Zablokowane zdjęcie.

Post Reply
TKi3-120
Posts: 62
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Zablokowane zdjęcie.

Post by TKi3-120 » 20 May 2013, 23:52

Tak jak w temacie, sprawa rozchodzi się o zablokowanie tego zdjęcia:

http://rail.phototrans.eu/14,79578,0,FabLok_6D_.html

Nie za bardzo rozumiem, za co to zdjęcie zostało zablokowane. Nie za bardzo też widać rozumieją zaistniałą sytuację i inni użytkownicy. Zatem domagam się oficjalnego wyjaśnienia powodów i w dalszej kolejności odblokowania zdjęcia. Chcę także, by mi wyjaśniono, dlaczego pionowy kadr jest w tym wypadku zły i dlaczego zostałem napiętnowany za niewymazanie jakiegoś słupka i pokazanie rzeczywistości taką, jaką ona jest (ciekawe od kiedy to przekłamywanie rzeczywistości jest na porządku dziennym?). Skoro zatem wymazanie słupka jest w porządku, to i wymazanie EVN nie powinno być problemem. Jeden czort, i jedno i drugie zakłamuje rzeczywistość.

Żeby nie być gołosłownym, na swoją obronę przytoczę tutaj pomysł na zdjęcie: na pierwszym planie stara korba służąca do opuszczania rogatek, w tle zaś w kontraście do starej techniki SM42 po modernizacji. Wykorzystałem tutaj głębię ostrości, tak by podkreślić pierwszoplanową rolę tej korby. To co powinno być ostre, jest ostre; kolory są zgodne z zastanymi, zaś kadr tak dobrany, by nie było w nim żadnych elementów poza wyżej wymienionymi.

Jedyną swoją "winę", jaką tutaj jestem w stanie dostrzec, to taką, że dodałem to zdjęcie pod SM42-1246 a nie przykładowo pod infrastrukturę. Zatem jestem ewentualnie gotów zgodzić się na przesunięcie tego zdjęcia pod infrastrukturę w zamian za odblokowanie zdjęcia. Sprawy nie odpuszczę, liczę na sensowne rozwiązanie.

Karol Mikołajczyk
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: Zablokowane zdjęcie.

Post by Kolins » 21 May 2013, 15:05

TKi3-120 wrote:
http://rail.phototrans.eu/14,79578,0,FabLok_6D_.html

[ciach]Chcę także, by mi wyjaśniono, dlaczego pionowy kadr jest w tym wypadku zły i dlaczego zostałem napiętnowany za niewymazanie jakiegoś słupka i pokazanie rzeczywistości taką, jaką ona jest (ciekawe od kiedy to przekłamywanie rzeczywistości jest na porządku dziennym?). Skoro zatem wymazanie słupka jest w porządku, to i wymazanie EVN nie powinno być problemem. Jeden czort, i jedno i drugie zakłamuje rzeczywistość.
Również chciałbym wiedzieć, dlaczego w tym przypadku "pionowy kadr jest zły" :lol:
Numer EVN... zamazywałeś Ty sam.
Być może niezbyt dobrze obserwujesz prace kolegów, ale dość często z kadru znikają jakieś kable, dodatki w kątach zdjęcia... Sam niekiedy również te praktyki stosuję, one niechlujnie uzupełniają kadr. I takie dodatki potrafię odróżnić od numeru EVN :D
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: Zablokowane zdjęcie.

Post by Kolins » 21 May 2013, 16:34

TKi3-120 wrote:Jedyną swoją "winę", jaką tutaj jestem w stanie dostrzec, to taką, że dodałem to zdjęcie pod SM42-1246 a nie przykładowo pod infrastrukturę. Zatem jestem ewentualnie gotów zgodzić się na przesunięcie tego zdjęcia pod infrastrukturę w zamian za odblokowanie zdjęcia. Sprawy nie odpuszczę, liczę na sensowne rozwiązanie.
Światełko w tunelu jednak widać :mrgreen:

A to podamy z innego powodu.
http://rail.phototrans.eu/14,66500,0,HC ... 1_124.html

Żeby mi się tu potem nikt nie wykręcał...
Mamy podobno tu bazę taboru, przy którym ktoś "dorosły inaczej" grzebie. Komedia w 3 tyłki normalnie...
Od razu ostrzegam, że usuwanie tego zdjęcia przez autora nic nie da. Za późno. ;)
TKi3-120
Posts: 62
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Zablokowane zdjęcie.

Post by TKi3-120 » 21 May 2013, 17:34

Kable czy inne przeszkadzajki, owszem, znikają. Żadna to nowość, u mnie też trochę rzeczy ginie na zdjęciach. Ale co innego wymazanie czegoś potajemnie tak, że nikt tego nie zauważy, a co innego napiętnowanie kogoś za to, że pokazał rzeczywistość i jednoczesne narzucanie mu, by coś wymazał. Ten słupek tam był, więc i na zdjęciu tam winien być. Jeżeli bym go wymazał wcześniej, to inna sprawa, miałbym do tego prawo. Tak samo jak miałem prawo do tego, by go zostawić w spokoju.


