[Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Dyskusje o imprezach i przejazdach specjalnych. Discussion about special journeys and bus entertainment.
User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by piotr_kosz » 20 Mar 2013, 15:30

Ja proponuję Nowy Sącz pod wodzą GSMK. Wielokrotnie swoimi zdjęciami udowodnili, że na trasach i dobraniu fotostopów znają się na rzeczy. Pojazdy również są ciekawe, a jeżeli zabrakłoby odpowiedniej liczby z powodu zbyt dużej ilości uczestników to sądzę, że idzie się dogadać np. z tamtejszym MPK ;). Ciekawy jestem co na to sam klub... :)

Co do Częstochowy - czy była tam już plenerowa impreza przeznaczona dla dużej ilości ludzi? Nie przypominam sobie. Czy warto oddawać takie wydarzenie w ręce niedoświadczonych osób?
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by vecto_529 » 20 Mar 2013, 15:41

piotr_kosz wrote:Co do Częstochowy - czy była tam już plenerowa impreza przeznaczona dla dużej ilości ludzi? Nie przypominam sobie. Czy warto oddawać takie wydarzenie w ręce niedoświadczonych osób?
GSMK są i będą, więc zdążymy tam pojechać. A wszystkie trzy wozy serii 400 mogą nie dotrwać do 13-tych urodzin... Poza tym, chyba nieco na wyrost piszesz o niedoświadczonych osobach... :> Bo kto jak kto, ale Wojtek Liberda to jest tam akurat bardzo na miejscu i myślę, że nie jest tam sam.
ImageImageImage
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by Marcin Ciszewski » 20 Mar 2013, 16:09

piotr_kosz wrote:Ja proponuję Nowy Sącz pod wodzą GSMK. Wielokrotnie swoimi zdjęciami udowodnili, że na trasach i dobraniu fotostopów znają się na rzeczy. Pojazdy również są ciekawe, a jeżeli zabrakłoby odpowiedniej liczby z powodu zbyt dużej ilości uczestników to sądzę, że idzie się dogadać np. z tamtejszym MPK ;). Ciekawy jestem co na to sam klub... :)
Wątpię by impreza w Nowym Sączu zgromadziła większą frekwencję niż dwie ostatnie rocznice ze względu na przechujowy dojazd ;)
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
MZ
Posts: 59
Joined: 07 Feb 2007, 00:00

