Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post Reply
Patryk Orzel
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by Patryk Orzel » 02 May 2017, 14:52

Zwracam się z uprzejmą prośbą o interwencję i usunięcie sygnaturki zawierającej symbole systemu totalitarnego pod tym zdjęciem http://rail.phototrans.eu/14,116390,0.html. Uważam (i nie tylko ja), że TWB nie jest najlepszym miejscem do propagowania czegokolwiek co z polityką związane, w szczególności gdy jest to zabronione i wyczerpuje znamiona art. 256 kk.
Autor początkowo umieścił w sygnaturce sierp i młot (https://pl.wikipedia.org/wiki/Sierp_i_m ... sickle.svg), a następnie w celu (podobno) złagodzenia charakteru sygnaturki zastosował modyfikację tego znaku (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 282%29.svg). Wszelkie próby wytłumaczenia, że jest to niesmaczne i wyjątkowo nie na miejscu spełzły w zupełności na niczym. Sposób argumentacji i retoryka ze strony autora są na bardzo niskim poziomie intelektualnym i w zupełności nie rozumie on, dlaczego robi coś niewłaściwego. Dlatego żeby nie kontynuować zbędnej dyskusji, która i tak nie spowoduje, że Paweł T. cokolwiek zrozumie, proszę o doprowadzenie do skutku w postaci usunięcia sygnaturki. W innym przypadku może to spowodować problemy dla autora i administratora, gdyż występek z art. 256 kk jest ścigany z urzędu. Oczywiście wątpię, że ktokolwiek mógłby donieść do prokuratury o tym fakcie, ale z tego co wiem, to galerię przeglądają osoby z różnych grup społecznych, więc nie ma sensu kusić losu.
Bardzo proszę o rozpatrzenie prośby.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by decomposed05 » 03 May 2017, 10:00

Psycholog w wojsku przeprowadza test na inteligencję.
- Z czym wam się kojarzy biała, powiewająca na wietrze chusteczka?
- Mnie kojarzy się z moją matką, która żegnała mnie w ten sposób na peronie, gdy pociągiem odjeżdżałem do jednostki.
- Mnie się kojarzy z taflą wzburzonego jeziora, obywatelu kapitanie, jestem zapalonym żeglarzem.
- A wam Kowalski, z czym się kojarzy biała, powiewająca chusteczka?
- Melduję, że mnie się ona kojarzy z dupą.
- Dlaczego właśnie z dupą?
- Bo mnie się wszystko kojarzy z dupą.
Patryk Orzel
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by Patryk Orzel » 03 May 2017, 11:03

Problem w tym, że tu nie ma pola do kojarzenia ani relatywizowania. Rozumiem, że ten symbol http://images.uncyc.org/commons/thumb/0 ... astika.png w sygnaturce też będzie dozwolony i skwitowany tym „śmiesznym” żarcikiem?

Tak poza tym to odpowiedź godna bezstronnego administratora. ;)

Mam jeszcze do Ciebie Tomku parę pytań, mianowicie:
– czy przystoi odpisywać żartem ojca, męża na poważną prośbę?
– czy wykańczając dom też tak durnie podchodzisz do poważnych problemów finansowych i budowlanych?
– czy nadzorowi budowlanemu też tak odpowiadasz?

:)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by decomposed05 » 03 May 2017, 21:36

Co ja poradzę, że niektórzy chcieliby już gwiazdek nawet zabronić. Czerwonych w szczególności. I wszystko się im z jednym kojarzy.
Patryk Orzel
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by Patryk Orzel » 03 May 2017, 21:49

Cóż, jeżeli bagatela 70 lat temu ludzie spod znaku tej gwiazdki, a w szczególności czerwonej mordowali tysiące ludzi tylko dlatego, że mieli inne zdanie, a 80 lat temu masowo wycinali Polaków na ziemiach wschodnich, a w ogólnym rozrachunku wymordowali więcej istnień ludzkich niż nazizm, to propagowanie tego symbolu jest co najmniej niesmaczne. Co więcej – nawet ustawodawca zabronił propagowania tego symbolu. Dlatego współczuję Ci tego, że reagujesz w ten sposób i nie widzisz w tym niczego złego.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by decomposed05 » 03 May 2017, 21:55

Daruj sobie te brednie. Póki co to gwiazdka nie jest zakazana przez polskie prawo a sfastyka to wg sądu w Białymstoku to symbol szczęścia. Swoje umoralniające gadki realizuj na kołku parafialnym czy zebraniach ONR. A jeśli będziesz jakieś osobiste żale do mnie wyciągał jak w stylu nadzoru budowlanego powyżej to ci sprzedam permbana i ja i ty będziesz miał spokój.
Patryk Orzel
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by Patryk Orzel » 03 May 2017, 23:50

