Pytanie o limit.

Post Reply
User avatar
mateuszginter1
Posts: 3
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Pytanie o limit.

Post by mateuszginter1 » 01 Nov 2017, 17:17

Witam serdecznie w ten ponury jakże dzień! Piszę w sprawie limitu na zdjęcia. Kiedyś miałem limit dwa zdjęcia, potem trzy lecz zaprzepaściłem szansę, potem znów dwa i od czasu powrotu na twb mam możliwość dodawania jednego zdjęcia.
Minął już rok i nadal limit pozostaje na jednym zdjęciu dziennie. I wiem, że żebranie o zwiększenie limitu jest zakazane i nawet nie chce żebrać o ten limit. Tylko chciałbym zadać pytanie co poprawić muszę, lub jakie do dnia dzisiejszego błędy popełniam, że do teraz jeszcze nie zasłużyłem na większy limit. Pozdrawiam serdecznie!
wg
Posts: 101
Joined: 18 Aug 2006, 00:00

Re: Pytanie o limit.

Post by wg » 01 Nov 2017, 19:39

Nawet udało mi się znaleźć Twój profil, chociaż nie podałeś nicka (jest inny niż tu). :)
W pytaniu nie ma nic złego, zwłaszcza że jesteś zainteresowany ewentualnymi wskazówkami. Przejrzałem ostatnie zdjęcia i pierwsze co rzuca się w oczy, to poprawa ich technicznej jakości po niedawnej(?) zmianie aparatu. Same kadry nie zawsze są porywające, ale zdarzają się całkiem niezłe, więc limit 1, w porównaniu do innych, jest moim zdaniem za niski. Zwiększam, na razie symbolicznie, zobaczymy co dalej. O błędach oraz rzeczach do poprawy mogę coś napisać, ale może nie tu, żeby nie urządzać konsultacji przez forum, więc jeśli chcesz, to się odezwij jakoś na priv.
User avatar
tygrysek
Posts: 163
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Nowy Sącz
Contact:

Re: Pytanie o limit.

Post by tygrysek » 02 Nov 2017, 22:25

Sorry, że tu ale temat jest dość ważny i odnosi się do poczekalni (dostęp dla Blokerów puszczających zdjęcia nowych użytkowników) - można by poprzycinać limit zdjęć zagranicznym użytkownikom? Chodzi zwłaszcza o użytkowników 2782 (temu by z max 5 starczyło) i 2815 (temu to max 3). Dyskusja odbyła się pod zdjęciami użytkowników - niestety zdjęcia zniknęły a temat pozostał nierozwiązany. Cokolwiek się puści to natychmiast pojawia się nowe zdjęcie. Pisze się im co jest nie tak - efektu nie ma żadnego. Chociaż tak pasuje ostudzić ich zapał.
wg
Posts: 101
Joined: 18 Aug 2006, 00:00

Re: Pytanie o limit.

Post by wg » 03 Nov 2017, 17:31

A najlepiej to limiterom przyznać pełne uprawnienia. :]
User avatar
tygrysek
Posts: 163
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Nowy Sącz
Contact:

Re: Pytanie o limit.

Post by tygrysek » 04 Nov 2017, 09:35

Jeszcze jak już jesteśmy w temacie Poczekalni - znowu ktoś puścił zdjęcia jednego z tych użytkowników i na dodatek przeklikał na polską perspektywę. No kurcze pieczone po co? A zdarza się to dość często.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pytanie o limit.

Post by empi » 04 Nov 2017, 20:09

Ja już dostałem opieprz od Krystiana za zbyt pochopne przepuszczanie zdjęć i się pilnuję teraz :P
Może do moderacji powinno być mniej osób? Tygrysek, wg i aso bardzo poważnie do tego podchodzą i udzielają użytkownikom wielu wskazówek, tylko nie wiem czy się nie zapcha moderacja jak będzie mniejsza obsada. Z drugiej strony na niektórych galeriach moderacja dotyczy WSZYSTKICH dodawanych zdjęć.
tygrysek wrote:Sorry, że tu ale temat jest dość ważny i odnosi się do poczekalni (dostęp dla Blokerów puszczających zdjęcia nowych użytkowników) - można by poprzycinać limit zdjęć zagranicznym użytkownikom? Chodzi zwłaszcza o użytkowników 2782 (temu by z max 5 starczyło) i 2815 (temu to max 3). (...)
A nie odwrotnie z limitami dla tych użytkowników? Bo niektóre zdjęcia tego drugiego są całkiem niezłe, tylko że on chyba wrzuca absolutnie wszystko co danego dnia zrobi. Z kolei tego pierwszego jakościowo i kadrowo są fatalne (ale jest mnóstwo debiutów).

Ogólnie jestem bardzo zmęczony zagranicznymi użytkownikami. Większość, naprawdę większość tych zdjęć zupełnie do niczego się nie nadaje. Niektóre są niezłe ale strach zwrócić uwagę, że lekko krzywe albo coś tam innego, bo się obrażają. Parę razy próbowałem z niektórymi rozmawiać i kończyło się jakimiś dantejskimi scenami, obrażaniem, wygadywaniem że robią zdjęcia od dwudziestu lat (mam na imię Henryk i naprawiam pralki od dwudziestu lat).
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pytanie o limit.