Do sprawy numerów EVN nie rozumiem dlaczego wracasz - po krytyce, która wtedy na mnie spadła (skądinąd słusznej), przyjąłem tą krytykę "na klatę" i zaprzestałem takiego działania. Sprawę uważam za zamkniętą i nie życzę sobie jej rozgrzebywania. Chyba, że chcesz stary, dawno rozwiązany problem wyciągnąć, by przykryć swoje brudy. Tego zdjęcia, które podsyłasz w linku, nie usunę. Nie po to dodaję tutaj zdjęcia, żeby je potem usuwać - to by się mijało z celem. Jeżeli zaś chcesz, mogę podmienić zdjęcie na takie z EVN-em, nie widzę w tym problemu. Jak wcześniej wspomniałem, zaprzestałem już dawno stosowania tej praktyki.

Zdjęcie, którego dotyczy temat tego wątku za kilka dni zaś zniknie i pojawi się tak jak wcześniej wspomniałem, w dziale infrastruktury. Ujęcie jest warte pokazania, zaś zmiana kategorii rozwiąże problem nieostrego pojazdu tytułowego.

I w końcu sedno sprawy, nadal nie napisałeś wprost, co było powodem zablokowania zdjęcia. Jeśli chodziło o nieostrość maszyny tytułowej, to jeżeli nie chciałeś mieć problemu w postaci tego wątku czy sterty komentarzy pod rzeczonym zdjęciem, wystarczyło to jasno wyjaśnić wpisując komentarz. Czyli zachować się jak na dorosłego człowieka przystało, a nie bawić się w jakieś podchody i smiać się innym osobom w twarz.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: Zablokowane zdjęcie.

Post by Kolins » 21 May 2013, 18:29

TKi3-120 wrote:Kable czy inne przeszkadzajki, owszem, znikają. Żadna to nowość, u mnie też trochę rzeczy ginie na zdjęciach. Ale co innego wymazanie czegoś potajemnie tak, że nikt tego nie zauważy, a co innego napiętnowanie kogoś za to, że pokazał rzeczywistość i jednoczesne narzucanie mu, by coś wymazał. Ten słupek tam był, więc i na zdjęciu tam winien być. Jeżeli bym go wymazał wcześniej, to inna sprawa, miałbym do tego prawo. Tak samo jak miałem prawo do tego, by go zostawić w spokoju.
Najpierw gdzieś czytam, że się fałszuje rzeczywistość, potem że coś jednak ze zdjęcia znika. Stary, trza być konsekwentnym. Zarówno kabel, jak i wspomniany słupek potrafi być przeszkadzajką, skoro niczego nie wnosi do zdjęcia. Co z tego, że jest on tam rzeczywiście? Myślę, że sprawa zakresu ingerencji jest tu istotna, oraz fakt, czego ta ingerencja dotyczy. Meritum zdjęcia jest generalnie w środku, więc tu ciężko grzebać.
TKi3-120 wrote:Zdjęcie, którego dotyczy temat tego wątku za kilka dni zaś zniknie i pojawi się tak jak wcześniej wspomniałem, w dziale infrastruktury. Ujęcie jest warte pokazania, zaś zmiana kategorii rozwiąże problem nieostrego pojazdu tytułowego.
To na 100% rozwiąże problem.
TKi3-120 wrote:[mały ciach]nie napisałeś wprost, co było powodem zablokowania zdjęcia. Jeśli chodziło o nieostrość maszyny tytułowej, to jeżeli nie chciałeś mieć problemu w postaci tego wątku czy sterty komentarzy pod rzeczonym zdjęciem, wystarczyło to jasno wyjaśnić wpisując komentarz. Czyli zachować się jak na dorosłego człowieka przystało, a nie bawić się w jakieś podchody i smiać się innym osobom w twarz.
Obserwuję galerię bardzo wnikliwie. Pojawiły się ostatnio aż 3 komentarze, które ewidentnie zniechęcają do pisania, co jest powodem minusa. (Tak nawiasem, pisała tam osoba, której zdjęcia ogromnie cenię).
Myślisz, że ja mam problem w postaci tego wątku? Niby dlaczego? Albo mnie martwi jakaś sterta komentarzy? Przecież to pod moim zdjęciem... Gdy coś blokuję, to piszę pod nim, że mamy pkt 5.2 :D Zauważyłeś tam coś takiego?

Jeszcze jedno. Piszesz pod zdjęciem, że dodajesz 2-4 zdjęcia tygodniowo. Ile dni liczy tydzień? Czy pod zdjęciami nie ma daty i godziny dodania? Człowieku, kitu nam nie wciskaj. To łatwo obalić.

Gdzieś na forum czytam, że nie masz problemów z upublicznieniem zdjęcia. To po co blokowałeś oceny? A czy wiesz, ile osób miało kiedykolwiek jakieś blokady? Przecież jedno z drugim się wiąże.