Więc wypunktujmy – czerwona gwiazda jest symbolem zakazanym przez polskie prawo – art. 256 kodeksu karnego. Dla lepszego zrozumienia (i nie wypisywania bredni, które mi zarzucasz) polecam komentarz Marka Mozgawy (wydanie 2015) do tego artykułu. Następnie – swastyka (nie sfastyka) to według Prokuratury Rejonowej (nie sądu) w Białymstoku to nie symbol zakazany. Jak widzisz sposób relatywizowania i argumentacji na poziomie Pawła T. i podejścia Twojego prowadzi do takich głupich wniosków. W żadnym wypadku nie umoralniam – jedynie przyzwoicie i kulturalnie zwracam uwagę, że warto zachować pewne kanony na tej galerii. Jeżeli masz coś do kółek parafialnych albo zebrań ONR, to kieruj te uwagi do kogoś innego. Mógłbym Ci odpisać w podobny sposób, ale po co się zniżać do tego poziomu? Nie mam do Ciebie żadnych żali, nie wiem dlaczego bierzesz to do siebie, skoro te 3 pytania były dowolne i wymyślone na poczekaniu. :) Nie przypisuj mi złej woli. Jeżeli jedynym żelaznym argumentem z Twojej strony jest permban, to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć dużo zdrowia dla Ciebie, bo trochę słabo wygląda, jak dorosły facet straszy młodszego chłopa banem. Tak jakby byli razem w piaskownicy i jeden drugiemu groził sypnięciem piaskiem w oczy. :) Może gdybyś wzniósłbyś się ponad swoje sympatie i podszedł do sprawy obiektywnie, to nie musiałoby to wyglądać jak marna pyskówka? Zobacz – użyłem konkretnych argumentów na poparcie tezy, że ta sygnaturka jest dalece nieodpowiednia i dobrze by było to zmienić. Ty (najprawdopodobniej na przekór) nie używając ŻADNEGO racjonalnego argumentu odrzuciłeś prośbę w całości tylko dlatego, że kiedyś się na mnie obraziłeś po jakiejś dyskusji na facebook'u i mnie zbanowałeś ( :D ). Nie pozostawia to wątpliwości, że Twoja decyzja nie jest podyktowana niczym co znalazłoby uznanie u bezstronnego czytelnika i arbitra (którym notabene jesteś). Nie możesz po prostu odpisać jak człowiek racjonalnie myślący i dojrzały na tyle żeby swoje sympatie w takich sprawach odstawić na bok, i podjąć normalną decyzję? Jakoś mnie (i pewnie zwykłych) czytelników nie przekonuje argument, że: „Póki co to gwiazdka nie jest zakazana przez polskie prawo a sfastyka to wg sądu w Białymstoku to symbol szczęścia.”, bo co on popiera? Że można sobie dowolnie używać dowolnych symboli? Czy Ty jako administrator musisz wykazywać publicznie swoją butę i arogancję wobec tych z którymi się nie zgadzasz poprzez używanie takich zwrotów: „Daruj sobie te brednie.”, „Swoje umoralniające gadki realizuj na kołku parafialnym czy zebraniach ONR. A jeśli będziesz jakieś osobiste żale do mnie wyciągał jak w stylu nadzoru budowlanego powyżej to ci sprzedam permbana i ja i ty będziesz miał spokój.”? Kompletnie nie rozumiem po co plucie takim jadem na neutralne posty. Tak jakby trudno byłoby Ci przekazać myśl bez tego. ;) Ale to cecha ludzi, którzy mają pewne kompleksy i lubią się zacietrzewiać. Broń Boże nie wskazuję, że taką osobą jesteś Ty – wskazuję tylko, że swoim stylem wykazujesz pewne podobieństwo do nich.
Czy szerzenie jakichkolwiek symboli mających związki z polityką jest celem tej galerii? Czy aby tak czasem galeria nie jest o tematyce kolejowej i wplątywanie w to polityki jest błędem?


PS.
Aha no i jak się zdecydujesz wrzucić bananika na moje konto(-a)(bo wszakże mam konto zarówno na kolejowym jak i autobusowym TWB), to bądź tak miły i wyrzuć WSZYSTKIE moje zdjęcia z tychże galerii. Jako autor zdjęć wrzuconych tam, nie mogę zgadzać się na sytuację, w której nie będę mógłby swobodnie decydować o mojej twórczości tamże. Mam nadzieję, że przynajmniej w tej kwestii uszanujesz moje zdanie, a nie potraktujesz (jak to masz w zwyczaju) zdania odrębnego z buta. :)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by decomposed05 » 04 May 2017, 09:25

Ja tam widziałem szarą gwiazdę. Pokaż mi chociaż jeden wyrok, który skazywałby za szarą gwiazdę.

Wiem, że masz luki w historii tego kraju jak i europy ale nie musisz tu wszystkich o tym informować.
Patryk Orzel
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2008, 00:00

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by Patryk Orzel » 04 May 2017, 09:46

„Pokaż mi chociaż jeden wyrok, który skazywałby za szarą gwiazdę. ” – to wejdź na komisariat policji z tęczową swastyką (koniecznie z edycji III Rzeszy). Wtedy się przekonasz, że jednak kolory nie mają znaczenia. :-)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Niewłaściwa sygnaturka pod zdjęciem

Post by decomposed05 » 04 May 2017, 09:54

Tęczowa swastyka to nie jest szara gwiazda. Można kupić takie we wszystkich sieciówkach i nie tylko:
http://allegro.pl/dluga-bluza-montana-z ... t#imglayer

Weź się lecz bo wszędzie komunistów widzisz.
Post Reply