Wojsko - czas na zmiany

Post Reply
User avatar
mxk
Posts: 40
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Szczecin

Wojsko - czas na zmiany

Post by mxk » 25 Nov 2015, 01:37

1.01.2014 r. weszła reforma struktury polskiej armii. Zamiast czterech dowództw: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych (oprócz WS wszystkie dowództwa istnieją na TWB) powstało jedno dowództwo: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (http://dgrsz.mon.gov.pl/). Mimo że reforma weszła w życie, to nic nie zmieniałem na TWB, bo nowelizacja została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego, więc zmienianie czegoś, co mogło się okazać niekonstytucyjne mijało się z celem. Ostatnio jednak TK umorzył to postępowanie, więc nic nie stoi już na przeszkodzie, by dokonać sporych zmian na TWB.

No i mam prośbę, adresowaną głównie do ludzi z "E" - sam nie mam za wiele wolnego czasu, więc prosiłbym o pomoc, bo mi samemu zajmie to wieki, a około setka wojskowych zdjęć czeka na dysku ;) - potrzebne jest stworzenie nowego przewoźnika - DGRSZ, "wygaszenie" czterech dotychczasowych dowództw istniejących na TWB z podaniem w karcie przewoźnika linku do "nowego przewoźnika", przepięcie wojskowych pojazdów dodanych/sfotografowanych po 31.12.2013 r. pod DGRSZ i przede wszystkim - przepięcie zdjęć wykonanych po 31.12.2013 r. pod nowego przewoźnika (DGRSZ), który wcześniej zostanie dodany do bazy.

Owszem, można też pójść na łatwiznę i "Dowództwa" zmienić na "Inspektoraty", które obecnie są pod DGRSZ, ale robiąc porządki w zakresie opisanym przeze mnie wyżej eliminujemy rozmyślania pt. czy pojazd x to należy do Wojsk Lądowych, czy raczej do Sił Powietrznych.

Do posprzątania są przewoźnicy:
WL: http://trucks.phototrans.eu/24,13088,0, ... owych.html
SP: http://trucks.phototrans.eu/24,13342,0, ... skiej.html
MW: http://trucks.phototrans.eu/24,15152,0, ... ennej.html

Ktoś chętny do pomocy? :)
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Wojsko - czas na zmiany

Post by Luke_Police » 29 Nov 2015, 14:26

Mogę trochę pomóc w edycji bazy pod tym kątem w ramach wolnego czasu. Tylko nie jestem pewien które dane kontaktowe wpisać nowemu przewoźnikowi, więc jakbym zrobił źle (wpisałem dane na Sekretariat Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych), spójrz fachowym okiem i popraw.
http://trucks.phototrans.eu/autobusy.ph ... &ticket=57
Pierwsze 3 dowództwa zawierają w sobie link do kart dawnych dowództw istniejących w bazie danych. A teraz biorę się za pojazdy. Kuuupa metryczek jest do przeedytowania. Przydałby się jakiś automat do tego (zbiorowa edycja wszystkich metryczek przewoźnika) na wzór podobnego narzędzia istniejącego na nonrail. A tak z innej beczki to sam mam trochę zdjęć wojskowych ciężarówek do publikacji, tylko musiałbym przetrzepać i usystematyzować swoje zbiory a to potrwa, może w święta się za to wezmę wreszcie.
User avatar
mxk
Posts: 40
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Szczecin

Re: Wojsko - czas na zmiany

Post by mxk » 29 Nov 2015, 18:08

Dzięki za pomoc :) Dane DGRSZ są dobre, poprawiłem jedynie szczegóły. Jak widzę edytując pojazdy, to nie zawsze aktualizują się (w sensie, że zmiany są od razu widoczne) starsze metryczki i dane przy zdjęciach, z nowymi nie ma problemu. Generalnie co do metryczek i zdjęć, to koncentrowałbym się przede wszystkim na pojazdach ze zdjęciem wykonanym po 31.12.2013 r. i tych, które mają w bazie oznaczenie, że zostały wycofane (głównie w ramach sprzedaży przez AMW) po 21.12.2013 r. Co do innych, to IMO można się wstrzymać, bo w sumie jak mają zdjęcie, gdy formalnie były pod WL, SP czy MW, to może tak zostać - gdy pojawi się ich następne zdjęcie to już robota dodającego nowe foto, by zaktualizował metryczkę pojazdu. Czekam na Twoje zdjęcia! :)
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Wojsko - czas na zmiany

