Promocji ci tam niczym w Tesco

Locked
User avatar
Morpheo
Posts: 15
Joined: 06 Jun 2007, 00:00
Location: Centrala WPK Legnica
Contact:

Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by Morpheo » 05 Dec 2010, 17:41

Czy normalne jest, że na sto ostatnich zdjęć z tagiem "promocja", zaledwie 25 pochodzi z 39-tysięcznego Bolesławca, w którym komunikację miejską obsługuje sobie MZK?

Przejrzałem ów setkę i wychodzi na to, że masowe "promocje" powodują następujące zdarzenia nadzwyczajne:
- zima w grudniu
- wszystkich świętych
- urlop kierowcy
- rezerwa
- "zastępstwo" za pojazd uszkodzony

przede wszystkim zaś spostrzeżenie przez autorów z ....
Zresztą, vide http://www.phototrans.eu/14,456130,0,Au ... 6_145.html

...

Mam jednak pytanie do uczonych w piśmie, mowie, a przede wszystkich tagach: "promocja" służy do tagowania np. razdorocznych przegubów, na liniach, gdzie zwykła jeździć solówa, czy każdorazowej zmiany wyświetlacza w Bolesławcu? :)
Michał D.
TMKM w Legnicy
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by decomposed05 » 07 Dec 2010, 10:25

Jak ochłoniecie to zapraszam do dyskusji.
User avatar
Michalbc
Posts: 333
Joined: 23 Jul 2007, 00:00
Location: Bolesławiec
Contact:

Re: Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by Michalbc » 07 Dec 2010, 16:30

Nie mam po czym ochłonąć, bo mnie to bawi, a sprawa z opisem jest dalej 'aktywna', został usunięty, bo kolega Morpheo po chamsku go zmieniał, przez co się robiły w nim krzaki, a ja nie mam zamiaru ich poprawiać i nie życzę sobie, żeby on go poprawiał, bo nie ma co w nim poprawiać, a robi to, żeby mnie podpuścić.

Druga sprawa - jak koleżka zarzucił - nie ma przydziałów wozów na linie, a tu się myli, bo są, jak nie konkretnych sztuk na konkretne linie, to typów. W związku z tym, iż nie mam czasu na regularne focenie - od kilku miesiecy wstecz focę tylko od wielkiego dzwona (jakiś ciekawy wyjazd, z planu, bądź rezerwy), bądź jak mam czas - wsio co popadnie, stąd tag promocja. W Bolesławcu, małym miasteczku najdłuższy pojazd zamyka się 10m, a najmniejszy w 8,5m, a ścisły przydział typów się dzieli na A1010M+M101, M081, H9-35, i Stario. Od tego zaczyna się plan wozów. Kolejnym czynnikiem jest to, czy auto śmiga na abecadłach (dodatki, dwurazówki), czy planowe. I czasami się zdarza, że auto z dodatków ląduje na brygadzie planowej, wcale nie z rezerwy i to już jest dla mnie promocja. Kolejną promocją jest to, gdy dany typ wozu, bądź dany wóz przypisany do danej linii śmiga na innej, bądź małe poleci tam, gdzie nie powinno. I na tym się kończy moja specyfika, co do dodawania tagów na TWB.

Z rezerwą wiadomo, opis brygad dodaje ze względu na częste zmiany łączeń między brygadowych, a to jest mi pomocne pod zdjęciami, a jak kogoś to ciekawi, to się przeważnie pyta w komentarzu o rozwinięcie 'szyfru' :P

Jeszcze bardziej smieszne jest to, że udziela się prawie cała Legnica z TWB, rozbudzeni przez Morphea, który uraz osobisty do mnie przelewa tutaj, a to mnie śmieszy, jak mało co. A dobrze, niech się wielce szanowny pobawi, może jeszcze mu grabki kupić? :> Ja się pośmieje, ucichnie ta sprawa, troche odczeka i znów się zacznie.

Deco, decyduj co w tej sprawie. Jak Morpheo, albo kto inny z Legnicy nie będzie edytować mi innych informacji z MZK Bolesławiec - opis wrzucę.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by Amalio » 07 Dec 2010, 17:27

Michalbc wrote: Kolejną promocją jest to, gdy dany typ wozu, bądź dany wóz przypisany do danej linii śmiga na innej, bądź małe poleci tam, gdzie nie powinno. I na tym się kończy moja specyfika, co do dodawania tagów na TWB.
Każdy tag który nie odnosi się ściśle do czegoś wymaga pewnego wyczucia. Tak jak nie tagujemy "zima" wtedy kiedy jest kalendarzowa zima, a wtedy gdy zalega dużo śniegu i w ogóle zima na całego. Tak na litość Boską nie ma co tagować jak autobus wyjedzie nie na tej linii co trzeba mimo iż za niego wyjechał kompatybilny. Promocja to jest wtedy gdy w Meteorze zepsuje się M081 i zamiast niego na 245 puszczą Scanie C113CLL albo M121, a nie Medium za inne Medium albo nawet Medium za H35 i odwrotnie, bo macie tych autobusów pod dostatkiem, a miasto jest małe, więc znaleźć to czego się szuka nie jest wcale trudno. Niech ten tag przysłuży się innym i niech nie będzie zawalony czymś co jest zrozumiałe dla jednej osoby i w ogóle mało istotne dla ogółu. Promocja w Bolesławcu, to będzie wtedy jak na najbardziej obciążonej linii pojawi się Stario, a na największym muchowozie pojedzie Salus. Koniec kropka. Bez przeciągania struny.
User avatar
Michalbc
Posts: 333
Joined: 23 Jul 2007, 00:00
Location: Bolesławiec
Contact:

Re: Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by Michalbc » 07 Dec 2010, 17:49

To tak są tagowane. A i pardon, nie miało być kolega Morpheo, a samo Morpheo. :lol:
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by decomposed05 » 08 Dec 2010, 11:35

To trzymać się wytycznych proszę.
User avatar
Morpheo
Posts: 15
Joined: 06 Jun 2007, 00:00
Location: Centrala WPK Legnica
Contact:

Re: Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by Morpheo » 08 Dec 2010, 15:37

To trzymać się wytycznych proszę.
Zamiarem tego tematu było, by wypracować w toku merytorycznej dyskusji ów wytyczne. Na viewtopic.php?f=8&t=3173 - oficjalnej liście tagów - tak popularnej tu i ówdzie "promocji" bowiem nie ma.
Michał D.
TMKM w Legnicy
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Promocji ci tam niczym w Tesco

Post by decomposed05 » 10 Dec 2010, 10:35

Temat został zamknięty bo został wyczerpany.
Locked