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by MZ » 20 Mar 2013, 20:13

decomposed05 wrote:1. Radom (Ikarus + Jelczyk) - a nie macie tam jakiegoś starodawnego mana?
Ze starodawnymi MAN-ami tak łatwo nie będzie, ale jeśli chcemy coś nietypowego, to niewykluczone, że udałoby się załatwić z tej okazji wyjazd któregoś z tych wozów z rocznika 1991: http://phototrans.pl/2415,224,232,0,f.html (czyli rówieśników jedynego radomskiego Ikarusa). Na co dzień pasażerowie tym nie jeżdżą, więc byłaby dodatkowa ciekawostka. A do tego może jeszcze coś interesującego Was z PKS-u.
piotr_kosz wrote:Ja proponuję Nowy Sącz pod wodzą GSMK. Wielokrotnie swoimi zdjęciami udowodnili, że na trasach i dobraniu fotostopów znają się na rzeczy. Pojazdy również są ciekawe.
Masz rację - byłem bodajże na dwóch imprezach w Nowym Sączu i zgadzam się z tą opinią. Zresztą im jest o tyle łatwiej, że gdzie by nie pojechali, to... zawsze będą jakieś malownicze góry. A na Równinie Radomskiej trzeba się w tym celu trochę wysilić, ale ciekawy efekt też naprawdę da się osiągnąć. Jeśli zabiorą tu głos także ci, którzy choć raz byli na imprezach w Radomiu, to być może potwierdzą to, czego pozostali nie za bardzo mogą sobie na razie wyobrazić. A wracając jeszcze do Nowego Sącza, to GSMK organizuje imprezy cyklicznie, więc myślę, że dla tych, którzy chcą, coś znajdzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku - pewnie w jakiś pogodny letni weekend.
piotr_kosz wrote:Co do Częstochowy - czy była tam już plenerowa impreza przeznaczona dla dużej ilości ludzi? Nie przypominam sobie. Czy warto oddawać takie wydarzenie w ręce niedoświadczonych osób?
No właśnie - ja też nie przypominam sobie żadnej imprezy autobusami miejskimi w Częstochowie, a sam bym chętnie na taką pojechał. Trudno oceniać zatem coś, czego jeszcze nie było, ale mimo wszystko chyba jednak trzeba tam zrobić coś wcześniej, żeby inni wiedzieli, czego tak naprawdę można się spodziewać. Najlepsze są bowiem doświadczenia i opinie uczestników z wcześniej organizowanych imprez. Ja na przykład wiem, że do Warszawy, Łodzi, Trójmiasta, Nowego Sącza, Lublina, Bydgoszczy czy Białegostoku (być może jeszcze coś przeoczyłem) warto jeździć, bo organizatorzy tamtejszych imprez mają już doświadczenia (choć czasem przy większych imprezach i im ciężko jest nad wszystkim zapanować).
Robert Chojnicki wrote:GSMK są i będą, więc zdążymy tam pojechać. A wszystkie trzy wozy serii 400 mogą nie dotrwać do 13-tych urodzin.
Może to zabrzmi jak żart, ale imprezę w Częstochowie proponowałbym w sierpniu. SERIO! Wyobraźcie sobie fotostop autobusu z tablicą "Pielgrzymka", a w tle podążającą pieszo prawdziwą pielgrzymkę na Jasną Górę? To szczególny region, więc warto dostosować się do tego, co o innej porze roku i w innej części kraju będzie praktycznie niewykonalne.
Marcin Ciszewski wrote:Wątpię by impreza w Nowym Sączu zgromadziła większą frekwencję niż dwie ostatnie rocznice ze względu na przechujowy dojazd.
Słaby dojazd to jedno (nawet z Radomia, skąd teoretycznie daleko nie jest, musiałem kombinować). Druga sprawa to skrajne położenie na mapie, co zawęzi krąg ewentualnych zainteresowanych głównie do południowej części Polski. Pamiętajcie poza tym, że impreza ma odbyć się w marcu, gdy dzień jest krótki. Latem można przyjechać tam bladym świtem, około 5:00 (bo tylko tak pewne środki transportu niektórym pasują) i połazić po mieście lub pofocić. A w marcu może być różnie. Bo to są jednak góry! Wystarczy, że trafi się taka zima jak kilka dni temu i już połowa chętnych może w ogóle mieć problem z dotarciem do celu.

Reasumując - sam model autobusu to jakieś 40% sukcesu. Resztę stanowi przemyślana trasa i fajne miejsca na fotostopy. Bo to zdjęcia są potem pamiątką, a nie to, czy każdy detal wozu był idealnie zgodny z oryginałem.
User avatar
umoya
Posts: 225
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Grudziądz

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by umoya » 20 Mar 2013, 20:22

MZ wrote: Może to zabrzmi jak żart, ale imprezę w Częstochowie proponowałbym w sierpniu. SERIO! Wyobraźcie sobie fotostop autobusu z tablicą "Pielgrzymka", a w tle podążającą pieszo prawdziwą pielgrzymkę na Jasną Górę
Decha "Pielgrzymka" z jedenastolecia już czeka na taką ewentualność. ;)
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by decomposed05 » 20 Mar 2013, 20:31

Jak można wątpić w umiejętności organizatorskie kolegów z Częstochowy jak oni taki poradnik napisali:
http://komunikacja.czest.cz/?p=1238
Hannibal
Posts: 22
Joined: 07 Nov 2005, 00:00

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by Hannibal » 20 Mar 2013, 20:38

decomposed05 wrote: 3. Nowy Sącz - piękne okolice, piękny autobus - ja myślałem aby wziąć jeszcze coś z Krakowa do kolekcji. Tylko pytanie podobne jak przy Częstochowie.

