Co się nadaje na TWB3 a co nie

Other topics
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Co się nadaje na TWB3 a co nie

Post by mirekmiras73 » 02 Mar 2011, 13:52

@Paweł: To w takim razie powinniśmy wywalić pogoty, kampery i wozy strażackie z całego TWB, bo wg. art. 2 ust. 36 i 37 ani to autobusy, ani samochody ciężarowe. Pisząc wcześniej miałem na myśli kwalifikację pojazdów między TWB 2 a TWB 3, dlatego używałem pojęć autobus, czy samochód ciężarowy. Oczywiście za żadnym wywalaniem nie jestem, ale jak już poruszyłeś definicję pojazdu specjalnego, to sprawa jest mocno dyskusyjna. No chyba, że określimy pogota, wóz strażacki i milicyjną/policyjną dyskoteke jako pojazd samochodowy o DMC pow. 3,5 t, co też jak najbardziej będzie prawidłowe. Z tego, co pamiętam, to te milicyjne/policyjne pojazdy w świetle ówczesnych obowiązujących przepisów nie były wcale pojazdami specjalnymi, a samochodami ciężarowymi przystosowanymi do przewozu osób. Do kierowania tym pojazdem uprawniało prawo jazdy kat. C.

@empi: no jeśli to kwestia umowna, to nie było tematu ;)
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Co się nadaje na TWB3 a co nie

Post by padamus » 02 Mar 2011, 19:27

Policja ma i miała wszystko porejestrowane jako specjalne z wielu względów, co więcej wiele autobusów Straży Pożarnej to samochody specjalne (sic!). Jakie to ma korzyści nie muszę pisać. Wg mnie trzeba je kwalifikować wg pojazdu podstawowego, na bazie jakiego powstały, oczywiście zachowując zdrowy rozsądek.
Post Reply