www.phototrans.eu: ERKa

Prace tych, którzy chcą się dostać na naszą stronę
ERKa

www.phototrans.eu: ERKa

Post by ERKa » 04 Mar 2012, 17:05

ImageJestem fanka komunikacji miejskiej przez prawie polowe mojego wzglednie krotkiego zywota, oraz gosciem TWB niemalze od poczatku. Staram sie na biezaco rozwijac zarowno moje zdolnosci fotograficzne, jak i wiedze na temat wszelkich pojazdow, co nie jest trudne gdy jest sie dziewczyna zakreconego milosnika i zapalonego fotografa. :) Mimo ze rezyduje w Warszawie i jej okolicach, jak tylko czas i finanse na to pozwalaja, robie fotowypady w inne rejony oraz biore udzial w imprezach komunikacyjnych, co pozwala mi osiagnac wieksza roznorodnosc fotografowanych pojazdow. Powyzsze zdjecie pochodzi z imprezy ALBa Ekstremalnie cz.2, ktora odbyla sie 25 lutego w Krakowie i okolicach.

PS. Jakis czas temu w pewnej dyskusji, ktora wywiazala sie na facebookowym profilu phototrans.eu, straszylam zartem, ze przy nastepnej kandydaturze nie omieszkam napisac 10 razy, ze jestem dziewczyna. 10 razy to moze jednak przesada, ale zeby nie bylo, ze jestem goloslowna: tak, jestem dziewczyna i korzystajac z okazji pozdrawiam osoby prowadzace rzeczony profil ;)
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by egon » 04 Mar 2012, 20:59

Ostrość i kolory OK, ale kadr niezbyt szczęśliwy - ta tablica uroku zdjęciu nie dodaje. No i nie pamiętam sytuacji, żeby ktoś dostał się na galerię zdjęciem z imprezy. Trzeba będzie udać się gdzieś w plener. Sprzęt masz niezły, obróbka też nie szwankuje, dasz radę. Ostatnio pogoda dopisuje, życzę powodzenia :)

Edit: i jeszcze dwie rady dot. przyszłych zdjęć:
- mniej dołu a więcej góry (tu nie mogłaś tego zrobić, bo obcięłabyś słupki tablicy),
- lepiej jest łapać obiekt od nie zacienionej strony (choć tu akurat efekt zacienienia nie straszy, pewnie dzień był pochmurny).
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
lukk
Posts: 1133
Joined: 23 Nov 2008, 00:00

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by lukk » 05 Mar 2012, 00:15

egon wrote:No i nie pamiętam sytuacji, żeby ktoś dostał się na galerię zdjęciem z imprezy.
Ano dostał się - i to fotą z tej samej imprezy :)
viewtopic.php?f=22&t=9060
Poza tym zgadzam się z przedpiścą w całej rozciągłości.
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by mirekmiras73 » 05 Mar 2012, 08:46

Tutaj można było zrobić kilka kroków do przodu, tak, by znak wogóle się nie załapał i wtedy podnieść kadr w górę umieszczając uatobus na ok 1/3 wysokości kadru od dołu. Tło było by pewnie znacznie ciekawsze.
User avatar
Cash
Posts: 221
Joined: 03 Mar 2008, 00:00
Contact:

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by Cash » 05 Mar 2012, 16:55

Akurat ta kompozycja nie wygląda na przypadkową, więc gadanie, że kilka kroków dalej i znaku nie byłoby jest bezsensowne. Kadr IMHO jest ok.
Z buta wjeżdżam, czyli jak działa copywriting sprzedażowy.
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by mirekmiras73 » 10 Mar 2012, 09:38

Cash wrote:więc gadanie, że kilka kroków dalej i znaku nie byłoby jest bezsensowne
Jaja sobie robisz? To jest galeria autobusów, czy znaków drogowych, który wybitnie jest tu dominującym elementem zdjęcia?
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by justforfun » 10 Mar 2012, 10:43

Ja osobiście uważam, że ten znak jest tu zbędny. Tam widzę iż autobus zjechał z jakiejś górki więc można było odpuścić znak a fotke zrobić gdy właśnie tytułowa ALBa zjeżdża z tejże górki.
Ale to tylko moje zdanie a inni mogą się z nim po prostu nie zgodzić ;)
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by egon » 10 Mar 2012, 20:47

justforfun wrote:Tam widzę iż autobus zjechał z jakiejś górki więc można było odpuścić znak a fotke zrobić gdy właśnie tytułowa ALBa zjeżdża z tejże górki.
Przypuszczam, że ten autobus wcale nie jedzie, tylko niezbyt szczęśliwie ustawił się do fotostopu. Na pustej ulicy nie jechałby tak blisko prawego pobocza. Nie wiem, nie byłem na tej imprezie, ale tak czy inaczej ja tym zdjęciem nie kandydowałbym.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
Cash
Posts: 221
Joined: 03 Mar 2008, 00:00
Contact:

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by Cash » 11 Mar 2012, 19:37

mirekmiras73 wrote:
Cash wrote:więc gadanie, że kilka kroków dalej i znaku nie byłoby jest bezsensowne
Jaja sobie robisz? To jest galeria autobusów, czy znaków drogowych, który wybitnie jest tu dominującym elementem zdjęcia?
Nie? Proponuje wyciąć ten autobus tak żeby z każdej strony zostały 2 mm przestrzeni.
Z buta wjeżdżam, czyli jak działa copywriting sprzedażowy.
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: www.phototrans.eu: ERKa

Post by mirekmiras73 » 11 Mar 2012, 20:09

Cash wrote:Proponuje wyciąć ten autobus tak żeby z każdej strony zostały 2 mm przestrzeni.
Jeszcze "lepszy" pomysł, ech...
Post Reply