Myślę, że coś z tego można by wybrać a ja nie chcę nikomu niczego narzucać.
Jako iż poniekąd Nowy Sącz został wywołany do tablicy to potwierdzam - Nowy Sącz zgłasza swoją gotowość do organizacji imprezy urodzinowej. Ze swojej strony czyli GSMK możemy wystawić Jelcza M11 #317, Jelcza L090M #51 oraz jeśli uda się ukończyć do marca remont to Autosana H9-35 #94.
Czy mielibyśmy się zająć organizacją imprezy za rok czy za dwa lata to kwestia drugorzędna - jak zostanie ustalone tak będzie ;)

Poza tym dziękuje za pozytywne opinie na temat naszych imprez i przejazdów, ciesze się, że te starania zostały docenione :)
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by Burdzio » 20 Mar 2013, 20:40

MZ wrote: Słaby dojazd to jedno (nawet z Radomia, skąd teoretycznie daleko nie jest, musiałem kombinować). Druga sprawa to skrajne położenie na mapie, co zawęzi krąg ewentualnych zainteresowanych głównie do południowej części Polski. Pamiętajcie poza tym, że impreza ma odbyć się w marcu, gdy dzień jest krótki. Latem można przyjechać tam bladym świtem, około 5:00 (bo tylko tak pewne środki transportu niektórym pasują) i połazić po mieście lub pofocić. A w marcu może być różnie. Bo to są jednak góry! Wystarczy, że trafi się taka zima jak kilka dni temu i już połowa chętnych może w ogóle mieć problem z dotarciem do celu.

Reasumując - sam model autobusu to jakieś 40% sukcesu. Resztę stanowi przemyślana trasa i fajne miejsca na fotostopy. Bo to zdjęcia są potem pamiątką, a nie to, czy każdy detal wozu był idealnie zgodny z oryginałem.
Fakt jest taki, że wystarczy być na 7:00 w Krakowie, więc dojazd taki dramatyczny nie jest, ale to tak mimo chodem.
Last edited by Burdzio on 20 Mar 2013, 20:45, edited 1 time in total.
Victory shall be mine!
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by Marcin Ciszewski » 20 Mar 2013, 20:42

decomposed05 wrote:Jak można wątpić w umiejętności organizatorskie kolegów z Częstochowy jak oni taki poradnik napisali:
http://komunikacja.czest.cz/?p=1238
Szczególnie ostatnie zdanie w poradniku tyczy się wszystkich imprez komunikacyjnych. No chyba że mówimy o stypach organizowanych przez KMPS :mrgreen:
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: [Propozycja] 12-lecie phototrans.eu

Post by piotr_kosz » 20 Mar 2013, 21:02

Marcin Ciszewski wrote: Wątpię by impreza w Nowym Sączu zgromadziła większą frekwencję niż dwie ostatnie rocznice ze względu na przechujowy dojazd ;)
Jeżeli przyjmujemy takie kryterium to urodziny TWB powinny się odbywać tylko i wyłącznie w pasie Poznań - Warszawa.
decomposed05 wrote:Jak można wątpić w umiejętności organizatorskie kolegów z Częstochowy jak oni taki poradnik napisali:
http://komunikacja.czest.cz/?p=1238
:lol: Brzmi jak poradnik pewnego klubu z Poznania. Poza tym teoria praktyce nie równa - jestem sceptyczny.
Hannibal wrote: Poza tym dziękuje za pozytywne opinie na temat naszych imprez i przejazdów, ciesze się, że te starania zostały docenione :)
Jedziemy z Nowym Sączem i koniec!
MZ wrote:Reasumując - sam model autobusu to jakieś 40% sukcesu. Bo to zdjęcia są potem pamiątką, a nie to, czy każdy detal wozu był idealnie zgodny z oryginałem.
Dla mnie wóz to jakieś 10% sukcesu, bardziej już mnie kręci spotkanie z sekcją B i śpiewanie różnych, niekoniecznie poprawnych politycznie piosenek.

PS - No tak... nie wiem czy ktoś zniesie takie wnętrze radomskiego rodzynka :). Generalnie z pojazdami najsłabiej wypada Radom i... z lokalizacją - znowu Mazowsze.
PS2 - Będzie kolejna propozycja, ale musicie poczekać ;).
Post Reply