Jelczami przez powiat poznański

Dyskusje o imprezach i przejazdach specjalnych. Discussion about special journeys and bus entertainment.
pozbus
Posts: 9
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Jelczami przez powiat poznański

Post by pozbus » 11 May 2010, 17:33

Witam

W związku z sukcesywnym wycofywaniem Jelczy z ulic powiatu poznańskiego w dniu 5 czerwca 2010 (lub 6 czerwca) mam zamiar zorganizować specjalny przejazd dla miłośników komunikacji. Trasa rozpocznie się w Poznaniu o godzinie 9:45 (dworzec główny PKP) i jest skomunikowany z przyjazdami pociągów z kierunku Gorzowa, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia oraz Warszawy. Trasa przejazdu według planów będzie przebiegała przez Luboń, Skórzewo, Wysogotowo, Lusowo, Lusówko, Grzebienisko, Gaj Wielki, Kokoszczyn, Rokietnicę, Żydowo, Sobotę, Chludowo i zakończy się w Poznaniu (łącznie ok. 180-200 km).

Tabor:
Jelcz PR-110 #05 (Translub Luboń - ostatni Jelcz PR-110 w całym powiecie poznańskim, który prawdopodobnie w lipcu będzie kasowany) - przejazd przez Luboń

Image

Jelcz M121l #WL 63830 lub #WL 63831 (TPBUS Tarnowo Podgórne) - przejazd po terenie gminy Tarnowo Podgórne

Image

Jelcz 120M #PZN 802C (TPBUS Tarnowo Podgórne) lub jeżeli uda się załatwić Jelcz M11 #PZN 911F (wycofany z czynnej eksploatacji w styczniu 2010 jako ostatni 3-drzwiowy mig w powiecie) - przejazd po terenie gminy Rokietnica (po trasie stare linii 03 obsługiwanej przez TPBUS)

Image

Jelcz L120 #118 lub #118 (w tym roku sprzedano już 3 Jelcze, więc to również może się okazać ostatnią okazją na przejazd tymi wozami) - przejazd po terenie gminy Suchy Las

Image

Koszt udziału - prawdopodobnie impreza będzie darmowa

Obecnie mam wstępną akceptację firm na przeprowadzenie imprezy. Mam nadzieję, że spotka się ona z dużym odzewem z Waszej strony. Czekam na wszelkie uwagi i wstępne deklaracje uczestnictwa. Oficjalna informacja o imprezie będzie podana do 23 maja 2010 (na stronie głównej TWB oraz na forum).

Pozdrawiam

Maciej Sobczyk
User avatar
mike_1994
Posts: 135
Joined: 17 Dec 2007, 00:00
Location: ∫t∫ε't∫in

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by mike_1994 » 11 May 2010, 20:30

pozbus wrote:Witam

W związku z sukcesywnym wycofywaniem Jelczy z ulic powiatu poznańskiego w dniu 5 czerwca 2010 (lub 6 czerwca) mam zamiar zorganizować specjalny przejazd dla miłośników komunikacji.
Kiepsko z terminem, bo już Zemun w Przasnyszu jest i trajty w Tychach :P
pozbus
Posts: 9
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by pozbus » 11 May 2010, 20:43

Tak jak już pisałem - jest możliwy jeszcze 6 czerwiec 2010, czyli niedziela (nawet bardziej bym się skłaniał do 6 czerwca), wtedy temat Zemuna by odpadł (o Tychach nic nie wiem). W późniejszym czasie nie jest lepiej, bo jest Ik 280 z Olsztynie, potem jest 130 lat MPK Poznań. Właściwie każdy weekend jest zajęty, a ja nie jestem w stanie zorganizować tej imprezy w lipcu, bo już na to nie będę miał niestety czasu.

Tak więc czekam na kolejne głosy i uwagi. Proszę też wpisać, czy w ogóle są jakieś osoby zainteresowane przyjazdem na 5 lub 6 czerwca do Poznania, bo chciałbym jednak by było na przejeździe ok 20 osób. Imprezę mogę polecić, bo prawdopodobnie nigdy więcej nie uda się już zorganizować czegoś na większą skalę, zwłaszcza, że to w ogóle pierwsze imprezy w Luboniu, Tarnowie Podgórnym i Suchym Lesie, a tabor szybko się zmienia - w Luboniu - Neoplany, w Tarnowie - MANy, w Suchym Lesie - MANy. Niedługo po prostu bezpowrotnie znikną polskie wozy podpoznańskich ulic.
pozbus
Posts: 9
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by pozbus » 13 May 2010, 20:56

Termin imprezy - 06.06.2010 - nieodwołalnie :) Potwierdzona jest już 1 część imprezy, czyli Jelcz PR-110 z Lubonia. Resztę informacji podam w przyszłym tygodniu jak odbędą się kolejne spotkania. Nadal czekam na Wasze pytania i propozycje.

Pozdrawiam

Maciej Sobczyk
pozbus
Posts: 9
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by pozbus » 19 May 2010, 15:55

Formalności związane z organizacją imprezy zostały załatwione.

