phototrans.pl: woytek.dulski

Prace tych, którzy chcą się dostać na naszą stronę
Administrator

Decision

Post by Administrator » 11 Nov 2013, 22:40

User was accepted
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: phototrans.pl: woytek.dulski

Post by mirekmiras73 » 15 Nov 2013, 09:58

Obiektywy w niektórych telefonach mają już rozdzielczości jak najsłabsze kompakty, co przy finalnym produkcie przeznaczonym na stronę internetową nie ma żadnego znaczenia i zdjęcie będzie miało tyle odwzorowanych detali, jakby została zrobione obiektywem Canon klasy L. Inna sprawa, że jak usłyszałem, iż Nokia Lumia jakaś tam ma matrycę o rozdzielczości 40 MPx, to się przeraziłem. Tak więc mając bardzo dobry aparat w telefonie można czasem "awaryjnie" popełnić zdjęcie.
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: phototrans.pl: woytek.dulski

Post by egon » 15 Nov 2013, 10:20

mirekmiras73 wrote:Inna sprawa, że jak usłyszałem, iż Nokia Lumia jakaś tam ma matrycę o rozdzielczości 40 MPx, to się przeraziłem. Tak więc mając bardzo dobry aparat w telefonie można czasem "awaryjnie" popełnić zdjęcie.
To jeszcze zależy, na jakiej powierzchni tyle megapikseli zostało upchnięte. Dla matryc o małych rozmiarach szumy będą kolosalne. Wolałbym mieć telefon z aparatem 3,2 MPx, a z lepszą optyką. Poza tym jak dotąd w telefonach ISO jest chyba dobierane automatycznie albo stałe - nie wiem, nigdy nie sprawdzałem parametrów aparatów w telefonach - więc wymaga do wykonania fotografii dobrej pogody.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: phototrans.pl: woytek.dulski

Post by mirekmiras73 » 15 Nov 2013, 11:26

Janusz, 40 MPx to jest kolos nawet na matrycę lustrzankową APSC, a co dopiero w telefonie, gdzie ona jest mniejsza od matrycy kompaktów. ISO jest też regulowane ręcznie, ale często przy wartości 200 widac już szum.
Post Reply