A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Dyskusje o imprezach i przejazdach specjalnych. Discussion about special journeys and bus entertainment.
User avatar
kilof
Posts: 40
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by kilof » 04 Apr 2010, 14:34

Jak się nie potrafi czytać to tak jest, informacje o imprezie w Tychach krążą w sieci już bardzo długo, zresztą przełożyć imprezę trajtkową myślę jest nieco trudniej niż zemuna. Jak trup sie ma rozsypać to i tak to zrobi bez względu na termin. A w sieci zapewne na noc jest wyłączane napięcie, więc trochę więcej załatwiania z tym się wiąże. Zresztą, jest wolny kraj, można wybierać. Co kto woli, mnie tam do rupieci którymi teraz się imprezy organizuje nie ciągnie, bo to zgłupieć można. Same ikarusy, i ostatnio do tego zemuny.
User avatar
p_waclawek
Posts: 62
Joined: 08 Jan 2008, 00:00

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by p_waclawek » 04 Apr 2010, 14:35

Tylko, że wg CRI na 2010 rok można ustalić taką datę, która nie koliduje z żadną imprezą. Sądzę, że na trolejbus znalazło by się parę chętnych osób z poza GOPu, jak również osoby z GOPu były by chętne na Zemuna. Informacja o nocce w Tychach jest już od stycznia. Swoją drogą na przyszłość, zamiast walnąć jakąś datę, można by najpierw łaskawie obejrzeć CRI? Tyczy się to wszystkich imprez organizowanych przez kogokolwiek gdziekolwiek.

http://www.kmst.mpk.lodz.pl/cri.htm
User avatar
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Nov 2006, 00:00
Location: RMIelec

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by Bartek » 04 Apr 2010, 14:51

Zgadzam się w 100% z Kilofem, imprez ikarusowych do obrzydzenia, teraz także zemun. Gdybym miał wybierać, bez dwóch zdań wybrał bym Tychy. Konkurencji między imprezami nie da sie uniknąć. W Mielcu na ten przykład będzie impreza H9, podejrzewam że z frekwencja będzie podobna do imprezy berlietowej, tzn. przyjadą tylko miłośnicy z regionu, gdyż w starciu z imprezą zemunową nie mamy szans, a planowałem to właśnie na zakończenie lata.
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by Lukasy » 04 Apr 2010, 15:14

Kogoś nie interesują autobusy, kogoś nie interesują trolejbusy. Czasem nie da się pogodzić imprez, bo jakby wyszło, co kto planuje, to by się okazało, że następny wolny termin jest za rok. Poza tym - chwileczkę panowie, nie wszystko da się ogarnąć i wygooglać, nie wszystko też jest zapisane (np. gdy zaproponowałem 3 lipca, to ktoś napisał, że 3 lipca jest planowane pożegnanie M11 w Świnoujściu, a w rejestrze tego nie ma). Nie każdy jest człowiekiem-orkiestrą i nie każdy w styczniu planuje imprezy na czerwiec.

Btw, to chyba pierwszy taki dym o to, że terminy imprez kolidują ze sobą. Wcześniej ludzie po prostu po cichu wybierali to, co im pasowało lepiej i jechali tam, gdzie chcieli. A tu to mam wrażenie, że zaraz zaczniecie sobie bomby w paczkach wysyłać.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
User avatar
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Nov 2006, 00:00
Location: RMIelec

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by Bartek » 04 Apr 2010, 17:19

Masz racje, wybór należy do uczestników. Imprez może być 5 i myślę że na każdej ktoś się pojawi. Niemniej jednak imprezę H9 zdecydowałem sie zorganizować zgodnie z głosem ludu, który wyrażał chęć na przejazd psiukaczem, a później się okaże że będzie 10 osób z regionu, bo lud który chciał psiukacza pojechał na zemuna. Na razie nie podaje konkretnego terminu, ale będę starał sie dobrać taki, który nie będzie kolidował z niczym i odpowiadał większości potencjalnych uczestników. A czy będzie 10 osób czy 20 to impreza o tak sie odbędzie.
User avatar
mike_1994
Posts: 135
Joined: 17 Dec 2007, 00:00
Location: ∫t∫ε't∫in

