tagi;tagi;tagi

Post Reply
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

tagi;tagi;tagi

Post by Maciej Zygowski » 10 May 2017, 11:38

Celowo tak nazwałem temat, by rzucał się w oczy. Szczególnie tym, którzy wciąż nie rozumieją, że tagi rozdzielamy średnikami.

Z litości nie będę tutaj cytował definicji średnika.

Niemniej jednak średnikiem nie jest też konstrukcja typu spacja+średnik, średnik+spacja, czy spacja+średnik+spacja i to też wielu z nas trudno ogarnąć. Nagminne jest też stawianie spacji ZA ostatnim tagiem. Bajzel w tym temacie jest okrutny, a tacy, jak ja, będziemy zawsze mieć robotę Syzyfa.

Tu taka sugestia do Tatusia:

1. skrypt, który jednorazowo z automatu wytnie tego typu przypadki z istniejących zdjęć;
2. mechanizm, który podczas dodawania zdjęcia będzie uniemożliwiał wysłanie formularza, jeśli zaistnieje jeden z powyższych przypadków.

Da się zrobić, no nie?;)

PS. Przy okazji: co dokładnie robi funkcjonalność "Usuń" pod każdym z tagów na ich liście dostępnej tu: http://rail.phototrans.eu/autobusy.php?s=918&tag= - czy usuwa tagi spod zdjęć, czy tylko z ich listy? To drugie wydaje się nie do końca działać, albo nie działać wcale, bo po usunięciu i odświeżeniu strony z tagami ten przed chwilą usunięty nadal widnieje.

PS2. Bawiłem się chwil kilka temu tagiem "dolnośląskie" w bodaj 20 odmianach. Dałem "usuń" pod wszystkimi, które są błędne, pozostawiając dość liczne, właściwe "dolnośląskie". Efekt jest taki, że właściwy tag... zaginął był, natomiast część tych usuniętych na liście widnieje nadal. Grrr...
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Maciej Zygowski » 12 May 2017, 12:57

Chyba domyślam się, co się stało z tagiem "dolnośląskie". Klikałem na "Usuń" na wszystkich tagach z tym słowem (i podobnych, z literówkami, bez znaków diakrytycznych, połączonego z innymi tagami nierozdzielonymi średnikiem), ZOSTAWIAJĄC na sam koniec bez usuwania tag "dolnośląskie" właśnie. Wg mnie dla skryptu usuwającego konstrukcja "dolnośląskie" i "dolnośląskie " (lub/i " dolnośląskie" lub/i " dolnośląskie ") - tu zwracam uwagę na usytuowanie spacji w cudzysłowie - te tagi są identyczne. Dziś pod jednym ze zdjęć kolegów wyczytałem komentarz, że zniknął tag "wiosna", który występował pewnie z kilkadziesiąt tysięcy razy - przypuszczam, że tu sytuacja była podobna.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Kolins » 13 May 2017, 08:56

Zgadza się, "wiosna" wszędzie zniknęła. Jak mi się będzie kiedyś nudziło, to ją sobie dopiszę :lol:
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Kolins » 09 Jun 2017, 23:39

Wiemy, że z tagami coś nie działa. Mimo to ktoś grzebał przy tym.

Zniknął tag "warmińsko-mazurskie", gdzieniegdzie już został dopisany. Może osoba, która przy tym grzebała, pokusi się o dopisanie wszędzie, gdzie warto? Skopać sprawę jest łatwo...

Zapewne intencje były dobre, ale mi piwo nie smakuje.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Kolins » 09 Jun 2017, 23:51

Tag "zima" też poszedł w cholerę.
Super. Rozpiździel w najlepsze. Co teraz wyleci?
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Maciej Zygowski » 12 Jun 2017, 10:39

Najłatwiej kogoś obarczyć "skopaniem", Wojtek.

Napisałem wcześniej (w trybie przypuszczającym, bo nie wiem tego na 100%), że usunięcie tagu typu "tag_" i/lub "_tag" i/lub "_tag_" (w miejsce podkreślników wstaw spacje) kończy się (przynajmniej w części przypadków) tym, że skrypt usuwający wywala (również) tag opisany jako "tag" (bez spacji). Jest babol w skrypcie usuwającym. Bez interwencji Tatusia nie ujedziemy.
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Maciej Zygowski » 12 Jun 2017, 10:41

Przy okazji, jak już o tagach znów:

Link http://rail.phototrans.eu/autobusy.php?s=918&tag= prowadzi nas do strony z tagami, z których dwa pierwsze "tagi" (pierwszy ma 61, a drugi 5 użyć) są puste i ani nie da się ich usunąć, ani nie ma możliwości pokazania zdjęć, w których są użyte. Tu też bez interwencji Tatusia nie widzę szansy na usunięcie.
Maciej Zygowski
Posts: 237
Joined: 29 Oct 2008, 00:00
Location: CG

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Maciej Zygowski » 12 Jun 2017, 10:55

Niemal identyczny, jak z dwoma "pustymi", jest problem z tagiem #KrzakiáZamiastTorow - niewykluczone, że to przez użycie hash'a.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Kolins » 14 Jun 2017, 00:06

Skoro jest ryzyko, że coś się rozwali bardziej, niż już jest zepsute, to chyba nie warto tego robić w oparciu o skrypt, tylko ręcznie się bawić w poprawki. Przecież jest teraz o wiele gorzej...!!

Odpowiedzialność za złe tagi spoczywa na autorach zdjęć, oraz ich późniejszemu niedbalstwu.
Maciej, ja wiem, że intencje miałeś dobre. Ale skoro ten skrypt kuleje, to chyba lepiej poczekać na wyleczenie, niż przeprowadzać inwalidę przez podwójną ciągłą. Albo ręcznie przez pasy.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: tagi;tagi;tagi

Post by Kolins » 14 Jun 2017, 00:10

Te puste tagi (61 i 5) mogą być po tagach, które zostały wycofane, albo utworzone bezsensownie.

(Swoja drogą... tag "podwójne uderzenie" wydaje mi się kompletnie bzdurny, zawiera aż 2 zdjęcia tego samego autora. Ale to tylko taki przykład.)
Post Reply