phototrans.pl: ikarus280e

Prace tych, którzy chcą się dostać na naszą stronę
Post Reply
ikarus280e

phototrans.pl: ikarus280e

Post by ikarus280e » 21 Feb 2013, 21:36

Image
To przepraszam co powinno być na zdjęciu, żeby Państwa usatysfakcjonować? Bo nie ogarniam tematu. Pierwsze foto nie, bo na końcowym. Drugie nie bo płotek... Wydawało mi się, że to mają być zdjęcia komunikacji w naszym obiektywie... Mam takie możliwości jakie mam. Chciałem mieć konto na TWB. Myślałem, że to stosunkowo łatwo załatwić...
Wysyłam jeszcze jedno. Może TO trafi w Państwa gust...
Z góry przepraszam, że na zdjęciu jest słup :)
Date: 2013-2-NULL
Number: 2427
Description: Krótki 9 metrowy Autosan #2427 na ulicy Racławickiej w Lublinie.
User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: phototrans.pl: ikarus280e

Post by MKM Lechu » 21 Feb 2013, 22:04

Uśmiałem się z tego tłumaczenia i przemyśleń. :lol: Pooglądaj sobie zdjęcia w naszej galerii, proponuję te z plusami, bo najlepiej się uczyć od najlepszych i zobaczysz o co chodzi, bo na pewno nie o byle jakie zdjęcie, żeby tylko autobus na nim był, w dodatku sfotografowany z dwóch metrów i zasłonięty... Trenuj dalej, a jak nie masz cierpliwości, to daj sobie spokój, bo dziś nie łatwo tu o konto, poziom stale wzrasta, zwłaszcza w miastach wojewódzkich. ;)
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: phototrans.pl: ikarus280e

Post by Adrian Henszel » 22 Feb 2013, 09:28

Przede wszystkim pojazd powinien być w ruchu, nie zasłonięty niczym, tu masz zdjęcie słupa nie autobusu, dodatkowo warto też zwracać uwagę na warunki atmosferyczne, preferowane są fotki jasne, w przypadku zdjęć w dni słoneczne należy zwracać uwagę na to czy pojazd jest równomiernie oświetlony od fotografowanego boku (słońce za plecami), najlepiej też wyjść w plener lub poszukać unikatowego miejsca, tak by zdjęcie było ciekawe a nie było kolejnym identycznym portretem danego pojazdu. Warto używać zoomu aby uniknąć zniekształceń no i więcej luzu wokół pojazdu, nie może on rozpychać kadru, poza nim powinno się tam załapać także coś ciekawego, jakiś widoczek, droga, budynek itp. Warto także stosować zasadę trójpodziału kadru - pokrótce kadr dzielimy na trzy równe części pionowo i poziomo i przy robieniu zdjęcia lub kadrowaniu obiekt fotografowany staramy się mieć w jednym z punktów przecięcia się tych linii.
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
Jelcz970
Posts: 129
Joined: 17 Apr 2007, 00:00
Location: Radom
Contact:

Re: phototrans.pl: ikarus280e

Post by Jelcz970 » 23 Feb 2013, 16:38

Trzecie foto nie, bo słup ;)
Administrator

Decision

Post by Administrator » 26 Feb 2013, 16:05

User was denied
Post Reply