Post by Luke_Police » 29 Nov 2015, 19:50

Ogółem przeedytowałem pojazdy Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i zacząłem Wojska Lądowe, ale za dużo tego jest, by za jednym zamachem ogarnąć wszystko, tym bardziej, że listy pojazdów jakoś mi się nie aktualizują po dokonaniu zmian. Zdarzają się też błędy skryptów, że w spisie danego modelu nie wyświetlają się niektóre pojazdy i po przeedytowaniu wszystkich i wejściu w zdjęcia, nagle okazje się, że są pojazdy ze zdjęciem, które nie wyświetlają się w spisie pojazdów tego modelu, więc nie zostały przeedytowane. Na dzisiaj już mi wystarczy, jak komuś się chce, to może kontynuować edycję pojazdów Dowództwa Wojsk Lądowych. Jak znajdę czas, też będę kontynuował.
User avatar
mxk
Posts: 40
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Szczecin

Re: Wojsko - czas na zmiany

Post by mxk » 29 Nov 2015, 21:11

Przeklikałem wszystkie pojazdy i zdjęcia >31.12.2013 WL, SP i MW, które pojawiły mi się po skorzystaniu z szukania po zdjęciach.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Wojsko - czas na zmiany

Post by Luke_Police » 05 Dec 2015, 22:00

Wczoraj trochę pociągnąłem edycję pojazdów Wojsk Lądowych, a dzisiaj dojechałem z tym do końca :) Zatem teoretycznie mamy wszystko ogarnięte, a w praktyce może się jeszcze okazać, że jeszcze jakieś pojazdy nie były wyświetlone w metryczkach z powodu błędów skryptu o których już wspominałem wcześniej i czekają na edycję.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Wojsko - czas na zmiany

Post by empi » 15 Jun 2016, 21:03

Trochę nie w porę mój głos i na pewno będę się stosował do tego podziału, jednak uważam, że było to zbędne. Przekształcenia organizacyjne w siłach zbrojnych będą się zdarzały jeszcze nie raz. Według mnie nie powinno się tego śledzić, tylko utrzymywać jednego wojskowego przewoźnika, a wszelkie przekształcenia uzupełniać w dodatkowych informacjach. No bo przecież Star należący do polskiego wojska to wciąż Star należący do polskiego wojska.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
mxk
Posts: 40
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Szczecin

Re: Wojsko - czas na zmiany

Post by mxk » 18 Jun 2016, 02:15

Tylko że do tej pory wojsko było w naszej bazie "rozczłonkowane" (przy czym nie było np. Dowództwa Sił Specjalnych, co nie przeszkadzało w tym by zdjęcia z Wojsk Specjalnych były wrzucane na TWB 3, oczywiście jako zdjęcia pojazdów Wojsk Lądowych ;) ), przez co w przypadku wielu pojazdów nie wiadomo było, do którego komponentu "należą" (no bo np. czy APA na Uralu jeżdżąca na lotnisku, na którym stacjonują śmigłowce Wojsk Lądowych, "należy" do Wojsk Lądowych czy do Sił Powietrznych? Etc.). Reforma zaś dużo rzeczy uprościła (z naszej perspektywy cztery Dowództwa zamieniło się w jedno), gdyż teraz pojazdy i zdjęcia wrzucamy pod jednego przewoźnika i ewentualnie to tego przewoźnika będziemy edytować (bo nie wierzę, że nastąpi powrót do systemu wielu niezależnych Dowództw, nawet obecna władza chce rozwijać nowy system, mimo że przy jego ustanawianiu byli jemu przeciwni).
Post Reply