Impreza odbędzie się 6 czerwca 2010

Start - Poznań - dworzec główny PKP :9:45
Koniec - Poznań - dworzec główny PKP: ok. 19:00

Tabor: PR-110, M121l, M120 lub M11 oraz L120

Początek i koniec imprezy jest skomunikowany z przyjazdami/odjazdami pociągów z Wrocławia, Gorzowa, Torunia, Bydgoszczy, Warszawy (powrót EC)

Wszelkie informacje oraz dokładną trasę podam do piątku, ale już w tej chwili serdecznie zapraszam

Udziału w przejeździe jest BEZPŁATNY! za co szczególnie już w tej chwili dziękuję władzom Translub Luboń, TPBUS Tarnowo Podgórne, ZKP Suchy Las

Wszelkie pytania proszę zgłaszać pod adresem: pozbus@interia.pl lub poprzez gg: 1978892. Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

Pozdrawiam i raz jeszcze zapraszam Wszystkich - to jest ostatnia szansa na przejazd Jelczami w powiecie poznańskim
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by Marcin Ciszewski » 19 May 2010, 16:57

Z własnego doświadczenia wiem, że przejazdy organizowane przez Pozbusa charakteryzują się zajebistymi fotostopami, tak więc zachęcam do przybycia wszystkich miłośników Jelczy :) (i nie tylko)
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
Infernus
Posts: 3
Joined: 08 Apr 2008, 00:00
Contact:

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by Infernus » 20 May 2010, 17:02

Wstępnie - chętny ;).
User avatar
bus100
Posts: 5
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Gorzów Wielkopolski

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by bus100 » 20 May 2010, 17:19

Także jestem chętny
pozbus
Posts: 9
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by pozbus » 20 May 2010, 18:44

Image

Jelczami przez powiat poznański – 6 czerwca 2010

2010 będzie prawdopodobnie ostatnim rokiem eksploatacji Jelczy w okolicach Poznania. Dzięki uprzejmości firm: Translub Luboń, TPBUS Tarnowo Podgórne oraz ZKP Suchy Las będziecie mieli ostatnią szansę na przejechanie się różnymi modelami Jelczy kursującymi jeszcze na terenie powiatu poznańskiego.

Przejazd rozpocznie się o 9:45 na dworcu głównym w Poznaniu (jest on skomunikowany z przyjazdami pociągów). Zakończenie imprezy jest planowane na 19:00 (także na dworcu głównym PKP w Poznaniu)

Tabor:
1) Jelcz PR-110 (ostatnia eksploatowana liniowo peerka) – w godzinach 10-12
2) Jelcz M121l (jeden z dwóch kursujących po ulicach powiatu) – w godzinach 12-14
3) Jelcz M11 (wycofany z ruchu liniowego na początku 2010) lub 120M – w godzinach 14-16
4) Jelcz L120 (jeden z trzech pojazdów użytkowanych w komunikacji podmiejskiej) – w godzinach 16-19

Trasa: Poznań PKP – Poznań ul. Droga Dębińska – Luboń ul. Armii Poznań – Luboń ul. Kręta – Luboń ul. Fabryczna – Luboń ul. Dworcowa – Luboń ul. Okrzei – Luboń ul. Poniatowskiego – Luboń ul. Kościuszki – Luboń ul. Poniatowskiego – Luboń ul. Cmentarna – Poznań ul. Głogowska – Poznań ul. Wołczyńska – Poznań ul. Malwowa – Skórzewo ul. Poznańska – Skórzewo Kościół – Skórzewo ul. Poznańska – Batorowo – Lusowo Kościół – Lusówko – Jankowice – Rumianek – Gaj Wielki – Młodasko – Mieściska – Kunowo – Sarbia – Ceradz Dolny – Ceradz Kościelny – Jankowice – Tarnowo Podgórne (przerwa na zakupy) – Kokoszczyn – Przybroda – Cerekwica – Mrowino – Rokietnica – Krzyszkowo – Rostworowo – Rokietnica – Bytkowo – Sobota – Golęczewo – Chludowo – Zielątkowo – Golęczewo – Złotniki – Biedrusko – Poznań ul. Naramowicka – Poznań PKP (trasa może ulec zmianie)

Podczas przejazdu przewidziane są ciekawe fotostopy zarówno w klimatach industrialnych jak również wiejskich

Dodatkowo warto podkreślić, że w dniach 5-6 czerwca 2010 w ramach akcji Poznań za pół ceny będzie można skorzystać z wielu atrakcji Poznania za pół darmo (hotele, muzea, restauracje), a także z darmowych wycieczek po mieście z przewodnikiem. Szczegóły znajdziecie na stronie: http://www.poznan.pl/polceny. Warto więc spędzić nie tylko niedzielę, ale i cały weekend w Poznaniu.

Regulamin udziału w imprezie: http://www.pozbus.kdr.pl/Regulamin.pdf. Każdy z uczestników zobowiązany jest przestrzegać regulaminu przejazdu.

Zapisy:
Maciej Sobczyk
pozbus@interia.pl
gg: 1978892
http://www.pozbus.kdr.pl

Ilość miejsc: 30

ZAPRASZAM!
pozbus
Posts: 9
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Jelczami przez powiat poznański

Post by pozbus » 20 May 2010, 18:48

@ Michał Gubski i Kacper Kurowski - zapisałem Was na listę. W razie rezygnacji z udziału w imprezie proszę o informację. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
Post Reply