Tagi

User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi

Post by Luke_Police » 27 Dec 2010, 17:44

Zauważyłem kilka zgrzytów jeśli chodzi o tagi.
- chłodnia, lodówka i izoterma. Mniej więcej to to samo, choć akurat izoterma jest specyficzna z uwagi utrzymywania określonej temperatury. Natomiast z lodówki proponuję zrezygnować na rzecz chłodni, która jest chyba popularniejszym określeniem.
- wanna i patelnia - czy to to samo? Jeśli tak, też trzeba wybrać jeden.

poza tym:

- ciągnik siodłowy - pytanie brzmi, czy każdy ciągnik z naczepą ma być tak otagowany, czy raczej tylko sam ciągnik bez naczepy?
igorsamson
Posts: 12
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Brzesko
Contact:

Re: Tagi

Post by igorsamson » 27 Dec 2010, 17:56

Jak dla mnie wanna i patelnia odpada - fachowo powinno być "wywrotka".

Co do ciągników, to wydaje mi się, że jedynie dla samych ciągników powinno się tak tagować, bo w końcu dla pozostałych tagujemy rodzajem zabudowy.

Dla pojazdów starych, produkcji zagranicznej proponuje "weteran", a dla produkcji Polskiej "PRL" - chyba że nie pasuje rocznikowo, to też "weteran"
User avatar
mebit800
Posts: 68
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Tagi

Post by mebit800 » 27 Dec 2010, 18:18

igorsamson wrote: Dla pojazdów starych, produkcji zagranicznej proponuje "weteran", a dla produkcji Polskiej "PRL" - chyba że nie pasuje rocznikowo, to też "weteran"
No i brawa dla tego Pana ;)
W wolnych chwilach tag "PRL" pozamieniam na "weteran", tam gdzie jest to wymagane.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 28 Dec 2010, 13:57

igorsamson wrote:Jak dla mnie wanna i patelnia odpada - fachowo powinno być "wywrotka".
Wanna to każda wywrotka? Bo jest jeszcze grupa naczep-wywrotek bardzo powszechnie używanych w mojej okolicy do przewozu kruszywa i fajnie byłoby tego nie mieszać z byle wywrotką do przewozu piachu :-)
mebit800 wrote:
igorsamson wrote: Dla pojazdów starych, produkcji zagranicznej proponuje "weteran", a dla produkcji Polskiej "PRL" - chyba że nie pasuje rocznikowo, to też "weteran"
No i brawa dla tego Pana ;)
W wolnych chwilach tag "PRL" pozamieniam na "weteran", tam gdzie jest to wymagane.
Bardzo dobry pomysł, tagowanie "PRL" Kamaza za Bugiem czy Tatry w Czechach to troszkę rozmienianie się na drobne ;)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
igorsamson
Posts: 12
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Brzesko
Contact:

Re: Tagi

Post by igorsamson » 29 Dec 2010, 19:17

Nie wiem, nie używam określenia wanna - fachowe jest wywrotka, i tego używam. A czy to wywrotka na starze, czy na naczepie to już szczegół.
User avatar
mebit800
Posts: 68
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Tagi

Post by mebit800 » 29 Dec 2010, 20:48

Została wydana oficjalna lista tagów, więc wychodzę z prośbą do wszystkich edytorów, by zaczęli w w wolnych chwilach poprawiać tagi przy dodanych już zdjęciach :). Ja przysiądę do tego dopiero jutro, dzisiaj nie mam już możliwości ;).
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi

Post by Amalio » 29 Dec 2010, 21:25

Przede wszystkim niech w końcu ktoś raczy zauważyć to co napisałem, bo dalej produkujecie coraz to nowe tagi... czasem nawet bez zrozumienia, więc uprasza się żeby nowe tagi poddawać dyskusji.

Kolejna uwaga dotyczy dwóch tagów jakimi są zabytek i klasyk. Jak coś jest zabytkiem, to nie jest klasykiem i odwrotnie. Klasyk to pojazd który jest w ciągłej, normalnej eksploatacji, a zabytek jeśli się porusza to ku uciesze publiczności.

Co do ciągników - każde zdjęcie na którym jest ciągnik ma być otagowane, a nie tylko gdy na zdjęciu jest sam koń, bo naczepa nie musi być koniecznie ciągnięta przez ciągnik siodłowy.
igorsamson
Posts: 12
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Brzesko
Contact:

Re: Tagi

Post by igorsamson » 30 Dec 2010, 13:10

To przez co innego może być ciągnięta naczepa?
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi

Post by Amalio » 30 Dec 2010, 13:29

igorsamson wrote:To przez co innego może być ciągnięta naczepa?
A wiesz co to jest wózek siodłowy?
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 30 Dec 2010, 16:00

Kilka tagów, które według mnie są istotne, nie weszły do oficjalnej listy - przeoczenie czy celowo?
- cyrk
- wesołe miasteczko
- wypadek
- kolizja
- ściganie
- wojsko
- cementowóz
- weteran
- PRL
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply