phototrans.pl: jakub.ucinski2

Prace tych, którzy chcą się dostać na naszą stronę
jakub.ucinski2

phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by jakub.ucinski2 » 21 Feb 2013, 21:47

Image
Od dziecka interesuje się komunikacją miejską. Mój dziadek pracował jako kierowca. Chciałbym się tutaj wykazać.
Date: 2011-7-8
Number: 7204
Description: Mosty, ul.Gdyńska. Zdjęcie z wakacji 2011. Autobus linii 146 wraca do Gdyni.
User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by MKM Lechu » 21 Feb 2013, 22:01

Ze zdjęciem od zacienionej strony tego tu niestety nie zrobisz.
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by mrozard » 21 Feb 2013, 22:30

Zacieniony bok nadrabia kadrem, więc nie pieprz.
User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by MKM Lechu » 21 Feb 2013, 23:51

mrozard wrote:Zacieniony bok nadrabia kadrem, więc nie pieprz.
I co z tego? Zdjęcie nieudane. Podobnie jak motyw z mostem jednego z tramwajów, bo był zasłonięty, ale kadr mimo tego sto razy ciekawszy niż tu, gdzie masz zwykłe pole jakich w Polsce pełno... bywały tu ciekawsze zdjęcia, które "hejtowałeś". Nie widzę też problemu powtórzyć go w pochmurny dzień, nie piszę o innej porze słonecznego dnia, bo nie znam geograficznego położenia tej ulicy. I zapomniałeś o jednym:
Forum, jak sama nazwa mówi służy do wyrażenia opinii publicznie, Ty jednak posuwasz się do tego by ją komuś podważać i uznać swoją za lepszą, tylko, że fakt, iż masz literkę przy nicku nic jeszcze nie znaczy, że Twoje ma być zawsze na wierzchu. Nie na tym to polega i pamiętaj, że gusta są różne - to, co ja napisałem, czy ktoś inny by to zrobił nie musi trafiać w Twoje gusta, niemniej jednak można to wyrazić w sposób jakiś bardziej grzeczniejszy... Wszystko też zależy, czy Adminowi się spodoba i uzna, że autor zasłużył tym zdjęciem na konto. Nasze komentarze mają mu jakby pomóc, ale nie na zasadzie, że tamten nie ma racji i ja wiem lepiej, bo mam literkę, a on nie ma i się nie zna... EOT, nie biorę już udziału w żadnych słownych przepychankach, które w dodatku nie powinny mieć miejsca, bo zdjęcie jest zwyczajnie za słabe.
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by Adrian Henszel » 22 Feb 2013, 09:20

Panowie, chcecie pomóc to trochę bardziej treściwie bo wasze hasła rzucone na wiatr nikomu "z zewnątrz" nic nie powiedzą.

Co do zdjęcia kadr jest dobry, plener to naprawdę plus zdjęć z okolic trójmiasta, trzeba pamiętać, że tam poziom jest naprawdę zawyżony. Sam pojazd znajduje się w mocnym punkcie co także jest plusem zdjęcia, nie ucieka też z kadru. Co do wad to wcześniej wspomniany bok w cieniu jest wadą bez wątpienia, zwłaszcza w przypadku zdjęć na których większość wyeksponowanego pojazdu to właśnie ciemny bok, do tego dochodzi jeszcze kompresja - masz do dyspozycji 500KB, nie ograniczaj się do niespełna 130. Cosik ostrość też kuleje w prawym dolnym rogu.

Podsumowując, ogólnie nie jest źle i oglądając kandydatury innych osób to zdjęcie wypada dobrze zwłaszcza pod względem kadru, jeśli chodzi o miejsce wykonania to szukając tego typu miejscówek działasz dla siebie na plus, popracuj nad jakością i zwracaj uwagę na oświetlenie a powinno być dobrze.
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by mirekmiras73 » 22 Feb 2013, 12:00

Wóz jednak trochę jest poza mocnym punktem, powinien trochę bardziej "podjechać do przodu", tak by w okilicach mocnego punktu znalazł się koniec sekcji A. W tej chwili tył pojazdu jest zbyt blisko kadru.
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by mrozard » 22 Feb 2013, 14:05

MKM Lechu wrote:[...]
Szukaj nadal układzików i innych bzdur które są skierowane specjalnie przeciwko Tobie, na pewno ludzie będą mieli do Ciebie szacunek i będą się słuchali jak psy Pawłowa.

Dziękuję, dobranoc.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by vecto_529 » 22 Feb 2013, 14:25

MKM Lechu wrote:iż masz literkę przy nicku [...]ja wiem lepiej, bo mam literkę
Co Ty się tych literek uczepił? Jeśli myślisz, że literka przy nicku przedłuża komuś męskość, lub "dodaje skrzydeł", to zabierz swoje zabawki i idź do innej piaskownicy... :lol: Wszędzie i u wszystkich coś widzisz, tylko chyba dawno w lustro nie patrzyłeś.
ImageImageImage
User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by MKM Lechu » 22 Feb 2013, 20:02

mrozard wrote:na pewno ludzie będą mieli do Ciebie szacunek
Nie wymagam tego od nikogo.
mrozard wrote:będą się słuchali jak psy Pawłowa.
Póki co sam wymagasz tego ode mnie i mam grzecznie komentować fotki po Twojej myśli. Otóż nie.
vecto_529 wrote:Jeśli myślisz, że literka przy nicku przedłuża komuś męskość, lub "dodaje skrzydeł", to zabierz swoje zabawki i idź do innej piaskownicy... :lol: Wszędzie i u wszystkich coś widzisz, tylko chyba dawno w lustro nie patrzyłeś.
Tak, zabieram, bo właśnie tak myślę, jesteś doskonałym na to przykładem. Ważne, że ty w to lustro patrzysz codziennie. Masz bardzo krótką pamięć - mnie nie usuwali z tej galerii siłą, jak ciebie. Ale ja sam odejdę. A ty co? Wróciłeś, dostałeś literkę, masz większą władzę, brawo, gratuluję, żegnam.
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: phototrans.pl: jakub.ucinski2

Post by mrozard » 22 Feb 2013, 20:12

MKM Lechu wrote:nie biorę już udziału w żadnych słownych przepychankach
;)
Post Reply