Nie za bardzo chcesz, żeby zdjęcia publiczne były od 150 pkt. A ja uważam, że przy obecnym skrypcie owe 60 pkt to za mało. Powyżej 150 (chociaż Tatuś mógłby zrobić np. 100) zdjęcia powinny być publiczne, jak i w drugą stronę - trwale zablokowane. To zmusza do selekcji. Obecnie sam daję powyżej 50 pkt, dla mnie to za duża ilość, sam to wiem. Ale nie ja sobie tyle dałem, nic nie poradzę na licznik.

Pod zdjęciem przyznajesz się do akcji na GG, mnie zarzucasz to samo... Nikogo nie zmuszam do stawiania ocen, ani o nie nie proszę.
Piszesz, żebym zmienił kategorię tego zdjęcia... Po pijaku dodajesz? Przecież chyba nie. Sam nie potrafisz na czas pomyśleć? Proces dodawania fotki nie trwa 5 sekund. Traktujesz to dość frywolnie, a chcesz być sam traktowany inaczej.
TKi3-120
Posts: 62
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Zablokowane zdjęcie.

Post by TKi3-120 » 21 May 2013, 23:14

W sumie dodaję średnio 2-4 zdjęcia tygodniowo, to też łatwo sprawdzić. Nie napisałem w jakim okresie czasowym. Mogłem od razu sprecyzować, że chodzi o cały czas mojej obecności na TWB, a średnia aktywność wynosi 0,64 zdjęcia dziennie, czyli wychodzi do max 4,8 zdjęć w tygodniu (jednak nie mniej niż dwukrotnie w tygodniu). Czasem oczywiście zdarza się, że dodaję więcej i może wyjść nawet i 10 zdjęć w tygodniu. Zresztą mniejsza o to.

Napisałem Ci o wymazywaniu tychże kabli, żebyś wiedział, że czasem mi się zdarza coś poprawić. Generalnie jednak unikam mazania w PS-ie, woląc coś wyrwać/wyciąć na miejscu przed zrobieniem zdjęć. Wycinka krzaków jest jak najbardziej etyczna, przynajmniej w moim mniemaniu. W tej kwestii jestem konsekwentny. Ci co mieli okazję wspólnie fotografować wspólnie ze mną, wiedzą co robię w terenie by nie musieć potem mazać jakiś pierdół w PS-ie.

Co do akcji stawiania ocen grupowo, to nie musisz się przyznawać, a i tak każdy o tym wie, że brałeś udział w takim działaniu. Fakt jest faktem, choćbyś nie wiem jak bardzo zaprzeczał ;)

Odnośnie blokowania głosowania, to owszem, mając taką możliwość zagawarantowaną regulaminem, czasem z niej, tak i jak i inni userzy, korzystałem. Regulaminu nie złamałem w ten sposób. I blokowanie głosowania nie jest uzależnione od problemu z brakiem pozytywnych ocen, tylko zwykłym zabezpieczeniem zdjęcia na bezpiecznym pułapie, które do niedawna gwarantował regulamin. A w ostatnim czasie blokowanie głosowania posłużyło też do sprawdzenia Twoich działań.

A wątek na forum czy sterta komentarzy jednak powinny Cię zmartwić, zostałeś w końcu wywołany do tablicy na moje żądanie i chcąc czy nie, musisz jednak się wytłumaczyć :) I to na oczach naszego head admina, czy sporej grupy userów zainteresowanych rozwojem sprawy.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: Zablokowane zdjęcie.

Post by Kolins » 22 May 2013, 07:06

TKi3-120 wrote:Co do akcji stawiania ocen grupowo, to nie musisz się przyznawać, a i tak każdy o tym wie, że brałeś udział w takim działaniu. Fakt jest faktem, choćbyś nie wiem jak bardzo zaprzeczał ;)
Znajdź zdjęcie, pod którym mojego głosu nie ma :mrgreen: Oceniam w zasadzie wszystko. Jeśli ktoś się pod jakieś głosowanie podłączy, to co mi do tego? :lol: Rozumiem, że bronisz swojej akcji GG. I słusznie, nie dziwi mnie to.
TKi3-120 wrote:A wątek na forum czy sterta komentarzy jednak powinny Cię zmartwić, zostałeś w końcu wywołany do tablicy na moje żądanie i chcąc czy nie, musisz jednak się wytłumaczyć :) I to na oczach naszego head admina, czy sporej grupy userów zainteresowanych rozwojem sprawy.
A jednak mnie to nie martwi. Gdybym chciał na "Twoje żądanie" wszędzie gadać, to musiałbym chyba urlop wziąć :lol: A swojego głosu używam wtedy, gdy chcę. Zresztą sprawa tego zdjęcia (i nie tylko) rozgrywa się głównie poza tym forum, zapewniam ;) Pierwsze efekty już mamy, a będą kolejne :D
Post Reply