150 pkt

User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

150 pkt

Post by Kolins » 01 May 2013, 23:31

Tatusiu!
Czy nie warto byłoby pomyśleć, coby zdjęcie był publiczne od 150 pkt w górę?
Na razie warto chyba tylko pogadać na ten temat, ale GG mi aż huczało od ostatnich wiadomości dotyczących takiej sprawy. Postulat uważam za całkiem słuszny :)

Pozdro, Kolins
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: 150 pkt

Post by decomposed05 » 02 May 2013, 00:07

A ile jest obecnie?
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 150 pkt

Post by Kolins » 04 May 2013, 12:16

Z tego co widzę, mamy obecnie 60 pkt po zdobyciu których fotka jest publiczna ;)
Być może to wywoła jakieś protesty, ale chyba warto tym poruszać.

Podobnie jest z minusem, od 60 ujemnych zdjęcie robi się zablokowane, jednak tylko w teorii. W praktyce ono niczym się nie różni od zdjęcia niepublicznego.

(Może też warto poczekać na głosy kolegów, bo do tej pory sam tu coś gadam. Chociaż chyba Łukasz Turek już raz o tym pisał)
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: 150 pkt

Post by koziutek » 04 May 2013, 14:49

proponuję zróżnicować barierę w zalezności od liczby zdjęc danego przewoźnika i/lub pojazdu i/lub serii.
Oklepany motyw z PKP-PIC - trzeba się postarać, debiut nowego modelu i powiększenie różnorodności galerii - wtedy przebić się znacznie łatwiej. Choć pewnie nie byłoby takie proste zaimplementowanie takiego mechanizmu.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: 150 pkt

Post by decomposed05 » 04 May 2013, 17:03

To jest dobra propozycja.
TKi3-120
Posts: 62
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: 150 pkt

Post by TKi3-120 » 11 May 2013, 18:15

Może znów się narażę Wojciechowi, ale w próbie podniesienia limitu widzę tylko jedną prawidłowość - zamiar spowodowania niemożności upublicznienia zdjęcia, które autorowi tego tematu podpada. W ostatnim czasie na tej galerii zachodzi pewne zjawisko, które zniechęca do publikacji czegokolwiek. Mam na myśli stawianie minusów grupowo, przez kilkuosobowe towarzystwo z Trójmiasta. Cóż to ma wspólnego zatem z podniesieniem progu upublicznienia? Rozwiązanie jest proste: ujemne 70-100 pkt, które dorzuca ta grupa przy 60 punktowym progu upublicznienia, to zdecydowanie za mało, by zdjęcie mówiąc kolokwialnie totalnie uwalić. Przy 150 punktowym progu zaś bardzo ciężko będzie się wydostać z tak dużej ilości punktów ujemnych. I tylko taki cel w tym widzę, bo przy obecnym progu mimo kilku minusów da się zdjęcie jakoś obronić.

Druga sprawa, poza tematem progu punktowego, tyczy się minusowego procederu. Mianowicie odblokowywanie głosowania pod zdjęciami przez wspomnianego już wyżej Wojciecha, tylko w takim celu, by postawić ocenę ujemną i dać swojemu towarzystwu przy okazji również okazję do takiego działania. Po "załatwieniu" ocen, głosowanie znów zostaje wyłączone, tak by zdjęcie nie miało szans zdobyć dodatkowych ocen. To jest działanie sprzeczne z regulaminem i za to myślę nasz administrator powinien co najmniej sypnąć ostrzeżeniem, albo cofnięciem części uprawnień (to drugie rozwiązanie było by najlepsze, nie jest to tylko zresztą mój postulat). Żeby nie być gołosłownym, poniżej prezentuję kilka przykładów:

http://rail.phototrans.eu/14,79202,0,Pa ... _6Bk_.html
http://rail.phototrans.eu/14,79011,0,Pa ... B_6B_.html
http://rail.phototrans.eu/14,79059,0,Pa ... _6Bk_.html
http://rail.phototrans.eu/14,78355,0,El ... 60DA_.html

Tych przykładów jest znacznie więcej. Oczywiście pod prawie każdym pojawiają się uzasadnienia typu: nie znasz regulaminu, to jest moje prawo, że mogę zrobić ze zdjęciem co chcę itp. lub co gorsza, obelżywe słownictwo. Ja przykładowo zostałem najpierw dzieciakiem, a potem prymitywem.

Jeżeli w taki sposób ma wyglądać rozwój tej galerii i w taki sposób osoba z uprawnieniami ma traktować innych użytkowników, to ja dziękuję za taką współpracę.

Pozdrawiam i życzę szybkiego wyciągnięcia wniosków:
Karol Mikołajczyk
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: 150 pkt

Post by decomposed05 » 12 May 2013, 10:14

Czy wygląda to tak, że:
1. dodajemy zdjęcie
2. zbieramy tam te 60 punktów
3. blokujemy głosowanie
??
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: 150 pkt

Post by Adrian Henszel » 12 May 2013, 10:25

4. następnie przychodzi osoba z uprawnieniami
5. odblokowuje głosowanie
6. stawia minusa
7. jej kumple stawiają minusa
8. ponownie blokuje głosowanie...

Ludzie zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy...
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: 150 pkt

Post by decomposed05 » 12 May 2013, 12:48

I tak to traktuję.
Dałem im brzytwę - niech się powyrzynają :P


PS. Usunąłem możliwość zmiany dot. głosowania w edycji zdjęćia - czekam na lament.
TKi3-120
Posts: 62
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: 150 pkt

Post by TKi3-120 » 12 May 2013, 21:52

Nikt lamentował nie będzie, że nie można zablokować głosowania, a już na pewno nie ja (jak powinieneś Adrianie zauważyć, średnia z moich zdjęć oscyluje z reguły w granicach 250-300pkt, także problemu z upublicznieniem nie mam). W zasadzie zablokowałem ostatnio głosowanie pod paroma fotkami, chcąc sprawdzić czy opisane przeze mnie działanie (a o którym wcześniej mi donoszono) ma miejsce. Na własnej skórze przekonałem się, że niestety miało miejsce (i jeszcze próbowano mi wcisnąć, że to było zgodne z regulaminem). Usunięcie tej opcji powinno zatem rozwiązać częściowo problem. Teraz czekam jeszcze na jakieś działania w kierunku ukrócenia działalności grupy stawiającej niemerytoryczne minusy - jak naczelny chce, mogę wymienić kogo mam na myśli, ewentualnie sam sobie może sprawdzić. I druga sprawa, proszę porozmawiać z Wojciechem na temat stosowanego przez niego języka - nie życzę sobie, żeby ktoś publicznie nazywał mnie dzieciakiem czy prostakiem. Jeżeli uda się to zrobić, to będzie dobrze.


A odnośnie oceniania - próg upublicznienia zostawiłbym bez zmian, natomiast próbowałbym raczej podziałać w kierunku wartości stawianych ocen i uzależnić je przykładowo od średniej z ocen zdjęć. Bo póki co ocena zależy od ilości dodanych zdjęć, a nie ich jakości, co premiuje chociażby Wojciecha potrafiącego wrzucić na raz po kilkanaście zdjęć. To takie moje spostrzeżenie, może się do czegoś przyda.

Pozdrawiam:
Karol
Post Reply