Nazwa przewoźnika

Post Reply
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Nazwa przewoźnika

Post by krzychu » 25 Feb 2009, 00:42

Jak wiadomo na TWB obowiązują zasady pisowni języka polskiego. Jeżeli więc firma nazywa się np. Usługi Transportowe Marnow, Marek Nowak, Zadupie Dolne, to piszemy nazwy własne wielką literą, a nie wersalikami, czyli w żadnym razie MARNOW. Wersalikami oznaczamy skróty jak PKS czy MZK. Powoływanie się tutaj na Urząd Skarbowy czy innych oszołomów nie ma większego sensu.
User avatar
fikander
Posts: 29
Joined: 08 Apr 2008, 00:00
Contact:

Re: Nazwa przewoźnika

Post by fikander » 02 Mar 2009, 16:06

A jeżeli właściciel firmy zarejestruje ją w KRS z błędem ortograficznym w nazwie, to też będziesz świętszy od papieża?
User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: Nazwa przewoźnika

Post by skimboy » 07 Oct 2010, 16:02

Mam taki sobie problem, otóż nie mogę znaleźć wozów firmy Sindbad. Wpisuję po tablicach - nie ma, dobra, może blachy zmienili, po taborowym też niet.
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Nazwa przewoźnika

Post by Burdzio » 07 Oct 2010, 17:53

Nie koniecznie wóz jest Sindbada, może być też Janosika, albo Albatrosa czy pojedynczych właścicieli.
Victory shall be mine!
User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: Nazwa przewoźnika

Post by skimboy » 08 Oct 2010, 15:32

Burdzio wrote:Nie koniecznie wóz jest Sindbada, może być też Janosika, albo Albatrosa czy pojedynczych właścicieli.
Ale nie można go znaleźć w bazie :|
User avatar
qubbus
Posts: 59
Joined: 16 Jun 2008, 00:00
Contact:

Re: Nazwa przewoźnika

Post by qubbus » 17 Jun 2012, 23:18

Tak przy okazji, to muszę powiedzieć, że po tych zmianach w karcie edycji pojazdu, to np. Raf Trans mi sie nie chce wyświetlać (mimo że w polu zaczne np. wpisywać "Raf" to nie wyświetla się pod spodem na liście).

Ale nie o tym chciałem pisać. Otóż mam pytanie co zrobić w przypadku, kiedy firma zmieni nazwę. Akurat mam taki przypadek, że firma zmieniła nazwę. Właściciel został ten sam. Doszedł chyba jakiś współwłaściciel i firma zmieniła siedzibę (dokładnie ulicę, bo mieści się nadal w tej samej miejscowości).

I teraz nie wiem czy edytować dotychczasową firmę, wpisując np. w inne informacje, że to dawniej taka i taka z siedzibą tu i tu, czy jednak dodać do bazy nową firmę (również dając odpowiednią adnotację) i przeedytowując ich auta.
Przyznam szczerze, że nie wiem jak to jest dokładnie, bo strony internetowe (ze starą nazwą firmy, starym logo i starym wyglądem i ta nowa) nadal działają, ale w KRS są informacje jakoby we wrześniu 2011 r. dokonano właśnie tych wszystkich zmian, więc chyba fizycznie stara firma nie isnieje.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Nazwa przewoźnika

Post by vecto_529 » 18 Jun 2012, 17:02

Nowa firma = nowa metryczka. ;)
ImageImageImage
rafallamch
Posts: 26
Joined: 12 Feb 2008, 00:00

Re: Nazwa przewoźnika

Post by rafallamch » 03 Sep 2013, 10:33

fikander wrote:A jeżeli właściciel firmy zarejestruje ją w KRS z błędem ortograficznym w nazwie, to też będziesz świętszy od papieża?
Większość spółek akcyjnych jest zarejestrowanych z błędem, czyli z kropkami (S.A.).
A te wersaliki to jakaś plaga. Zupełnie jak z tym zoo.
Post Reply