rail.phototrans.eu: maciek.mikolajczak

Prace tych, którzy chcą się dostać na naszą stronę
Post Reply
maciek.mikolajczak

rail.phototrans.eu: maciek.mikolajczak

Post by maciek.mikolajczak » 04 Sep 2014, 00:10

Image
Witam

Chciałbym mieć konto w Państwa serwisie, ponieważ jesteście największą i najpopularniejszą galerią kolejową w sieci o znakomitej renomie. Zajmuję się fotografią kolejową od jakiegoś czasu i ciągle rozwijam się w tej dziedzinie, staram się podnosić swoje umiejętności i robić ciekawe zdjęcia. Przede wszystkim pokazać ludziom coś więcej niż tylko sam skład i kawałek torów czy słupów, ale też w opisie opowiedzieć coś na temat scenerii w jakiej został pociąg uchwycony, jakąś historię, ciekawostkę by potencjalny widz otrzymał coś więcej niż tylko samo zdjęcie składu, które sobą nic więcej nie reprezentuje.

Najbardziej zależy mi jednak na pokazaniu szerszej publice piękna kolei linii 298 i 299 przebiegających przez Śląsk Kamiennogórski, które patrząc na ilość zdjęć w sieci pochodzących z tych szlaków są mocno zapomniane i niesłusznie lekceważone przez kolejowych fotografów. Chcę więc pokazać wszystkim piękno kolei w tym regionie i to że warto się tutaj wybrać osobiście :) Dziękuje za rozpatrzenie mojej kandydatury.

Z wyrazami szacunku
Maciej Mikołajczak
Date: 2014-6-24
Number: S200-303, S200-529
Description: Duet S200 z STK wraz ze składem próżnych czeskich wagonów wraca z Kralovca do Wałbrzycha po dostarczeniu ładownego składu. Tego dnia STK jechało z węglem dwa razy co było sytuacją nietypową, bo z reguły jadą tutaj raz dziennie.

Skład opuszcza właśnie dawną lubawską stację i podąża w kierunku Kamiennej Góry linią 299. Na zdjęciu widoczna dawna parowozownia wachlarzowa zaś vis a vis niej po drugiej stronie składu w tym małym gąszczu krzaków mieszczą się jeszcze resztki drugiej szopy, którą Lubawka posiadała. W oddali widać przebieg linii 299 po której owy skład właśnie jedzie, wieś Błażkową u podnóży Szczepanowskiego Grzbietu oraz możemy podziwiać kawałek Karkonoszy ( z lewej) i przede wszystkim Rudawy Janowickie (z prawej).

Zdjęcie zrobione ze szczytu Świętej Góry (701 m n.p.m.).
Post Reply