowód, a dokładniej wyciąg z regulamin, który pozwalał Ci odblokować głosowanie tylko po to, by móc ocenić samemu i dać możliwość takiej samej oceny swoim kolegom.
Nie znasz regulaminu i chcesz wyciąg ode mnie? Za tłumacza też mam tu robić...? :mrgreen:

TKi3-120 wrote:Otóż zapamiętaj sobie, że nie masz prawa nikomu narzucać sposobu kadrowania wg Twojego widzimisię. Na pytanie dlaczego zaś postawiłeś minusa i zaprzągłeś do tego jednego ze swoich kolegów, nie potrafiłeś odpowiedzieć. Efekt tego jest taki, że co lepsze zdjęcia pojawiają się na WRP, zaś na TWB ląduje masa zwykłych szlakówek.
Nie mam prawa nikomu narzucać sposobu kadrowania. Mam prawo sposób kadrowania oceniać i z tego prawa nie zrezygnuję ;) Dodam jeszcze, że nie każde posiedzenie na peronie uważam za pracę. Mam mnóstwo (od zarąbania wręcz) przykładów innych, ludzie zasuwają pieszo po 5 km, żeby coś zrobić. I nie pisz pierdół, że nie masz problemu z upublicznieniem zdjęć. Z tymi, które tu na TWB są, problemów być może nie masz, wystarczy się głosowaniu przyjrzeć (te same osoby, ale to norma nie tylko Twoja). Ale walnij tu jeszcze jakąś głupotę, to wbrew Twoim oczekiwaniom, wrzucę coś, co sam potem usunąłeś. I wtedy się okaże, kto dba o galerię oraz dzięki komu (jak twierdzisz) są ucieczki do WRP (moich zdjęć tam nie ma, są znakomici koledzy).
TKi3-120
Posts: 62
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: 150 pkt

Post by TKi3-120 » 13 May 2013, 00:00

Tłumacz mi nie potrzebny. W każdym razie nadal jednak nie podparłeś swoich działań umocowaniem prawnym na podstawie regulaminu. Nie migaj się i pokaż mi punkt z którego korzystałeś, to dam Ci spokój ;)

Nie masz prawa nikomu narzucać sposobu kadrowania, ale, co powinieneś przyznać, bardzo sugestywnie dajesz do zrozumienia, że odstępstwa od ogólnego kanonu (a zwłaszcza zasady mocnych punktów) nie za bardzo będziesz tolerował. Ja generalnie jestem zdania, że kadr to sprawa autora, a ocenie powinny podlegać wykonanie od strony technicznej czy ogólna jakość zdjęcia w odniesieniu do możliwości posiadanego sprzętu i dlatego budzi to u mnie tyle sprzeciwu.

Z tymi pięcioma kilometrami to nie wiem co masz na myśli. Chyba nie chcesz mi zarzucić, że za mało chodzę/jeżdżę rowerem wykonując zdjęcia, czy inaczej mówiąc wkładam za mało zaangażowania ? Bo to by trochę nie na miejscu było, gdy przykładowo przy fotce z EN57-1192 w Koźminie Wielkopolskim tego dnia byłem rowerem w Gorzycach Wielkich, by potem dotrzeć do Borku Wielkopolskiego/Gostynia i stamtąd gonić skład pod Kąkolewo, a jeszcze trochę później ganiać z Koźmina do Krotoszyna i tam znów dalej ;)

Co do upubliczniania, to akurat bez sensu zarzut. Zdjęcia przechodzą bez większego problemu, nikomu się o oceny nie muszę prosić. Nie wnikam też w to, kto oceniał. Dodaję zdjęcie przed północą, następnego dnia wieczorem sprawdzam stan punktowy i jakoś nie widzę problemu z upublicznieniem. Poza wciąż powtarzającymi się 2-3 minusami ( o tym już było wyżej).

Na moje oko to starczy już tego pisania. Bez odbioru.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 150 pkt

Post by Kolins » 13 May 2013, 07:08

TKi3-120 wrote:Ja generalnie jestem zdania, że kadr to sprawa autora, a ocenie powinny podlegać wykonanie od strony technicznej czy ogólna jakość zdjęcia w odniesieniu do możliwości posiadanego sprzętu i dlatego budzi to u mnie tyle sprzeciwu.
No i doczekaliśmy się krótkiego wykładu, co powinno być oceniane, a co nie :D
Oceniam zdjęcie tak, jak je obrabiam. Kadr jest na samym początku, potem obróbka. I żeby było jasne, tego nie zmienię.
Wszystko powyższe jest sprawą autora. :lol:
SU46-024
Posts: 65
Joined: 18 Aug 2006, 00:00
Location: Wrocław / Nysa

Re: 150 pkt

Post by SU46-024 » 27 May 2013, 18:36

Podwyższanie progu punktowego niczego nie da. Spowoduje tylko, że mało popularne zdjęcia się nie będą upubliczniać, bo takich które mają mało punktów, ale żadnego minusa trochę jest. Jak już jakoś bardziej wpływać na odsiewanie gniotów, to jedynie jakimś sposobem liczącym minusy, np. liczącym tylko ilość punktów ujemnych, albo samą ilość minusów.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 150 pkt

Post by Kolins » 27 May 2013, 21:26

Piotrze, masz rację. Ale czym, spowodowana jest "mało popularność" zdjęć? Stawiam na ich jakość (obojętnie, pod jakim względem) ;)
(Akurat Ty nie masz tego problemu :) )

Mnie raczej chodzi o to, żeby jakoś zachęcić do przesiewu na "poziomie" własnego kompa. Na TWB ląduje wszystko, jak leci. Chociaż niewielką poprawę da się zauważyć :mrgreen:
Albo można się limitom przyjrzeć, to też jest pomysł. Trza pogadać.
Post Reply