phototrans.pl: sebober

Prace tych, którzy chcą się dostać na naszą stronę
Post Reply
sebober

phototrans.pl: sebober

Post by sebober » 23 Mar 2013, 17:30

Image
Chciałem zgłosić naruszenie zasad regulaminu i prawa umieszczania wizerunku osób przez użytkownika romsterek. Zamieścił on mój wizerunek bez mojej zgody na zdjęciu zrobionym w Klukowie przy autobusie lini 110 nr boczny 2518 w dniu 20 marca 2013r.
Proszę o bezwzględne usunięcie tego zdjęcia lub o usunięcie mojego wizerunku.
Ochronę wizerunku osoby fotografowanej reguluje Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)
Ustawodawca w art. 81 cytowanej ustawy, dokonał precyzyjnego ustalenia, na jakich zasadach można publikować wizerunek osoby fotografowanej.
Art. 81 ust. 1
Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
W przypadku nie zastosowania się do mojej prośby będę zmuszony złożyć doniesienie do prokuratury.
Date: 2013-NULL-NULL
Number:
Description:
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: phototrans.pl: sebober

Post by Adrian Henszel » 23 Mar 2013, 19:47

Szkoda, że nie doczytałeś ustępu drugiego tego samego artykułu:
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
Sorry...
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
User avatar
Cash
Posts: 221
Joined: 03 Mar 2008, 00:00
Contact:

Re: phototrans.pl: sebober

Post by Cash » 23 Mar 2013, 23:34

sebober wrote:Chciałem zgłosić naruszenie zasad regulaminu i prawa umieszczania wizerunku osób przez użytkownika romsterek. Zamieścił on mój wizerunek bez mojej zgody na zdjęciu zrobionym w Klukowie przy autobusie lini 110 nr boczny 2518 w dniu 20 marca 2013r.
Proszę o bezwzględne usunięcie tego zdjęcia lub o usunięcie mojego wizerunku.
Ochronę wizerunku osoby fotografowanej reguluje Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)
Ustawodawca w art. 81 cytowanej ustawy, dokonał precyzyjnego ustalenia, na jakich zasadach można publikować wizerunek osoby fotografowanej.
Art. 81 ust. 1
Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
W przypadku nie zastosowania się do mojej prośby będę zmuszony złożyć doniesienie do prokuratury.
Date: 2013-NULL-NULL
Number:
Description:
Nie wychodź z domu, a już na pewno nie chodź na jakieś uroczystości, wydarzenia i inne imprezy. Jeszcze jacyś fotoreporterzy przypadkowo Cię sfotografują i będziesz musiał pisać zbiorowe pozwy.
Z buta wjeżdżam, czyli jak działa copywriting sprzedażowy.
User avatar
mxk
Posts: 40
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Szczecin

Re: phototrans.pl: sebober

Post by mxk » 24 Mar 2013, 11:13

sebober wrote: W przypadku nie zastosowania się do mojej prośby będę zmuszony złożyć doniesienie do prokuratury.
To jest Polska, kraj eks-komunistyczny, tutaj wszystko załatwia się przez prokuratora, jakby on zajmował się naruszeniem dóbr osobistych... Proces cywilny nie istnieje?
DrahEk
Posts: 41
Joined: 12 Dec 2008, 00:00
Contact:

Re: phototrans.pl: sebober

Post by DrahEk » 24 Mar 2013, 17:25

Ale jakby przyjechała telewizja/prasa zrobić wywiad i jeszcze by zapłacili za to, to wtedy każdy pierwszy leci.
User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: phototrans.pl: sebober

Post by piotr_kosz » 25 Mar 2013, 12:27

Uprzejma prośba zamieniła się w straszenie prokuraturą. Ja bym zostawił...
User avatar
karolwozniak
Posts: 148
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Gdańsk
Contact:

Re: phototrans.pl: sebober

Post by karolwozniak » 25 Mar 2013, 15:28

Heh. Dobre! Tego nie widziałem. :P Teraz tylko w tym miejscu znajduje się zdjęcie, na którym wizerunek rzeczywiście jest widoczny. :)
Post Reply