Post by mrozard » 05 Nov 2017, 09:37

empi wrote:aso
Ten człowiek już nie raz pokazał że jemu nawet litera się nie należy.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pytanie o limit.

Post by empi » 05 Nov 2017, 17:37

mrozard wrote:
empi wrote:aso
Ten człowiek już nie raz pokazał że jemu nawet litera się nie należy.
A to ja nie znam sprawy. Tylko widziałem, że interesuje się tym co wisi w poczekalni i użytkownicy mogą się czegoś nauczyć.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
tygrysek
Posts: 163
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Nowy Sącz
Contact:

Re: Pytanie o limit.

Post by tygrysek » 05 Nov 2017, 19:10

Tu ogólnie z całością Poczekalni moim zdaniem jest większy problem. Jedno to użytkownicy zagraniczni - no kurde zero rozwoju w większości przypadków. Tak jak koledzy zauważyli - pisze się to zaczyna się z ich strony zadyma. Stąd propozycja obniżenia im limitu bo to się inaczej nie da - nie wytłumaczy im. Kolejny problem to przeklikiwanie perspektywy - no skoro nie są w polskiej to po co ktoś uparcie przerzuca na polską? Potem tłumaczy się rodzimym użytkownikom, że pojazd za blisko, że ruszone i jak mają się nie wkurzać skoro widzą zdjęcia zagranicznych kolegów które przechodzą w takiej postaci?
Nie ma jednoznacznych wytycznych - a jeśli one są nie są one respektowane. Albo coś się uzgadnia i trzeba się stosować do tego albo wciąż będzie jedno wielkie zamieszanie tam.
Inny temat to jak zawsze - bywa, że zdjęcie wisi z 2 tygodnie, użytkownikowi się już nie pisze co skopał bo to są te same błędy po raz setny i nagle ktoś wchodzi i je puszcza. No więc po co jest ta poczekalnia? Wiadomo, że ocenianie zdjęcia jest zawsze względne - jeden uważa, że jest postęp czy coś, inny, że nie - tego nie przeskoczymy. Ale wraca pytanie które zadałem z 2 lata temu - nie można by wprowadzić takiego czegoś, że zdjęcie musi zaakceptować np 3 blokerów i dopiero wtedy jest upubliczniane? Unikniemy wtedy takich właśnie sytuacji.

Podsumowując bo dużo tekstu:
1. sugestia by nowi użytkownicy wszystko jedno czy krajowi czy zagraniczni mieli na dzień dobry limit np 3 zdjęcia dziennie
2. upublicznianie zdjęcie po akceptacji np 3 blokerów
3. możliwość ustawienia perspektywy (jak ktoś przeklika z niemieckiej na polską to nie można tego wrócić)
wg
Posts: 101
Joined: 18 Aug 2006, 00:00

Re: Pytanie o limit.

Post by wg » 05 Nov 2017, 20:15

tygrysek wrote:Inny temat to jak zawsze - bywa, że zdjęcie wisi z 2 tygodnie, użytkownikowi się już nie pisze co skopał bo to są te same błędy po raz setny i nagle ktoś wchodzi i je puszcza.
Dla bezpieczeństwa można więc zawczasu zostawić komentarz z prostym wypunktowaniem błędów, już bez tłumaczenia.
tygrysek wrote:No więc po co jest ta poczekalnia? Wiadomo, że ocenianie zdjęcia jest zawsze względne - jeden uważa, że jest postęp czy coś, inny, że nie - tego nie przeskoczymy. Ale wraca pytanie które zadałem z 2 lata temu - nie można by wprowadzić takiego czegoś, że zdjęcie musi zaakceptować np 3 blokerów i dopiero wtedy jest upubliczniane? Unikniemy wtedy takich właśnie sytuacji.
To bdb pomysł pod warunkiem, że blokerzy będą "głosować" naprawdę rzetelnie.
To ma nawet szansę działać biorąc pod uwagę, że nowi userzy raczej nie miewają znajomości wśród blokerów. Dlaczego o tym piszę? Bo głosowanie w drugą stronę, tę pozytywną (cenzorskie plusy) już dawno straciło sens, ponieważ zazwyczaj na główną trafiają zdjęcia tych, którzy mają kolesi z .
tygrysek wrote:3. możliwość ustawienia perspektywy (jak ktoś przeklika z niemieckiej na polską to nie można tego wrócić)


Dlaczego nie można? Zawsze możesz "odpublicznić" w perspektywie PL.

empi wrote:A to ja nie znam sprawy. Tylko widziałem, że interesuje się tym co wisi w poczekalni i użytkownicy mogą się czegoś nauczyć.


To prawda, tylko problem polega na tym, że komentarze w wielu przypadkach wprowadzają w błąd, więc niestety użytkownicy nie mogą się nauczyć albo mogą się nauczyć źle.
Post Reply