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by mike_1994 » 04 Apr 2010, 17:46

Bartek wrote:Zgadzam się w 100% z Kilofem, imprez ikarusowych do obrzydzenia, teraz także zemun.
Tyle, że pewnie jeżdżące Zemuny w Polsce można policzyć na palcach jednej albo dwóch rąk (psiukaczy pewnie też). Trzeba się przejechac póki jeżdżą, bo do odrestaurowania Zemuna pewnie będzie mało chętnych.
Bartek wrote:W Mielcu na ten przykład będzie impreza H9, podejrzewam że z frekwencja będzie podobna do imprezy berlietowej, tzn. przyjadą tylko miłośnicy z regionu,
Ja bym z chęcią przyjechał, nawet żałowałem że nie byłem na Zelmerze, aczkolwiek dojazd na Podkarpacie z Pomorza jest nieco męczący. Ale cóż, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził, w ub. roku chyba też nasze towarzystwo organizowało nockę tramwajową, i pomimo tego, że jako pierwsze zgłosiło to do CRI to jeszcze jakieś dwie inne imprezy były :D
User avatar
p_waclawek
Posts: 62
Joined: 08 Jan 2008, 00:00

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by p_waclawek » 04 Apr 2010, 20:09

No tylko imprezy nie powinny konkurować między sobą w znaczeniu tego słowa - czyli przeciągania miłośników, gdzie kto pojedzie. Konkurować to mogą busiarstwo i pksy a nie miłośnicy. Powinniśmy współpracować. I mam teraz dylemat, czy jechać na Zemuna czy zostać w GOPie na trajtku. Najlepiej chciałbym być na obu imprezach, dlatego termin 5 czerwca mimo zalet powinien trafić do kosza. 3 Lipiec - pokrywa się z 4 Lipca 2009, kiedy to była impreza cieszyńska, która cieszyła się dużą popularnością. Początek wakacji to chyba lepszy termin i jako inicjator imprez zemunowych też tym się kierowałem ;).
User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by skimboy » 20 Apr 2010, 07:35

Jest już konkretnie coś wiadomo w sprawie Zemuna?
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by Lukasy » 20 Apr 2010, 09:26

Generalnie na razie stoję na tym:
- PKS dał rozsądną cenę za wynajem; cena biletu wyniesie prawdopodobnie 20 zł i przy frekwencji 30 osób impreza się odbędzie i zwróci
- prawdopodobnie zostanę przy terminie 5 czerwca - w głosowaniu na razie "wygrywa" właśnie ta data. Ślązaków przepraszam, na przyszłość spojrzę dokładniej w planowanie (btw, nie wszystko tam się znajduje)
- trasa jest wstępnie wytyczona i przejechana, ale jeszcze jeden kontrolny przejazd zrobię i postaram się znaleźć jakieś miejsce na ognisko
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: A może przywitanie/pożegnanie lata w Zemunie?

Post by skimboy » 20 Apr 2010, 13:53

zwróci
Odpalisz mi 20% i nie będzie rabanu, że ktoś chce na MKMach zarabiać ;)
To był żart, ostatecznei nie będę się pruł ze względu na to, że chce Ci się to samemu załatwiać :P
prawdopodobnie zostanę przy terminie 5 czerwca - w głosowaniu na razie "wygrywa" właśnie ta data
Osobiście wolałbym nie, jak już pisałem, jeśli będę miał się poprawiać z czegoś to mam tylko ten termin w czerwcu. Tym bardziej, że w lipcu będzie już elegancki, wakacyjny klimat...
trasa jest wstępnie wytyczona i przejechana, ale jeszcze jeden kontrolny przejazd zrobię i postaram się znaleźć jakieś miejsce na ognisko
Ognisko to w sumie może być gdzieś w polu przy drodze :)
Post Reply