Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Dyskusje o imprezach i przejazdach specjalnych. Discussion about special journeys and bus entertainment.
User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by klewandowski » 13 Feb 2014, 22:09

Jak powszechnie wiadomo Ikarusy 280 niedługo znikną z ulic w Kielcach. Przyczyna jest prosta, MPK musi utrzymywać średnią wieku taboru (9 lat), najstarsze autobusy są kasowane z automatu.

Dlatego postanowiłem zorganizować pożegnanie Ikarusów 280 w Kielcach. Byłem dzisiaj w firmie i uzyskałem zgodę na wynajem madziara. Proponowane warunki:
- rozpoczęcie 9 -10:00,
- zakończenie 17:00,
- fotostopy w rożnych ciekawych miejscach, postaram się zadowolić amatorów zarówno "rybiego oka" i "długiego tele"
- cena: 30 zł (taniej nie dam rady, przy wynajmie przegubowca na dużą ilość godzin i dużą ilość kilometrów cennik MPK jest "odczuwalny dla kieszeni"), w przypadku przybycia z "drugą połówką" płci przeciwnej promocja cenowa,
- trasa miejsko-wiejska, ponieważ Ikarusy są tutaj wysyłane na linie typowo miejskie i najdalsze podmiejskie,
- wóz nr 214 (po konsultacji z Loginerem)
Image
http://www.youtube.com/watch?v=nDhyW0O0wuk

Co do terminu to nie chcę wejść w kolizję z innymi (może znamienitszymi) wycieczkami. Która sobota będzie najlepsza:
- 5 kwiecień,
- 12 kwiecień,
- 26 kwiecień?

Jakieś dodatkowe wnioski/zastrzeżenia ?
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by Lukasy » 14 Feb 2014, 00:23

Ja mogę jedynie udzielić rekomendacji organizacyjnej za wspaniałą imprezę Ikarusem z PKS Garwolin, ale niestety nie dam rady przyjechać.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
magda-mc
Posts: 35
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Contact:

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by magda-mc » 15 Feb 2014, 00:55

Spieszę ze sprostowaniem - prezes Janas powiedział tego samego dnia, że Ikary pojeżdżą do 2017 roku. Tak, byłam na zajezdni gdyby ktoś nie wierzył czy coś. Średnia 9 lat, ale kasują starsze Maz-y z 2006/7 roku, bo potrzebują zostawić wozy wielkopojemne. Tak, serio - mimo że jest to niedorzeczne ;-)
User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by klewandowski » 15 Feb 2014, 13:25

@MC: i jednocześnie ledwie miesiąc temu skasowano kilka zupełnie sprawnych 280 z wcześniejszego rocznika.
Byłem w MPK "u władzy" chwilę po was i osobiście do tak długiego kursowania Ikarusów w Kielcach podchodzę z dużą rezerwą.
A wycieczkę z 280 warto zrobić, bo takiej tutaj dotychczas nie było. I lepiej to zrobić na spokojnie niż znienacka jak w Gliwicach.
hadrian2
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by hadrian2 » 16 Feb 2014, 15:15

magda-mc wrote:Średnia 9 lat, ale kasują starsze Maz-y z 2006/7 roku, bo potrzebują zostawić wozy wielkopojemne. Tak, serio - mimo że jest to niedorzeczne ;-)
Z 2006/7 roku? :| Kasują Mazy? Które? Co najwyżej część sprzedali, ale na pewno nie skasowali. Jeśli chodzi o wschodnie wynalazki, to dotychczas skasowali jednego Laza, ale to tylko dlatego, że mocno ucierpiał w wypadku.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by decomposed05 » 17 Feb 2014, 09:21

klewandowski wrote:@MC: i jednocześnie ledwie miesiąc temu skasowano kilka zupełnie sprawnych 280 z wcześniejszego rocznika.
Byłem w MPK "u władzy" chwilę po was i osobiście do tak długiego kursowania Ikarusów w Kielcach podchodzę z dużą rezerwą.
A wycieczkę z 280 warto zrobić, bo takiej tutaj dotychczas nie było. I lepiej to zrobić na spokojnie niż znienacka jak w Gliwicach.
Sam jesteś z nienacka. Ja tam wiedziałem, że taki przejazd będzie od sierpnia 2013 ;)
User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by klewandowski » 17 Feb 2014, 12:34

decomposed05 wrote:Sam jesteś z nienacka. Ja tam wiedziałem, że taki przejazd będzie od sierpnia 2013 ;)
Po prostu masz dobrych informatorów, zazdroszczę kontaktów :).
User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by klewandowski » 20 Feb 2014, 20:21

Termin wycieczki wyznaczam na 12 kwietnia 2014. Reszta wg tego co napisane w pierwszym poście.
User avatar
klewandowski
Posts: 347
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by klewandowski » 04 Apr 2014, 11:22

Autobus został ostatecznie zamówiony i opłacony. Jednocześnie muszę podnieść opłatę za przejazd do 35 zł od osoby, ponieważ ostateczna cena wynajmu jest wyższa od tej pierwotnie planowanej. MPK Kielce policzyło cenę wynajmu prawie "jak za złoto".

Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w wycieczce, gdyż taka okazja już się najprawdopodobniej nie powtórzy. MPK Kielce publicznie chwali się tym, że Ikarusy znikną ze świętokrzyskich dróg możliwie jak najszybciej http://regiomoto.pl/portal/swietokrzysk ... ki-solaris . Praktyka zdaje się to potwierdzać. Gdy ostatnio Ikarus nr 221 zaliczył wypadek z miejsca wysłano go do kasacji. Imprezowy wóz (najstarszy, jeszcze bez NG) można powiedzieć, że w ostatnim momencie "wyszarpałem" z kasacji.
piotr.siwek90
Posts: 23
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pożegnanie Ikarusów w Kielcach

Post by piotr.siwek90 » 17 Feb 2015, 00:45

Chciałbym poinformować, że planowana jest kolejna wycieczka Ikarusem z MPK Kielce. Miałaby się odbyć pod koniec Marca 2015 roku.
Szczegóły wkrótce.
Post Reply