Page 1 of 1

phototrans.pl: mateuszserus6

Posted: 21 Jul 2020, 14:44
by mateuszserus6
Image
Od małego dziecka interesuję się komunikacją miejską i wszystkim tym co jest z nią związane . Czasem hobbistycznie fotografuję zarówno autobusy miejskie ; autobusy turystyczne jak i tramwaje . Zdaję sobie sprawę z tego,że zdjęcia mojego autorstwa nie są najlepsze ale też uważam,że nie są one aż tak tragiczne aby nie nadawały się do zaprezentowania na tym forum . Uważam,iż jeśli moja prośba o dołączenie do grona autorów mających konto na forum została by pozytywnie rozpatrzona mógł bym tutaj raz na jakiś czas wrzucać ciekawe ujęcia pojazdów transportu publicznego...mógł bym również dzięki innym ludziom,którzy tutaj już posiadają konto dostać cenne wskazówki na to jak robić jeszcze lepsze ujęcia fotograficzne niż dotychczas co pózniej na pewno bym umiejętnie wykorzystał .

Phototrans śledzę od paru dobrych lat i szczerze mówiąc zawsze chciałem dodawać tutaj zdjęcia. Mam nadzieję że pozytywnie rozpatrzycie moją kandydaturę :) .

Jeśli zdjęcie jest złe bądź jeśli coś należałoby w nim poprawić,to oczywiście bardzo bym prosił o nadmiernie nie błędów,które popełniłem oraz oczywiście o napisanie tego co mógłbym ewentualnie zrobić żeby te błędy poprawić .
Date: 2020-7-18
Number: #634
Description: Tarnów,ulica Zamkowa .

Re: phototrans.pl: mateuszserus6

Posted: 04 Aug 2020, 18:24
by ganifan
Raczej nic nie stoi na przeszkodzie, aby TWBowicz udzielił Ci kilku wskazówek. Wspominałeś, że jeżeli popełniłeś błędy, to z chęcią chciałbyś wiedzieć, jakie konkretnie.
Owszem, popełniłeś błędy>
1* Źle skadrowanie zdjęcie. Postaraj się na przyszłość kadrować zdjęcie tak, aby autobus był w "mocnym punkcie" - zasada trójpodziału. Zapraszam do zapoznania się z tym tematem.
2* Fotografia wydaje się być prześwietlona. Staraj się inaczej dobierać parametry, a jak faktycznie zależy Ci na zdjęciu, to wyciśnij ostatnie soki (oczywiście z umiarem ;p ) ze zdjęcia. Nie każde przepalenie jest tragedią.
3* Staraj się, aby pojazd, który fotografujesz był w całości na słońcu. Ty możesz sobie robić zdjęcie z cienia, ale autobus staraj się łapać w słońcu.
4* Aparat wyżej! Autobus jest prawie na środku. Daj następnym razem więcej nieba, a mnie ziemi.
5* Nie ucinaj różnego rodzaju obiektów, które w kadrze mogą wyglądać lepiej nie ucięte. Latarnia w tle aż płacze, że uciąłeś jej żarówkę :D
Ja na TWB jestem już rok (bez jednego miesiąc) i przekazuję Ci cenną wiedzę, z którą myślę się rozwiniesz. Widzę potencjał, tylko musisz się doszkolić.

Re: phototrans.pl: mateuszserus6

Posted: 05 Aug 2020, 11:33
by tygrysek
Pierwsza zasada, że TWBowicze z małym stażem a zwłaszcza mający poczekalnie tu NIE UDZIELAJĄ RAD.

Po drugie temu nie ma co odpisywać - miał pisane z 50 razy i tego nawet nie czyta.

Re: phototrans.pl: mateuszserus6

Posted: 05 Aug 2020, 12:38
by ganifan
A chyba, że tak. Bo widzę, że inny nick, więc myślę, że zapodam radą. Niby mały staż, ale jednak mnie nauczono bardzo dużo.

Re: phototrans.pl: mateuszserus6

Posted: 05 Aug 2020, 21:08
by egon
Staż stażem, ale rady trafne. Tyle, że trafiają na mało urodzajny grunt. Ten kandydat publikuje tu chyba pod dwudziestoma nickami, co już powinno go wykluczać za robienie bałaganu. Jakieś tam słabe postępy niby widać, ale za ten bajzel ja bym odmówił przyznania konta, przynajmniej dopóki nie zdecyduje się na jeden nick.