Warunki techniczne pliku zdjęcia

Post Reply
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Warunki techniczne pliku zdjęcia

Post by Maciej Zygowski » 01 Dec 2013, 22:38

Pytanie do Ojca Prowadzącego;)

Jakie atrybuty pliku zdjęcia są sprawdzane podczas ładowania do galerii?

Pytanie podyktowane taką sytuacją: usiłowałem dziś dodać zdjęcie, zapisany przez stareńkiego PS'a plik w formacie JPG z rozszerzeniem JPG, wg Eksploratora Windows ważący 390kB, a więc sporo poniżej limitu.

Bezskutecznie. Dodałem już kilka setek zdjęć i dotąd takiego problemu nie spotkałem. Chyba, że w ciągu minionych kilku tygodni coś się zmieniło, co mnie ominęło, bo bywam ostatnio mniej aktywny. A oto to, co się stało:

Mechanizm galerii zasugerował, że plik jest za duży, ma niewłaściwy format, albo nie jest JPG'iem.

Na jakiej podstawie odbywa się taka weryfikacja?

Jeśli na podstawie rozszerzenia, to w tym formacie pojawiają się rozszerzenia plików zarówno JPG, JPEG, czy JPE.
Jeśli na podstawie wagi, to czy "ważone" są tysiące bajtów (jak to robi część programów), czy kilobajty (przypomnę mniej zorientowanym kolegom, że 1kB=1024B)?
Co oznacza we wspomnianym komunikacie "niewłaściwy format" - chodzi o proporcje (4:3, 16:9, etc), czy o format samego pliku?

Kilka prób bezskutecznych, zmniejszanie pliku, etc. Nie pomogło. Zapisałem PSD, odpaliłem je Irfanem i zapisanie w Irfanie do JPG z wagą pliku rzędu również 390kB dało dopiero pozytywny skutek w temacie łyknięcia przez motor TWB.

Co robiłem źle?
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Warunki techniczne pliku zdjęcia

Post by decomposed05 » 02 Dec 2013, 09:27

Wyślij mi ten plik.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: Warunki techniczne pliku zdjęcia

Post by Kolins » 01 Feb 2014, 20:15

http://rail.phototrans.eu/14,86496,0,PESA_214M_.html

Tatuś, tu chciałem podmiankę zrobić. Wydaje mi się, że problemem jest waga zdjęcia, chociaż przy "normalnym" dodawaniu wszystko hula prawidłowo z tą samą wagą :)
Jaki ma być ciężar zdjęcia, żeby wlazło przy podmiance?
Post Reply